Otázky a odpovědi k serverovým produktům
SVR-001 Q: Co je domácí server?
A: Domácí server označuje serverové zařízení, jehož klíčový hardware (CPU, základní deska, firmware atd.) je nezávisle vyvinut nebo primárně vyroben domácími výrobci. V současnosti domácí servery používají hlavně tři technologické cesty: cesta kompatibilní s x86 (Hygon, Zhaoxin), cesta architektury ARM (Huawei Kunpeng, Phytium) a cesta vlastní architektury (Loongson LoongArch).
SVR-002 Q: Jaké jsou značky CPU pro domácí servery?
A: Mezi hlavní značky domácích serverových CPU patří: Hygon (architektura x86, zástupce domácí cesty kompatibilní s x86), Huawei Kunpeng (ARM), Phytium (ARM), Loongson (vlastní LoongArch), Zhaoxin (x86) a Shenwei (vlastní architektura SW-64).
SVR-003 Q: Jaký je rozdíl mezi domácími a importovanými servery?
A: Hlavní rozdíly jsou:
Architektura: Importované servery jsou dominovány ekosystémy Intel Xeon a AMD EPYC x86; domácí servery mají ekosystém „multi-path“ (kompatibilní s x86/ARM/vlastní architektury);
Nezávislá kontrolovatelnost: Domácí servery dosahují lokalizace od základní desky po firmware, zatímco importované servery nesou rizika narušení dodavatelského řetězce a technologického oddělení;
Ekosystém: Importované servery mají vyspělé ekosystémy, zatímco domácí serverové ekosystémy rychle dohánějí.
SVR-004 Q: Jaké jsou hlavní značky domácích serverů?
A: Mezi hlavní značky domácích serverů patří: Inspur (s významným podílem na trhu AI serverů – konkrétní údaje by měly vycházet z nejnovějších zpráv třetích stran a je jedním z předních dodavatelů v oboru), Huawei, H3C, Sugon, ZTE, Super Fusion, Lenovo atd. Tradiční odvětví by měla upřednostnit dodavatele se silnými schopnostmi full-stack, jako jsou Huawei a Inspur.
SVR-005 Q: Mohou domácí servery provozovat Windows?
A: Některé domácí platformy mohou. Platformy kompatibilní s x86, jako Hygon a Zhaoxin, podporují Windows; platformy založené na ARM, jako Kunpeng a Phytium, však obvykle vyžadují domácí operační systémy (jako UnionTech UOS, KylinOS). Před nákupem je třeba potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-006 Q: Jak vybrat domácí server?
A: Úvahy při výběru:
Architektura čipu: Hygon (silná kompatibilita s x86), Kunpeng (zavedený ekosystém ARM), Phytium (velká instalovaná základna v ITAI), Loongson (nejvyšší úroveň nezávislé kontrolovatelnosti);
Značka: Inspur (vedoucí postavení v AI serverech), Huawei (full-stack schopnosti), Sugon (vysokovýkonné výpočty);
Shoda s ITAI: Pro vládní/finanční scénáře potvrďte, zda je produkt uveden v katalogu ITAI. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-007 Q: Jak vybrat mezi Hygon, Kunpeng, Phytium a Loongson pro servery?
A:
Hygon (x86): Vyspělý ekosystém, rozsáhlé komerční nasazení, vhodný pro finanční/telekomunikační/internetová datová centra, s významným podílem na trhu domácích serverových CPU (konkrétní údaje by měly vycházet z nejnovějších zpráv třetích stran);
Kunpeng (ARM): Silná konkurenceschopnost na trzích vládních/podnikových a cloudových služeb, s jasnými výhodami v telekomunikačním sektoru;
Phytium (ARM): Pilíř pro ITAI PC/servery, s velkými kumulativními objemy dodávek (konkrétní údaje by měly vycházet ze zveřejnění výrobců);
Loongson (vlastní): Používá vlastní architekturu, vhodný pro scénáře s vysokými požadavky na bezpečnost a kontrolovatelnost, a je pilířem pro stranické/vládní/vojenské sektory. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-008 Q: Jaká je přibližná cena domácího serveru?
A: Ceny domácích serverů se výrazně liší podle konfigurace: vstupní úroveň (jednoprocesorový domácí CPU): přibližně 10 000–30 000 CNY; střední mainstream (dvouprocesorový): přibližně 50 000–150 000 CNY; špičkové AI servery: stovky tisíc až přes milion CNY. Ve srovnání s podobnými importovanými konfiguracemi nabízejí domácí servery obecně lepší poměr cena/výkon a mohou kvalifikovat pro dotace na zadávání veřejných zakázek ITAI. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-009 Q: Jaká je adaptace ekosystému pro domácí servery?
