•RTX PRO 6000 Blackwell-workstation vs. Max-Q vs. Server Edition: specificaties, keuzehulp & bouwgids voor systemen met 1, 4 of 8 GPU's
1. De conclusie in 30 seconden: één tabel om te zien hoe u kiest
De NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell bestaat in drie versies: de Workstation Edition, de Max-Q Workstation Edition en de Server Edition. Alle drie gebruiken dezelfde GB202-die, dezelfde 24.064 CUDA-cores en hetzelfde 96 GB GDDR7 ECC-geheugen — de kernmogelijkheden voor AI en rendering zijn volledig identiek. De sleutel tot de keuze is niet «welke is sneller», maar opgenomen vermogen, koelingswijze en inzetvorm.
Versie | Positionering in één zin | Voor wie |
Workstation Edition (600 W) | Plafond van single-GPU-prestaties, actieve koeling met twee ventilatoren | Desktopgebruikers met één kaart: AI-ontwikkeling, 8K-rendering, simulatieanalyse |
Max-Q Workstation Edition (300 W) | Helft van het vermogen, blower met achteruitblaas, tot 4 kaarten per workstation | High-density workstations met 2–4 GPU's op kantoor, delen door meerdere gebruikers |
Server Edition (600 W) | Passieve koeling zonder video-uitgangen, ontworpen voor 7×24-rackbedrijf | AI-servers met 4–8 GPU's in het datacenter, inferentieclusters, virtuele desktops |
Let op: alle drie de versies hebben 96 GB GDDR7 ECC en een PCIe 5.0 x16-interface, zonder NVLink. Prijzen schommelen met het GDDR7-aanbod; onderstaande budgetten zijn marktschattingen voor 2026 — vraag een actuele offerte voor de werkelijke prijzen.
2. Vergelijking van de kernspecificaties van de drie versies
De onderstaande tabel vat de kernspecificaties van de drie versies samen. Zoals te zien is, is de kernrekenkracht (aantal CUDA-/Tensor-/RT-cores, geheugencapaciteit) bij alle drie gelijk; de echte verschillen zitten in TDP, koelingsontwerp, video-uitgangen en beoogde inzetscenario's.
Specificatie | Workstation Edition | Max-Q Workstation Edition | Server Edition |
GPU-architectuur | NVIDIA Blackwell (GB202) | Als links | Als links |
CUDA-cores | 24.064 | 24.064 | 24.064 |
Tensor-/RT-cores | 752 (5e gen.) / 188 (4e gen.) | Als links | Als links |
Geheugen | 96 GB GDDR7 ECC | 96 GB GDDR7 ECC | 96 GB GDDR7 ECC |
Geheugenbandbreedte | 1.792 GB/s | 1.792 GB/s | 1.597 GB/s |
FP32 single precision | 125 TFLOPS | 110 TFLOPS | ~117 TFLOPS |
AI-rekenkracht (FP4) | ~4.000 AI TOPS | 3.511 AI TOPS | ~3.800 AI TOPS |
Opgenomen vermogen kaart (TDP) | 600 W | 300 W | 600 W (op sommige platforms instelbaar 400–600 W) |
Koeling | Actief, twee ventilatoren (twee luchtkanalen) | Blower met één ventilator (achteruitblaas) | Passief (afhankelijk van chassis-luchtstroom) |
Video-uitgangen | 4× DisplayPort 2.1 | 4× DisplayPort 2.1 | Geen video-uitgangen |
Afmetingen | Dual-slot, extra hoogte 5,4"×12" | Dual-slot 4,4"×10,5" | Dual-slot 4,4"×10,5" |
MIG-multi-instance | Ondersteund | Ondersteund (tot 4×24 GB) | Ondersteund (tot 4 instances) |
Aanbevolen aantal GPU's | 1 GPU | 1–4 GPU's (workstation) | 4–8 GPU's (rackserver) |
Bronnen: officiële NVIDIA-specificatiepagina's en OEM-datasheets. AI-TOPS-cijfers volgen de FP4-sparsity-conventie; aanduidingen verschillen per platform licht.

