Робоча станція з RTX PRO 6000 Blackwell: порівняння версій (стандартна, Max-Q, серверна) — характеристики, вибір та посібник зі збірки систем із 1, 4 або 8 графічними процесорами
1. Висновок за 30 секунд: одна таблиця, щоб зрозуміти, що обрати
NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell існує у трьох версіях: Workstation Edition, Max-Q Workstation Edition та Server Edition. Усі три використовують той самий кристал GB202, ті самі 24 064 ядра CUDA та ті самі 96 ГБ пам'яті GDDR7 ECC — ключові можливості для ШІ та рендерингу повністю ідентичні. Суть вибору не в тому, «яка версія швидша», а в енергоспоживанні, типі охолодження та формі розгортання.
Версія | Позиціонування одним рядком | Для кого |
Workstation Edition (600 Вт) | Стеля однокарткової продуктивності, активне охолодження двома вентиляторами | Користувачі однієї карти на десктопі: ШІ-розробка, 8K-рендеринг, симуляційний аналіз |
Max-Q Workstation Edition (300 Вт) | Удвічі менша потужність, турбіна із заднім викидом, до 4 карт в одній робочій станції | Офісні високощільні робочі станції на 2–4 GPU, спільна робота кількох користувачів |
Server Edition (600 Вт) | Пасивне охолодження без відеовиходів, створена для стійкової роботи 7×24 | ШІ-сервери на 4–8 GPU в ЦОД, кластери інференсу, віртуальні робочі столи |
Примітка: усі три версії мають 96 ГБ GDDR7 ECC та інтерфейс PCIe 5.0 x16, без NVLink. Ціни коливаються залежно від постачання GDDR7; наведені нижче бюджети — оцінка ринку 2026 року, фактичну вартість уточнюйте запитом на момент покупки.
2. Порівняння ключових характеристик трьох версій
У таблиці нижче зведено ключові характеристики трьох версій. Як видно, базова обчислювальна потужність (кількість ядер CUDA / Tensor / RT, обсяг пам'яті) в усіх трьох однакова; реальні відмінності зосереджені в TDP, конструкції охолодження, відеовиходах та цільових сценаріях розгортання.
Параметр | Workstation Edition | Max-Q Workstation Edition | Server Edition |
Архітектура GPU | NVIDIA Blackwell (GB202) | Як ліворуч | Як ліворуч |
Ядра CUDA | 24 064 | 24 064 | 24 064 |
Ядра Tensor / RT | 752 (5-те покоління) / 188 (4-те покоління) | Як ліворуч | Як ліворуч |
Пам'ять | 96 ГБ GDDR7 ECC | 96 ГБ GDDR7 ECC | 96 ГБ GDDR7 ECC |
Пропускна здатність пам'яті | 1 792 ГБ/с | 1 792 ГБ/с | 1 597 ГБ/с |
FP32 (одинарна точність) | 125 TFLOPS | 110 TFLOPS | ~117 TFLOPS |
ШІ-продуктивність (FP4) | ~4 000 AI TOPS | 3 511 AI TOPS | ~3 800 AI TOPS |
Енергоспоживання карти (TDP) | 600 Вт | 300 Вт | 600 Вт (на частині платформ налаштовується 400–600 Вт) |
Охолодження | Активне, два вентилятори (два повітряні канали) | Турбіна з одним вентилятором (викид назад) | Пасивне (за рахунок продуву корпуса) |
Відеовиходи | 4× DisplayPort 2.1 | 4× DisplayPort 2.1 | Без відеовиходів |
Габарити | Два слоти, збільшена висота 5,4"×12" | Два слоти 4,4"×10,5" | Два слоти 4,4"×10,5" |
Мультіінстансність MIG | Підтримується | Підтримується (до 4×24 ГБ) | Підтримується (до 4 інстансів) |
Рекомендована кількість GPU | 1 GPU | 1–4 GPU (робоча станція) | 4–8 GPU (стійковий сервер) |
Джерела: офіційні сторінки специфікацій NVIDIA та OEM-даташити. Показники AI TOPS наведені за методикою FP4 з розрідженістю; позначення на різних платформах можуть трохи відрізнятися.