A: Ekosystém domácích serverů se výrazně zlepšil. Bylo dokončeno úplné vzájemné uznávání a adaptace s domácími operačními systémy (UnionTech UOS, KylinOS), domácími databázemi (Dameng, Renda Jincang), domácím middleware a cloudovými platformami. Někteří přední dodavatelé zřídili specializované laboratoře pro adaptaci ekosystému, aby dosáhli plné kompatibility domácího hardwaru a softwaru. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-010 Q: Jaké jsou nejnovější domácí serverové CPU?
A: V letech 2025–2026 dochází k rychlému pokroku domácích CPU: Hygon C86-5G (128 jader/512 vláken), Kunpeng 950 (96 jader/192 vláken), Phytium S5000C (64 jader), Loongson 3C6000 (32–64 jader), Zhaoxin KH-50000 (96 jader). Jednojádrový výkon Hygonu se výrazně iterativně zlepšil a výkon Loongsonu je srovnatelný s procesory Intel Xeon vyšší třídy. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-011 Q: Podporují domácí servery národní kryptografické algoritmy?
A: Ano. Domácí servery integrují vlastní bezpečnostní jádra na úrovni firmwaru a nativně podporují čínské komerční kryptografické algoritmy (SM2/SM3/SM4), čímž vytvářejí mechanismus „plné vnitřní bezpečnosti“ od hardwaru, firmwaru až po algoritmy. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-012 Q: Dohonily domácí servery výkon Intel/AMD?
A: V některých scénářích se přiblížily nebo dosáhly hlavní mezinárodní úrovně. Řada Hygon C86-4G dosahuje vyššího skóre v Cinebench než produkty Intel ve stejné pozici; výkon Loongson 3C6000 je srovnatelný s Intel Xeon 6338; ve scénářích paralelního výpočtu s více jádry a distribuovaného úložiště prokázaly domácí servery výkon na úrovni importovaných produktů stejné třídy v reálných testech. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-013 Q: Jaké jsou požadavky ITAI na servery?
A: ITAI vyžaduje, aby hardware používal domácí CPU a čipy a provozoval domácí operační systémy. Zadávání veřejných zakázek ITAI obvykle vyžaduje objasnění modelů čipů, verzí firmwaru a seznamů kompatibility operačních systémů; konkrétní verze dokumentů a povinné požadavky by měly být přezkoumány před zveřejněním.
SVR-014 Q: Jaká je časová osa nahrazení serverů v rámci ITAI?
A: Státní podniky mají jasné požadavky na nahrazení ITAI, ale poměry zadávání zakázek a časové osy se mohou lišit podle regionu a odvětví. Před zveřejněním by měly být jako reference použity nejnovější oficiální dokumenty příslušných orgánů a mělo by se vyhnout neověřeným poměrům.
SVR-015 Q: Jaké jsou preferenční politiky vládního zadávání zakázek pro domácí servery?
A: Politiky vládního zadávání zakázek mohou poskytovat preferenční hodnocení pro způsobilé domácí produkty. Konkrétní rozsah použití, poměry a data účinnosti by měly vycházet z aktuálních oficiálních politik a dokumentů pro zadávání zakázek.
SVR-016 Q: Pro jaké scénáře jsou domácí servery vhodné?
A:
Vláda/finance: Vysoké požadavky na shodu s ITAI – upřednostněte Hygon a Kunpeng;
Telekomunikace/cloud computing: Kunpeng má jasné výhody na telekomunikačním trhu;
Strana/vláda/armáda: Loongson nabízí nejvyšší úroveň nezávislé kontrolovatelnosti;
AI trénink: Značky jako Inspur a Huawei mají vyspělé produktové řady AI serverů. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-017 Q: Co je lepší, servery Inspur nebo Huawei?
A: Inspur má významný podíl na trhu AI serverů (konkrétní údaje by měly vycházet z nejnovějších zpráv třetích stran) a je jedním z předních dodavatelů v oboru; Huawei buduje full-stack schopnosti s vlastními čipy (Kunpeng) a operačním systémem (Euler). Inspur je vhodnější pro scénáře čistého nákupu hardwaru, zatímco Huawei je vhodnější pro scénáře vyžadující full-stack řešení. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-018 Q: Jaké jsou servery Sugon?
A: Silné stránky Sugonu spočívají ve vysokovýkonných výpočtech a technologii kapalinového chlazení. Společnost uvedla na trh Sugon 8000 (Dengfeng), jeden z nejstarších plně domácích AI superclusterů v Číně s 100 000 kartami. Je vhodný pro superpočítačová centra a výzkumné instituce s vysokými požadavky na hustotu výpočtů. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-019 Q: Znamená domácí server = špatná kvalita?