Figuur 1 — Kernindicatoren van de drie versies: gelijke rekenkracht, uiteenlopend vermogen en vormfactoren
3. De verschillen in detail: gelijke rekenkracht — verschillend in vermogen, koeling en inzetvorm
3.1 Workstation Edition: het plafond van single-GPU-prestaties
De Workstation Edition is de «volledige» vorm van de RTX PRO 6000 Blackwell: 600 W opgenomen vermogen, 125 TFLOPS FP32, 1.792 GB/s geheugenbandbreedte, actieve koeling met twee ventilatoren en twee luchtkanalen — één kaart ontketent alle prestaties en biedt 4 DisplayPort 2.1-uitgangen. De prijs daarvoor is even direct: 600 W warmte is op een bureau moeilijk in meerdere kaarten onder te brengen — twee actief gekoelde 600-W-kaarten in één behuizing verstoren elkaars luchtstroom, en geluid en temperaturen worden onaanvaardbaar. Daarom is de Workstation Edition officieel gepositioneerd voor gebruik met één GPU.
3.2 Max-Q Workstation Edition: de «halve-vermogens»-versie, geboren voor multi-GPU
De Max-Q drukt de TDP naar 300 W (precies de helft) en gebruikt een blower-koeler die warme lucht direct naar de achterzijde van de behuizing uitblaast, zodat kaarten niet elkaars uitlaat «inademen» — 2–4 kaarten draaien stabiel in één workstation, met opschaling tot 384 GB VRAM per machine. Qua prestaties behoudt FP32 circa 88% van de volle versie, terwijl AI-inferentie-workloads (vooral LLM-inferentie, die door geheugenbandbreedte in plaats van vermogen wordt begrensd) gemeten doorgaans rond de 10% verschil liggen. Voor multi-GPU-workstationgebruikers is Max-Q vrijwel het enige juiste antwoord.
3.3 Server Edition: ontworpen voor racks en 7×24-bedrijf
De Server Edition heeft geen ventilatoren en geen video-aansluitingen; voor koeling vertrouwt ze volledig op de luchtstroom van de serverbehuizing. Ze ondersteunt dichte 4–8-kaart-configuraties en MIG-multi-instance-partitionering (maximaal 4 geïsoleerde instances per kaart), met driver- en validatieondersteuning voor datacenterscenario's zoals vGPU-virtualisatie en gedeelde inferentieclusters. Haar geheugenbandbreedte ligt iets lager (1.597 GB/s), maar de impact op de overgrote meerderheid van AI-workloads is minimaal. Let op: de Server Edition kan niet in een gewone tower-workstation worden geïnstalleerd — zonder chassis-luchtstroom kan ze niet koelen.
3.4 Hoe groot is het prestatieverschil echt?
Met de Workstation Edition als 100%-basis meten derden de Max-Q op circa 90% bij AI/ML-workloads, 88% bij contentcreatie en 85% bij Blender-rendering; de Server Edition komt op circa 85%/85%/80%. Met andere woorden: 10%–15% prestatie inruilen voor de helft van het vermogen of rack-schaalbare inzetbaarheid is bij multi-GPU-scenario's een zeer voordelige ruil — want dan is het knelpunt «hoeveel kaarten passen erin», niet het piekvermogen van één kaart.
4. Keuzeaanbevelingen per scenario
Typisch scenario | Aanbevolen versie | Motivering |
Persoonlijke AI-ontwikkeling, LLM-fine-tuning, ComfyUI, 3D-rendering (desktop met één kaart) | Workstation Edition | Hoogste single-GPU-prestaties met video-uitgangen — één kaart regelt alles |
Gedeelde kantoorworkstations met 2–4 GPU's, R&D-groepen met meerdere gebruikers | Max-Q Workstation Edition | 300 W met achteruitblaas — zelfs een towerbehuizing houdt 4 kaarten koel |
Inferentie-/trainingservers met 4–8 GPU's in het datacenter, 7×24-onlinediensten | Server Edition | Passieve koeling afgestemd op de rack-luchtstroom; ondersteunt MIG en vGPU-virtualisatie |
Gedeelde rekenkracht aan universiteiten/laboratoria (partitionering per gebruiker) | Server Edition (MIG) | Tot 4 instances van 24 GB per kaart — één kaart bedient meerdere gebruikers |
Digitale tweelingen, 8K-visualisatie, multi-display-uitvoer | Workstation Edition | Vier displays via DP 2.1, volledige grafische prestaties |
Desktop-mini-inferentiecluster (budgetgevoelig) | Max-Q Workstation Edition | Met hetzelfde budget past 1–2 kaarten meer dan met de Workstation Edition |
Een ezelsbruggetje in één zin: één kaart op het bureau — Workstation Edition; meerdere kaarten op het bureau — Max-Q; het rack in de serverruimte in — Server Edition.