Рис. 1 — Ключові показники трьох версій: обчислення спільні, потужність і форм-фактор розходяться
3. Відмінності докладно: обчислення однакові — різняться потужність, охолодження та форма розгортання
3.1 Workstation Edition: стеля продуктивності однієї карти
Workstation Edition — це «повнокровна» форма RTX PRO 6000 Blackwell: енергоспоживання 600 Вт, 125 TFLOPS FP32, пропускна здатність пам'яті 1 792 ГБ/с, активне охолодження з двома вентиляторами та двома повітряними каналами — одна карта розкриває весь потенціал і надає 4 виходи DisplayPort 2.1. Плата за це пряма: 600 Вт тепла важко вмістити в кількох картах на десктопі — дві активно охолоджувані карти по 600 Вт в одному корпусі заважають повітряним потокам одна одної, а шум і температура стають неприйнятними. Тому Workstation Edition офіційно позиціонується для однокарткового використання.
3.2 Max-Q Workstation Edition: версія «половинної потужності», створена для кількох карт
Max-Q знижує TDP до 300 Вт (рівно вдвічі) і використовує кулер турбінного типу, що викидає гаряче повітря прямо через задню панель корпуса, тож карти не «дихають» вихлопом одна одної — в одній робочій станції стабільно працюють 2–4 карти, а обсяг відеопам'яті на машину сягає 384 ГБ. За продуктивністю FP32 зберігається близько 88% повної версії, а в задачах ШІ-інференсу (особливо в інференсі великих моделей, обмеженому пропускною здатністю пам'яті, а не потужністю) виміряний розрив зазвичай становить близько 10%. Для користувачів багатокарткових робочих станцій Max-Q — майже єдина правильна відповідь.
3.3 Server Edition: створена для стійок і роботи 7×24
Server Edition не має вентиляторів і відеовиходів; вона повністю покладається на продув корпуса сервера. Підтримує щільне розгортання 4–8 карт і розбиття MIG (до 4 ізольованих інстансів на карту), а також драйверну та валідаційну підтримку сценаріїв ЦОД — віртуалізації vGPU, спільних кластерів інференсу. Пропускна здатність пам'яті трохи нижча (1 597 ГБ/с), але для переважної більшості ШІ-навантажень вплив мінімальний. Важливо: Server Edition не можна встановлювати в звичайну баштову робочу станцію — без корпусного повітряного потоку вона не зможе охолоджуватися.
3.4 Наскільки великий розрив у продуктивності насправді?
Якщо прийняти Workstation Edition за 100%, то за сторонніми вимірами Max-Q показує близько 90% у задачах ШІ/МН, близько 88% у створенні контенту та близько 85% у рендерингу Blender; Server Edition — близько 85%/85%/80%. Іншими словами: віддати 10%–15% продуктивності в обмін на вдвічі менше енергоспоживання або можливість стійкового розгортання — дуже вигідна угода для багатокарткових сценаріїв, адже там вузьке місце — «скільки карт поміщається», а не межа однієї карти.
4. Рекомендації щодо вибору за сценарієм
Типовий сценарій | Рекомендована версія | Обґрунтування |
Особиста ШІ-розробка, дотренування LLM, ComfyUI, 3D-рендеринг (одна карта на десктопі) | Workstation Edition | Максимальна однокарткова продуктивність і відеовиходи — одна карта вирішує все |
Спільні офісні робочі станції на 2–4 GPU, багатокористувацькі R&D-групи | Max-Q Workstation Edition | 300 Вт із викидом назад — навіть баштовий корпус впорається з 4 картами |
Сервери інференсу/тренування на 4–8 GPU в ЦОД, онлайн-сервіси 7×24 | Server Edition | Пасивне охолодження у стійковому повітряному потоці; підтримка MIG і віртуалізації vGPU |
Спільне використання обчислень у вишах/лабораторіях (розбиття за користувачами) | Server Edition (MIG) | До 4 інстансів по 24 ГБ на карту — одна карта обслуговує кількох користувачів |
Цифрові двійники, 8K-візуалізація, багатомоніторний вивід | Workstation Edition | Вивід на чотири екрани за DP 2.1, повна графічна потужність |
Настільний міні-кластер інференсу (чутливість до бюджету) | Max-Q Workstation Edition | За той самий бюджет поміщається на 1–2 карти більше, ніж із Workstation Edition |
Правило одним рядком: одна карта за робочим столом — Workstation Edition; кілька карт на десктопі — Max-Q; у стійку в серверній — Server Edition.