A: To je zastaralý předsudek. V letech 2025–2026 se výkon domácích CPU výrazně zlepšil a vyrovná se importovaným produktům ve scénářích paralelního výpočtu s více jádry a distribuovaného úložiště. Výhody domácích serverů spočívají v nezávislé kontrolovatelnosti, bezpečnosti dat a lokalizovaných službách.
SVR-020 Q: Mohou domácí servery provozovat pouze domácí software?
A: Ne nezbytně. Platformy kompatibilní s x86, jako Hygon a Zhaoxin, jsou kompatibilní s Windows a hlavním komerčním softwarem; platformy ARM, jako Kunpeng a Phytium, se primárně přizpůsobují domácím operačním systémům a open-source softwaru. Kompatibilitu je třeba potvrdit na základě skutečných požadavků na software při výběru.
SVR-021 Q: Co je Intel server?
A: Intel server označuje server vybavený procesory Intel Xeon. Intel Xeon je nejběžnější platforma serverových CPU v datových centrech, známá silným jednojádrovým výkonem a vyspělým softwarovým ekosystémem.
SVR-022 Q: Jaké jsou řady procesorů Intel Xeon pro servery?
A: Procesory Xeon se dělí hlavně na:
Řada Xeon E: Vstupní úroveň, vhodná pro malé a střední podniky a edge computing;
Řada Xeon Gold/Platinum: Mainstreamová podniková třída;
Řada Xeon 6: Nejnovější generace, používá proces Intel 18A, až 288 jader;
Xeon 6+ (Clearwater Forest): Verze s efektivními jádry, navržená pro cloud-native a AI scénáře s vysokou souběžností.
SVR-023 Q: Jak vybrat Intel Xeon server?
A: Body výběru:
Počet jader: Zvolte více jader pro virtualizaci, méně jader s vyšší frekvencí pro databáze;
Generace: Novější Xeony nabízejí lepší výkon a energetickou účinnost;
Scénář: Zvolte Xeon 6 pro AI inferenci (podpora akcelerace AMX) a řadu Xeon Gold pro obecné podnikové aplikace;
Rozpočet: Možnosti vstupní úrovně zahrnují řadu Xeon E. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-024 Q: Jaký je rozdíl mezi řadou Xeon E a řadou Xeon 6?
A: Řada Xeon E je pozicována jako vstupní úroveň, vhodná pro malé a střední podniky a edge computing, s nižšími cenami; řada Xeon 6 je datové centrum CPU nové generace, používá proces Intel 18A, až 288 jader, podporuje 12kanálovou paměť DDR5 a 96 linek PCIe 5.0, navržená pro AI a scénáře s vysokou souběžností. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-025 Q: Jaká je přibližná cena Intel Xeon serveru?
A: Vstupní úroveň řady Xeon E (např. E-2234): přibližně 2 780 CNY; Xeon E-2288G (8 jader): přibližně 5 599 CNY; modely řady Xeon 6 vyšší třídy jsou dražší, s kompletními cenami serverů od desítek tisíc do stovek tisíc CNY. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-026 Q: Jaké jsou hlavní výhody procesorů Xeon?
A:
Silný jednojádrový výkon: Vysoké taktovací frekvence, vhodné pro aplikace citlivé na jednojádrový výkon;
Maticová akcelerace AMX: Výrazně zlepšuje efektivitu AI inference;
Důvěrné výpočty TDX: Zvyšuje bezpečnost;
Vyspělý ekosystém: Nativní podpora komerčního softwaru, jako Windows Server a VMware. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-027 Q: Jaké jsou vlastnosti procesoru Xeon 6+?
A: Xeon 6+ (Clearwater Forest) je první datové centrum CPU Intelu postavené na procesu Intel 18A, s až 288 efektivními jádry (E-cores), podporou 12kanálové paměti DDR5-8000 a 96 linkami PCIe 5.0. Ve srovnání s druhou generací Xeon dosahuje konsolidačního poměru serverů 9:1, snižuje prostor v racku téměř o 80 % a snižuje spotřebu energie o 73 %. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-028 Q: Podporují procesory Xeon ECC paměť?
A: Ano. Celá řada Xeon podporuje korekci paměti ECC (Error-Correcting Code), což výrazně snižuje riziko datových anomálií během dlouhodobých výpočtů. To je klíčový rozdíl mezi serverovými a stolními CPU. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-029 Q: Jaká je typická TDP procesorů Xeon?
A: Liší se výrazně podle modelu: řada Xeon E od 71 W; mainstreamová řada Xeon Gold/Platinum obvykle mezi 100–300 W; design s efektivními jádry Xeon 6+ nabízí lepší kontrolu spotřeby. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-030 Q: Pro jaké scénáře jsou Intel Xeon servery vhodné?