5. Aanbevelingen voor complete systemen (machines met 1 / 4 / 8 GPU's)
Elk niveau hieronder biedt twee opties: de «minimale-kostenconfiguratie» drukt het budget met behoud van bruikbaarheid; de «beste prijs-kwaliteitconfiguratie» is evenwichtiger in betrouwbaarheid, uitbreidbaarheid en gebruikskosten over vijf jaar. De budgetbanden omvatten het complete systeem: GPU, platform, geheugen, opslag, voeding en behuizing.

Figuur 2 — Budgetreferentiebanden van de drie systeemniveaus (marktschattingen 2026; de GPU vormt circa 70%–85% van de systeemkosten)
5.1 Machine met 1 GPU (tower-workstation, ca. 120.000–220.000 RMB)
Component | Minimale-kostenconfiguratie | Beste prijs-kwaliteitconfiguratie |
GPU | RTX PRO 6000 Workstation Edition ×1 | Max-Q ×1 (met ruimte voor uitbreiding naar 4 GPU's) of Workstation Edition ×1 |
CPU | AMD Ryzen 9 9950X (16 cores) | Threadripper 7970X / Xeon W-2500 series |
Geheugen | 64 GB DDR5 | 128–256 GB DDR5 ECC |
Opslag | 2 TB NVMe SSD | 4 TB NVMe (systeem/data-gescheiden, RAID-geschikt) |
Voeding / behuizing | 1200 W Gold + luchtgekoelde tower | 1600 W Platinum + full tower (ruimte voor multi-GPU) |
Systeembudget | Ca. 120.000–160.000 RMB | Ca. 170.000–220.000 RMB |
Geschikt voor: individuele AI-ontwikkelaars, industrieel ontwerp, 8K-video- en renderingstudio's. Als binnen twee jaar zeker wordt uitgebreid naar 2–4 kaarten, stap dan direct over op het Max-Q-platform om kaartwissel te voorkomen.
5.2 Machine met 4 GPU's (high-density workstation / 4U-server, ca. 420.000–720.000 RMB)
Component | Minimale-kostenconfiguratie | Beste prijs-kwaliteitconfiguratie |
GPU | Max-Q Workstation Edition ×4 (totaal 384 GB VRAM) | Server Edition ×4 (4U-rack, 7×24-bedrijf) |
CPU | Single-socket AMD EPYC 9554 (64 cores) | Dual-socket EPYC 9005 series / Xeon 6 |
Geheugen | 256 GB DDR5 | 512 GB DDR5 ECC RDIMM |
Opslag | 2×4 TB NVMe | 4×4 TB enterprise-NVMe (RAID10) + systeemschijf |
Voeding / behuizing | 4U-behuizing + 2000 W ×2 | 4U-GPU-serverbehuizing + redundante 2700-W-voedingen |
Systeembudget | Ca. 420.000–550.000 RMB | Ca. 580.000–720.000 RMB |
Geschikt voor: LLM-fine-tuning en -inferentie voor kleine en middelgrote teams, batch-renderfarms, gedeelde rekenkracht voor meerdere gebruikers. Kies Max-Q voor kantooromgevingen en de Server Edition voor serverruimtes.
5.3 Machine met 8 GPU's (4U/5U-rackserver, ca. 880.000–1.450.000 RMB)
Component | Minimale-kostenconfiguratie | Beste prijs-kwaliteitconfiguratie |
GPU | Server Edition ×8 (totaal 768 GB VRAM) | Server Edition ×8 |
CPU | Dual-socket EPYC 9554 | Dual-socket EPYC 9755 (128 cores ×2) |
Geheugen | 768 GB DDR5 | 1–1,5 TB DDR5 ECC RDIMM |
Opslag | 8×4 TB NVMe | 8×8 TB enterprise-NVMe + hot spare |
Netwerk | 100GbE | 200G/400G InfiniBand of RoCE (CX-7) |
Voeding / behuizing | 4U/5U + 3000 W redundant | GPU-geoptimaliseerde behuizing + N+N-redundantie + rack-PDU's |
Systeembudget | Ca. 880.000–1.150.000 RMB | Ca. 1.180.000–1.450.000 RMB |
Geschikt voor: enterprise-inferentieclusters, fine-tuningplatforms voor grote modellen, universitaire rekencentra. 8-GPU-machines moeten de Server Edition gebruiken, en de serverruimte moet ≥6 kW per rack plus bijbehorende koeling leveren.