5. Рекомендовані конфігурації готових систем (машини на 1 / 4 / 8 GPU)
Для кожного рівня нижче запропоновано два варіанти: «мінімальна за вартістю конфігурація» стискає бюджет за умови працездатності; «оптимальна за співвідношенням ціна/якість конфігурація» збалансованіша за надійністю, розширюваністю та вартістю володіння за п'ять років. Діапазони бюджету включають усю систему: GPU, платформу, пам'ять, накопичувачі, БЖ і корпус.

Рис. 2 — Орієнтовні діапазони бюджету для трьох рівнів систем (оцінка ринку 2026 року; GPU становить приблизно 70%–85% вартості системи)
5.1 Машина на 1 GPU (баштова робоча станція, приблизно 120 000–220 000 юанів)
Компонент | Мінімальна за вартістю конфігурація | Оптимальна за ціною/якістю конфігурація |
GPU | RTX PRO 6000 Workstation Edition ×1 | Max-Q ×1 (із запасом під розширення до 4 карт) або Workstation Edition ×1 |
CPU | AMD Ryzen 9 9950X (16 ядер) | Threadripper 7970X / Xeon W-2500 series |
Пам'ять | 64 ГБ DDR5 | 128–256 ГБ DDR5 ECC |
Накопичувачі | 2 ТБ NVMe SSD | 4 ТБ NVMe (розділення системи й даних, підтримка RAID) |
БЖ / корпус | 1200 Вт Gold + башта з повітряним охолодженням | 1600 Вт Platinum + повна башта (із запасом під кілька карт) |
Бюджет системи | Приблизно 120 000–160 000 юанів | Приблизно 170 000–220 000 юанів |
Для кого: індивідуальні ШІ-розробники, індустріальний дизайн, студії 8K-відео та рендерингу. Якщо протягом двох років точно планується розширення до 2–4 карт, краще одразу брати платформу Max-Q, щоб не міняти карти.
5.2 Машина на 4 GPU (високощільна робоча станція / 4U-сервер, приблизно 420 000–720 000 юанів)
Компонент | Мінімальна за вартістю конфігурація | Оптимальна за ціною/якістю конфігурація |
GPU | Max-Q Workstation Edition ×4 (разом 384 ГБ відеопам'яті) | Server Edition ×4 (стійка 4U, робота 7×24) |
CPU | Односокетний AMD EPYC 9554 (64 ядра) | Двосокетний EPYC 9005 series / Xeon 6 |
Пам'ять | 256 ГБ DDR5 | 512 ГБ DDR5 ECC RDIMM |
Накопичувачі | 2×4 ТБ NVMe | 4×4 ТБ корпоративні NVMe (RAID10) + системний диск |
БЖ / корпус | Корпус 4U + 2000 Вт ×2 | Серверний GPU-корпус 4U + резервні БЖ 2700 Вт |
Бюджет системи | Приблизно 420 000–550 000 юанів | Приблизно 580 000–720 000 юанів |
Для кого: дотренування та інференс LLM у малих і середніх командах, рендер-ферми пакетної обробки, спільне використання обчислень кількома користувачами. Для офісу обирайте Max-Q, для серверної — Server Edition.
5.3 Машина на 8 GPU (стійковий сервер 4U/5U, приблизно 880 000–1 450 000 юанів)
Компонент | Мінімальна за вартістю конфігурація | Оптимальна за ціною/якістю конфігурація |
GPU | Server Edition ×8 (разом 768 ГБ відеопам'яті) | Server Edition ×8 |
CPU | Двосокетний EPYC 9554 | Двосокетний EPYC 9755 (128 ядер ×2) |
Пам'ять | 768 ГБ DDR5 | 1–1,5 ТБ DDR5 ECC RDIMM |
Накопичувачі | 8×4 ТБ NVMe | 8×8 ТБ корпоративні NVMe + гарячий резерв |
Мережа | 100GbE | 200G/400G InfiniBand або RoCE (CX-7) |
БЖ / корпус | 4U/5U + резерв 3000 Вт | GPU-оптимізований корпус + резерв N+N + стійкові PDU |
Бюджет системи | Приблизно 880 000–1 150 000 юанів | Приблизно 1 180 000–1 450 000 юанів |
Для кого: корпоративні кластери інференсу, платформи дотренування великих моделей, обчислювальні центри вишів. Машини на 8 GPU будуються лише на Server Edition, а серверна має забезпечувати ≥6 кВт живлення на стійку та відповідне охолодження.