A:
AI inference: Akcelerace instrukční sady AMX, vhodná pro inference strojového učení;
Webové služby s vysokou souběžností: Silný jednojádrový výkon;
Tradiční podnikové databáze: Vyspělý ekosystém, dobrá kompatibilita;
Scénáře vyžadující důvěryhodné zabezpečení: Podpora důvěrných výpočtů TDX. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-031 Q: Jsou Xeon servery vhodné pro virtualizaci?
A: Velmi vhodné. Procesory Xeon podporují virtualizační technologii Intel VT-x/vt-d a vícejádrový design pojme velké množství virtuálních strojů. Design s efektivními jádry Xeon 6+ vyniká v cloud-native a kontejnerizovaných scénářích. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-032 Q: Jak vybrat mezi Intel Xeon a AMD EPYC servery?
A: Výhody Intelu: Silný jednojádrový výkon, AI akcelerace (AMX), bezpečnostní technologie (TDX), vyspělý softwarový ekosystém. Výhody AMD: Vysoká hustota jader, velká šířka pásma paměti, lepší poměr cena/výkon. Zvolte Intel pro tradiční podnikové aplikace a AI inferenci; zvolte AMD pro rozsáhlou virtualizaci a vícevláknové úlohy. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-033 Q: Jaký je rozdíl mezi Xeon a Core?
A: Xeon je CPU pro servery/pracovní stanice, podporuje ECC paměť, propojení více CPU, vyšší počet jader a větší stabilitu; Core je spotřebitelské CPU s vyššími taktovacími frekvencemi, ale postrádá funkce podnikové třídy. Servery musí používat Xeon. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-034 Q: Jaké operační systémy podporují Xeon servery?
A: Xeon servery podporují všechny hlavní serverové operační systémy: Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, Ubuntu Server, VMware ESXi, CentOS atd. Kompatibilita ekosystému je jednou z nejkomplexnějších ze všech platforem.
SVR-035 Q: Jaké bezpečnostní funkce mají procesory Xeon?
A: Procesory Xeon obsahují několik vestavěných bezpečnostních technologií:
TDX (Trust Domain Extensions): Důvěrné výpočty, ochrana citlivých dat;
Intel vPro: Vzdálená správa;
SGX: Důvěryhodné spouštěcí prostředí;
Boot Guard: Prevence škodlivých firmware útoků.
SVR-036 Q: Které značky nabízejí Xeon servery?
A: Téměř všechny hlavní serverové značky mají produktové řady Xeon: mezinárodní značky jako Dell PowerEdge, HPE ProLiant, Lenovo ThinkSystem; domácí značky jako Inspur, Huawei FusionServer, H3C, Sugon atd. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-037 Q: Jaké jsou nejnovější produkty Intel Xeon pro servery?
A: V roce 2026 Intel uvedl Xeon 6+ (Clearwater Forest), postavený na procesu Intel 18A s až 288 jádry. Řada Xeon 6 je již plně dostupná, podporuje maticovou akceleraci AMX a bezpečnostní technologii TDX.
SVR-038 Q: Je více jader procesoru Xeon vždy lepší?
A: Ne nezbytně. Více jader je vhodné pro virtualizaci a paralelní výpočty; databáze a webové služby jsou však citlivější na jednojádrovou frekvenci. Výběr by měl být založen na skutečné zátěži, nikoli jednoduše na více jádrech.
SVR-039 Q: Jsou Xeon servery vždy dražší než AMD servery?
A: Ne nezbytně. Při srovnatelných konfiguračních úrovních se ceny serverů Intel a AMD liší. AMD EPYC má výhody v hustotě jader a poměru cena/výkon, ale Intel nabízí jedinečnou hodnotu v konkrétních scénářích (např. AI inference). Srovnání by mělo být provedeno na základě potřeb.
SVR-040 Q: Je řada Xeon E „okleštěná“ verze?
A: Řada Xeon E je optimalizována pro malé a střední podniky a vstupní scénáře, má méně jader, ale zachovává funkce podnikové třídy, jako je ECC paměť a virtualizace. Není „okleštěná“, ale „precizně zaměřená“ – vhodná pro scénáře s omezeným rozpočtem, které vyžadují stabilitu podnikové třídy.
SVR-041 Q: Co je AMD server?
A: AMD server označuje server vybavený procesory AMD EPYC. AMD EPYC je známý vysokou hustotou jader, velkou šířkou pásma paměti a vynikajícím poměrem cena/výkon, přičemž jeho podíl na trhu serverových CPU stabilně roste; konkrétní údaje o podílu by měly vycházet z nejnovějších zpráv třetích stran s uvedením statistického základu.
SVR-042 Q: Jaké jsou řady procesorů AMD EPYC?
A: EPYC se dělí hlavně na:
generace EPYC (Turin): Současný mainstream, architektura Zen 5;
generace EPYC (Venice): Nejnovější vydání v roce 2026, architektura Zen 6, až 256 jader;
Řada EPYC 9005: Zaměřená na střední trh.