Toelichting bij het budget: bij alle drie de niveaus vormt de GPU 70%–85% van de systeemkosten. Door het krappe aanbod van GDDR7-geheugen zijn de wereldwijde prijzen van de RTX PRO 6000 Blackwell sinds de introductie merkbaar geschommeld (de referentieprijs in de officiële store is gestegen tot circa US$ 16.000 per kaart) — baseer systeemoffertes op de dag van aanvraag.
6. Aankoopvalkuilen en veelgestelde vragen (FAQ)
V1: Is het geheugen bij alle drie de versies gelijk?
Exact gelijk: 96 GB GDDR7 ECC met een 512-bit bus. Maak u bij de keuze geen zorgen over geheugen — alleen vermogen, koeling en inzetvorm tellen.
V2: Kan ik Max-Q- en Server Edition-kaarten mixen?
Niet aanbevolen. De twee hebben verschillende koelingsontwerpen (actief met achteruitblaas vs. passief); mixen verstoort de luchtstroom en veroorzaakt thermische throttling. Houd per machine één versie aan.
V3: Kan de Server Edition in een gewone tower-workstation worden geïnstalleerd?
Nee. De Server Edition is passief gekoeld, zonder ventilatoren, en is afhankelijk van de geforceerde luchtstroom van een serverbehuizing; in een gewone behuizing raakt ze binnen enkele minuten in thermische beveiliging.
V4: Welke modelgrootte kan 96 GB VRAM draaien?
Eén kaart draait soepel gequantiseerde (Q4) inferentie van 70B-klasse modellen of high-precision inferentie van de 32B-klasse; 4 kaarten (384 GB) kunnen 70B-klasse modellen fine-tunen; 8 kaarten (768 GB) ondersteunen inferentie-serving voor circa honderd gelijktijdige gebruikers.
V5: Hoe staan de prijzen er nu voor?
De RTX PRO 6000 Blackwell werd in maart 2025 gelanceerd voor de officiële prijs van US 16.000, en de prijzen in Chinese binnenlandse kanalen schommelen sterk. Volume-aankopen (4-/8-GPU-complete systemen) krijgen doorgaans betere totaaloffertes — vraag een offerte per compleet systeem in plaats van losse kaarten op te tellen.
V6: Is er verschil tussen een gecertificeerd compleet systeem en zelfbouw met losse kaarten?
Ja. Gecertificeerde systemen doorlopen validatie op systeemniveau voor thermiek, vermogen en compatibiliteit en hebben garantie op het hele systeem; zelfbouw in multi-GPU-scenario's kampt vaak met problemen met voeding, koeling en drivercompatibiliteit. Vanaf 4 GPU's wordt een complete oplossing van de fabrikant sterk aanbevolen.
7. Over ChangFan Industrial Computing
ChangFan Industrial Computing (Guangzhou ChangFan Intelligent Technology Co., Ltd. — ChangFan, officiële site cfitsi.com) is een professionele fabrikant van industriële computers en AI-rekenapparatuur: industriële pc's, GPU-workstations, AI-servers, mini-pc's en netwerkbeveiligingsapparatuur, met producten die wereldwijd worden geëxporteerd.
• Alle versies op voorraad: RTX PRO 6000 Blackwell Workstation Edition / Max-Q / Server Edition — losse kaarten en complete systemen parallel leverbaar;
• Systemen op maat: 1-GPU-towers, 2–4-GPU-high-density workstations en 4–8-GPU-rackservers op aanvraag geconfigureerd, met 48-uurs burn-in-test vóór verzending;
• Wereldwijde levering: meertalige technische support, wereldwijde logistiek en internationale handelscondities (FOB/CIF/DDP), met drie jaar garantie;
• Oplossingsadvies: gratis configuratiebeoordeling — noem uw modelgrootte, concurrentie en budget, en onze engineers leveren binnen 24 uur een configuratielijst.
Voor een offerte voor een RTX PRO 6000 Blackwell-systeem of het technische whitepaper, bezoek cfitsi.com of neem contact op met een sales engineer van ChangFan Industrial Computing.
- Vorig artikel 6 belangrijke criteria voor het selecteren van GPU's voor AI-rekenclusters: een diepgaande vergelijking van H100/H200/B200/B300 versus Ascend 910B/910C/950PR | Changfan Industrial Control
- Volgend artikel Vloeistof- of luchtkoeling? Een complete gids voor 2026 over thermische oplossingen voor AI-datacenters met hoge dichtheid