Пояснення до бюджету: в усіх трьох рівнях GPU становить 70%–85% вартості системи. Через дефіцит пам'яті GDDR7 світові ціни на RTX PRO 6000 Blackwell помітно коливалися від моменту випуску (довідкова ціна офіційного магазину зросла приблизно до 16 000 доларів США за карту) — вартість системи уточнюйте на день запиту.
6. Пастки при закупівлі та поширені запитання (FAQ)
Q1: Однакова чи пам'ять у трьох версій?
Повністю однакова: 96 ГБ GDDR7 ECC із 512-бітною шиною. Під час вибору не думайте про пам'ять — важливі лише потужність, охолодження та форма розгортання.
Q2: Чи можна змішувати карти Max-Q та Server Edition?
Не рекомендується. У них різні схеми охолодження (активна із заднім викидом проти пасивної); змішування порушує повітряні потоки й викликає тротлінг. В одній машині використовуйте одну версію.
Q3: Чи можна встановити Server Edition у звичайну баштову робочу станцію?
Ні. Server Edition охолоджується пасивно, без вентиляторів, і залежить від примусового продуву серверного корпуса; у звичайному корпусі карта піде в захист від перегріву за лічені хвилини.
Q4: Модель якого розміру можна запустити на 96 ГБ відеопам'яті?
Одна карта плавно виконує квантований (Q4) інференс моделей класу 70B або високоточний інференс класу 32B; 4 карти (384 ГБ) дозволяють дотреновувати моделі класу 70B; 8 карт (768 ГБ) підтримують інференс-обслуговування близько сотні одночасних користувачів.
Q5: Які ціни зараз?
RTX PRO 6000 Blackwell вийшла в березні 2025 року за офіційною ціною 8 565 доларів США; через дефіцит GDDR7 довідкова ціна офіційного магазину в 2026 році зросла приблизно до 16 000 доларів; ціни внутрішньокитайських каналів помітно коливаються. При об'ємних закупівлях (системи на 4/8 GPU) зазвичай вдається отримати вигіднішу комплексну пропозицію — запитуйте ціну на готову систему, а не суму цін окремих карт.
Q6: Чи є різниця між сертифікованою готовою системою та самоскладанням з окремих карт?
Є. Сертифіковані системи проходять валідацію на рівні всієї машини за теплом, живленням і сумісністю та мають гарантію на всю систему; самоскладання в багатокарткових сценаріях часто стикається з проблемами живлення, охолодження та сумісності драйверів. Для 4 і більше GPU наполегливо рекомендується готове рішення від виробника.
7. Про компанію ChangFan Industrial Computing
ChangFan Industrial Computing (Guangzhou ChangFan Intelligent Technology Co., Ltd. — ChangFan, офіційний сайт cfitsi.com) — професійний виробник промислових комп'ютерів та ШІ-обчислювального обладнання: промислові ПК, GPU-робочі станції, ШІ-сервери, міні-ПК і пристрої мережевої безпеки; продукція експортується на зарубіжні ринки.
• Усі версії в наявності: RTX PRO 6000 Blackwell Workstation Edition / Max-Q / Server Edition — окремі карти та готові системи постачаються паралельно;
• Системи на замовлення: баштові на 1 GPU, високощільні робочі станції на 2–4 GPU та стійкові сервери на 4–8 GPU конфігуруються на запит, з 48-годинним прогоном перед відвантаженням;
• Глобальна доставка: багатомовна технічна підтримка, світова логістика та зовнішньоторговельні умови (FOB/CIF/DDP), гарантія три роки;
• Консультації з рішень: безкоштовна оцінка конфігурації — повідомте розмір моделі, паралельне навантаження та бюджет, і інженери підготують список конфігурації протягом 24 годин.
За комерційною пропозицією на систему RTX PRO 6000 Blackwell або технічним white paper звертайтеся на cfitsi.com або до інженерів продажів ChangFan Industrial Computing.
- Попередня стаття 6 ключових показників для вибору графічних процесорів для центрів обробки даних ШІ: детальне порівняння H100/H200/B200/B300 та Ascend 910B/910C/950PR | Changfan Industrial Control
- Наступна стаття Рідинне чи повітряне охолодження? Повний посібник 2026 року щодо систем відведення тепла для дата-центрів ШІ з високою щільністю розміщення обладнання