SVR-043 Q: Jak vybrat AMD EPYC server?
A: Body výběru:
Počet jader: Zvolte modely s vysokým počtem jader pro virtualizaci a velká data;
Generace: 5. generace (Turin) je současný mainstream, 6. generace (Venice) je nejnovější;
Scénář: Zvolte EPYC pro velké databáze, blockchain a finanční kvantitativní obchodování;
Rozpočet: EPYC nabízí vynikající hodnotu v hustotě jader. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-044 Q: Jaká je přibližná cena AMD EPYC serveru?
A: Servery EPYC obecně nabízejí lepší poměr cena/výkon než srovnatelné konfigurace Intel. Vstupní úroveň s jedním socketem EPYC: přibližně 20 000–50 000 CNY; střední třída se dvěma sockety: přibližně 50 000–150 000 CNY; modely vyšší třídy s více sockety/vysokým počtem jader jsou dražší. Konkrétní ceny závisí na počtu jader, paměti a konfiguraci úložiště. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-045 Q: Jaké jsou hlavní výhody AMD EPYC?
A:
Vysoká hustota jader: Až 256 jader, vhodné pro rozsáhlé paralelní výpočty;
Velká šířka pásma paměti: 12kanálová paměť, až 460 GB/s šířka pásma;
Více linek PCIe: Podpora více rozšiřujících zařízení;
Výhoda poměru cena/výkon: Více jader za stejnou cenu;
Silný vícevláknový výkon: Modulární design CCD vyniká ve vícevláknových úlohách. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-046 Q: Jak výkonný je 5. generace EPYC Turin?
A: Turin dosahuje až 37% zlepšení IPC v HPC a AI úlohách, s maximálním boost taktem poprvé překračujícím 5,0 GHz. Ve srovnání s Intel Xeon 6980P 128C vede Turin přibližně o 40 % v testech výkonu SPEC CPU, o 40 % v podnikovém výkonu a o 80 % v HPC výkonu. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-047 Q: Jaké jsou vlastnosti 6. generace EPYC Venice?
A: Venice používá architekturu Zen 6, až 256 jader, podporuje PCIe 6.0. Dělí se na čtyři produktové řady: Venice SP7 (dodávky Q4 2026), Venice SP8 (první polovina 2027), Venice-X a Verano (druhá polovina 2027). EPYC 9006 LP je speciálně optimalizován pro rack-scale AI řešení, s až 72 jádry při základní frekvenci 5 GHz. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-048 Q: Podporuje EPYC ECC paměť?
A: Ano. Celá řada EPYC podporuje ECC paměť a RDIMM, s 12kanálovým designem paměti DDR5 poskytujícím extrémně vysokou šířku pásma paměti, vhodnou pro paměťově náročné aplikace. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-049 Q: Pro jaké scénáře jsou AMD EPYC servery vhodné?
A:
Velké databáze: Významná výhoda vysoké šířky pásma paměti;
Virtualizace/kontejnery: Vysoká hustota jader podporuje více VM;
Blockchain/finanční kvantitativní obchodování: Vynikající vícevláknový výkon;
Infrastruktura pro AI trénink: Výhody hustoty jader a linek PCIe;
HPC vysokovýkonné výpočty. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-050 Q: Je EPYC vhodný pro AI?
A: Ano. 6. generace EPYC Venice zahrnuje model EPYC 9006 LP speciálně optimalizovaný pro rack-scale AI řešení. Vysoká hustota jader a šířka pásma paměti EPYC vyniká ve scénářích předzpracování AI dat a inference. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-051 Q: Jak vybrat mezi AMD EPYC a Intel Xeon?
A: Výhody AMD: Vysoká hustota jader (až 256 jader), velká šířka pásma paměti (12 kanálů), vynikající poměr cena/výkon. Výhody Intelu: Silný jednojádrový výkon, AI akcelerace (AMX), bezpečnostní technologie (TDX), vyspělý ekosystém. Zvolte AMD pro rozsáhlou virtualizaci/vícevláknové zpracování a Intel pro AI inferenci/tradiční podnikové aplikace. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-052 Q: Jak vybrat mezi AMD EPYC a domácími CPU?
A: Pro scénáře bez ITAI: EPYC nabízí lepší výkon a vyspělejší ekosystém. Pro scénáře vyžadující ITAI/domestikaci: musí být zvoleny domácí CPU (Hygon, Kunpeng atd.). Hygon sám je založen na licencích architektury AMD Zen a nabízí výkon a kompatibilitu s x86 blízkou EPYC. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-053 Q: Jaké operační systémy podporují EPYC servery?
A: EPYC servery podporují hlavní serverové operační systémy: Windows Server, RHEL, Ubuntu Server, VMware ESXi atd. Jako architektura x86 je kompatibilita softwaru velmi vyspělá.
SVR-054 Q: Jaké bezpečnostní funkce mají procesory EPYC?
A: EPYC integruje AMD Secure Processor a technologii Secure Encrypted Virtualization (SEV), podporuje šifrovanou paměť pro virtuální stroje, aby se zabránilo přístupu hypervizoru k datům hosta. Podporuje také secure boot a firmware TPM.
SVR-055 Q: Které značky nabízejí EPYC servery?
A: Téměř všechny hlavní serverové značky mají produktové řady EPYC: Dell PowerEdge, HPE, Lenovo, Supermicro; domácí značky jako Inspur, Huawei a Sugon také nabízejí servery na platformě EPYC. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-056 Q: Jaké jsou nejnovější produkty AMD EPYC?
A: V červenci 2026 AMD uvedl 6. generaci EPYC 9006 (Venice), postavenou na architektuře Zen 6. 5. generace EPYC Turin je již plně dostupná. Podíl AMD na příjmech na trhu serverových CPU dosáhl 46 %.
SVR-057 Q: Je AMD EPYC méně stabilní než Intel?
A: To je zastaralý dojem. EPYC je nyní široce nasazován na podnikovém trhu, přičemž hlavní globální poskytovatelé cloudových služeb (Alibaba Cloud, AWS atd.) nasazují servery EPYC ve velkém měřítku. Podíl AMD na trhu serverových CPU vzrostl z 0,2 % na 46 %.
SVR-058 Q: Má EPYC mnoho jader, ale slabý jednojádrový výkon?
A: 5. generace EPYC Turin dosáhla maximálního boost taktu 5,0 GHz s výrazně zlepšeným jednojádrovým výkonem. Turin vede Intel Xeon 6980P přibližně o 40 % v testech výkonu SPEC CPU. „Mnoho jader, ale slabý jednojádrový výkon“ je zastaralý dojem.
SVR-059 Q: Může EPYC provozovat pouze Linux?
A: Ne. EPYC je architektura x86 a plně podporuje Windows Server. Všechny hlavní serverové operační systémy na něm mohou běžet.
SVR-060 Q: Co je GPU server?
A: GPU server je server vybavený GPU (grafickými procesory), který využívá paralelní výpočetní výkon GPU k akceleraci specifických úloh. GPU mají tisíce výpočetních jader a jsou vhodné pro grafické vykreslování, vědecké výpočty, AI trénink a inferenci a další paralelní výpočetně náročné úlohy.
SVR-061 Q: Jaký je rozdíl mezi GPU serverem a běžným serverem?
A:
Hlavní rozdíl: Běžné servery používají CPU jako hlavní výpočetní jednotku; GPU servery jsou navíc vybaveny GPU akceleračními kartami s paralelním výpočetním výkonem desetinásobně vyšším než CPU;
Použití: Běžné servery jsou vhodné pro obecné výpočty; GPU servery se zaměřují na AI trénink, grafické vykreslování a vědecké výpočty;
Spotřeba energie: GPU servery spotřebovávají výrazně více energie než běžné servery.
SVR-062 Q: Jaké jsou hlavní značky GPU pro GPU servery?
A:
NVIDIA: Velký podíl na trhu, nejkomplexnější produktová řada (A100/H100/B200 atd.);
AMD: Řada Instinct, významná výhoda poměru cena/výkon (MI300X/MI350 atd.);
Domácí: Cambricon, Huawei Ascend, Tianzhi Intelligent, Enflame Technology atd., preferované pro scénáře ITAI.
SVR-063 Q: Jaké jsou hlavní modely NVIDIA GPU pro servery?
A:
A100 (Ampere): Mainstreamová karta pro AI trénink, 80 GB VRAM;
H100 (Hopper): Vysokovýkonný AI trénink, 80 GB HBM3;
H200: Upgrade H100, 141 GB HBM3e;
B200 (Blackwell): Nejnovější architektura 2025–2026, s 8 stacky HBM3e;
RTX 4090: Spotřebitelská stolní karta, běžně používaná pro malé inferenční scénáře;
L40S: Karta pro inferenci + grafiku.
SVR-064 Q: Jak vybrat GPU server?
A:
Určete požadavky: Zvolte A100/H100 pro AI trénink; L40/T4 pro AI inferenci; A100 pro vědecké výpočty; RTX A6000 pro grafické vykreslování;
Počet GPU: Konfigurace s jednou/4/8 kartami;
Párování CPU: Mainstreamová volba je Intel Xeon nebo AMD EPYC;
Chlazení: Vzduchem nebo kapalinou chlazené;
Značka: NVIDIA DGX (OEM), Dell, Inspur, Supermicro atd. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-065 Q: Jaká je přibližná cena 8-kartového GPU serveru?
A: Ceny se výrazně liší podle modelu GPU: systém 8×A100 (80 GB) je přibližně 1–1,5 milionu CNY; 8×H100 přibližně 2–3 miliony CNY; 8×B200 je vyšší. Vstupní spotřebitelská GPU řešení (např. 4×RTX 4090) jsou přibližně 100 000–200 000 CNY. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-066 Q: Jak vybrat CPU pro GPU server?
A:
Scénáře AI tréninku: Doporučeny dvousocketové procesory AMD EPYC nebo Intel Xeon Gold pro zajištění dostatečných linek PCIe;
Inferenční scénáře: Jednosocketový CPU je dostačující;
Obecný princip: CPU musí pouze zajistit, aby se nestal úzkým hrdlem pro GPU; počet jader je kritičtější než taktovací frekvence (pro předzpracování dat). Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-067 Q: Kolik VRAM potřebuje GPU server?
A:
AI trénink (velké modely): Od 80 GB (H100/A100), doporučeno 141 GB (H200);
AI inference: 24–80 GB;
Vědecké výpočty: 40–80 GB;
Grafické vykreslování: 24–48 GB. Kapacita VRAM přímo ovlivňuje maximální velikost modelu, který lze trénovat. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-068 Q: Jaké propojovací technologie se používají v GPU serverech?
A:
NVLink: Proprietární vysokorychlostní propojení NVIDIA, propojuje více GPU;
NVSwitch: Propojuje více uzlů GPU;
InfiniBand: 400G/800G vysokorychlostní síťové propojení;
PCIe 5.0/6.0: Přenosové kanály mezi GPU a CPU. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-069 Q: Jak řešit spotřebu energie a chlazení GPU serverů?
A: Jedna H100 spotřebuje přibližně 700 W, systém s 8 kartami odebírá 5 600 W až přes 10 000 W. Chladicí řešení:
Vzduchem chlazené: Vyžaduje skříně s vysokým průtokem vzduchu, vhodné pro malé až střední rozsahy;
Kapalinou chlazené: Efektivnější, vhodné pro vysokohustotní nasazení s 8+ kartami, může snížit PUE pod 1,1;
Imerzní kapalinové chlazení: Ultimátní chlazení, vhodné pro velká datová centra. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-070 Q: Pro jaké scénáře jsou GPU servery vhodné?
A:
Trénink velkých AI modelů: Hlavní scénář;
AI inference: Nasazení modelů;
Vědecké výpočty: Molekulární dynamika, předpověď počasí atd.;
Grafické vykreslování: 3D design, vizuální efekty;
Analýza velkých dat: GPU akcelerované zpracování dat. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-071 Q: Jaká softwarová prostředí jsou potřebná pro AI trénink na GPU serverech?
A:
CUDA: Platforma NVIDIA pro paralelní výpočty;
cuDNN: Akcelerační knihovna pro hluboké neuronové sítě;
Frameworky pro hluboké učení: PyTorch, TensorFlow;
Kontejnerizace: NVIDIA Docker/Enroot;
Správa clusteru: Kubernetes + pluginy pro plánování GPU. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-072 Q: Jak vybrat mezi NVIDIA, AMD a domácími GPU pro servery?
A:
NVIDIA: Silný softwarový ekosystém (CUDA), velký podíl na trhu, obvykle vyšší cena;
AMD: Rychle rostoucí ekosystém ROCm, dobrý poměr cena/výkon, dohání ekosystém CUDA;
Domácí (Cambricon/Ascend): Preferováno pro shodu s ITAI, ekosystém se dohání, vhodné pro vládní/státní podniky. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-073 Q: Jak vybrat mezi A100, H100 a B200?
A:
A100: Mainstreamové vyspělé řešení, dobrý poměr cena/výkon, vhodné pro malé až střední AI tréninky;
H100: Vysokovýkonný AI trénink, 3–4násobné zlepšení výkonu oproti A100;
B200 (Blackwell): Nejnovější architektura 2025, další zlepšení výkonu, vhodná pro ultra-rozsáhlé AI tréninky. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-074 Q: Jak vybrat mezi NVIDIA DGX a GPU servery třetích stran?
A: DGX je OEM systém NVIDIA s vysoce optimalizovaným hardwarem a softwarem, připravený k použití, ale drahý; třetí strany (Dell, Inspur, Supermicro atd.) nabízejí lepší poměr cena/výkon a flexibilní konfiguraci. Velké podniky/výzkumné instituce volí DGX; malé a střední podniky/uživatelé s omezeným rozpočtem volí třetí strany. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-075 Q: Jak udržovat GPU server?
A:
Pravidelné čištění prachu: Usazený prach na GPU ovlivňuje chlazení;
Monitorování teploty: Zajistěte, aby teploty GPU zůstaly v bezpečných rozmezích (<85 °C);
Aktualizace ovladačů: Pravidelně aktualizujte ovladače NVIDIA;
Kontrola protokolů: Kontrolujte záznamy o chybách ECC;
Kontrola napájení: Zajistěte dostatečné a stabilní napájení.
SVR-076 Q: Jaké jsou GPU servery Inspur?
A: Inspur je jednou z předních značek na trhu AI serverů (s významným podílem na trhu – konkrétní údaje by měly vycházet z nejnovějších zpráv třetích stran), s produktovou řadou AI serverů pokrývající 4U/8U/kapalinové chlazení a další formáty, podporující NVIDIA, AMD a domácí GPU, široce používané internetovými a AI společnostmi. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-077 Q: Jaké jsou domácí značky GPU serverů?
A:
Huawei: AI servery řady Ascend s vlastními GPU Ascend;
Sugon: Plně domácí GPU servery vybavené Cambricon a dalšími domácími GPU;
Inspur: AI servery podporující domácí GPU (Cambricon, Enflame atd.). Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-078 Q: Musí mít GPU server 8 GPU?
A: Ne. Počet GPU závisí na obchodních potřebách:
Malá AI inference: Stačí jedna GPU;
Vývoj algoritmů: 2–4 GPU;
Trénink rozsáhlých modelů: 8 nebo více GPU;
Grafické vykreslování: Stačí jedna nebo dvě GPU.
SVR-079 Q: Mohou GPU servery provozovat pouze AI úlohy?
A: Ne. GPU servery se široce používají v: vědeckých výpočtech (molekulární simulace, předpověď počasí), finančním modelování (výpočet rizik), grafickém vykreslování (vizuální efekty), analýze sekvenování genů a mnoha dalších paralelních výpočetních scénářích.
SVR-080 Q: Co je AI server?
A: AI server je server speciálně optimalizovaný pro úlohy umělé inteligence (trénink velkých modelů, inference hlubokého učení, strojové učení atd.). Obvykle má několik vysokovýkonných GPU, velkokapacitní paměť a vysokorychlostní úložiště, s předinstalovanými frameworky pro vývoj AI a kontejnerovými prostředími.
SVR-081 Q: Jaký je rozdíl mezi AI serverem a univerzálním serverem?
A:
Výpočetní jádro: AI servery používají jako primární výpočetní výkon GPU/TPU/NPU, zatímco univerzální servery používají CPU;
Architektura: AI servery zdůrazňují nízkolatenční propojení mezi GPU (NVLink/InfiniBand), což univerzální servery nevyžadují;
Úložiště: AI servery vyžadují extrémně rychlý přístup k datům (NVMe SSD);
Spotřeba energie: AI servery spotřebovávají výrazně více energie než univerzální servery.
SVR-082 Q: Používají se AI servery pro trénink nebo inferenci?
A:
AI trénink: Generuje modely prostřednictvím rozsáhlého tréninku na datech, vyžaduje vysoký výpočetní výkon a trvá týdny až měsíce, vyžaduje vysokovýkonné GPU (A100/H100);
AI inference: Nasazuje natrénované modely do produkce, reaguje na požadavky v reálném čase, vyžaduje menší výpočetní výkon, s GPU jako T4/L40.
SVR-083 Q: Jaké jsou hlavní značky AI serverů?
A:
NVIDIA DGX: OEM AI server, optimalizovaná hardwarově-softwarová integrace;
Inspur NF série: Jedna z předních domácích značek AI serverů;
Dell PowerEdge: Podporuje NVIDIA/AMD/Intel a další GPU možnosti;
Supermicro: Dobrý poměr cena/výkon, flexibilní konfigurace;
Huawei Atlas: AI servery Ascend, domácí cesta.
SVR-084 Q: Jak vybrat AI server?
A:
Definujte scénář: Zvolte vysokovýkonné (A100/H100) pro trénink, T4/L40 pro inferenci;
Počet GPU: 2/4/8 karet;
CPU: Dvousocketový Xeon/EPYC, 32–64 jader;
Paměť: 256 GB–2 TB;
Úložiště: Systémový disk SSD + velké NVMe datové disky;
Chlazení: Vzduchem nebo kapalinou chlazené. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-085 Q: Jakou konfiguraci CPU potřebuje AI server?
A: CPU v AI serveru zpracovává nejen řídicí logiku, ale také předzpracování a následné zpracování dat. Doporučuje se dvousocketová řada Intel Xeon Gold (např. 8480+) nebo dvousocketová řada AMD EPYC (např. 9654), s alespoň 32 jádry na socket a dostatkem linek PCIe 5.0. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-086 Q: Kolik paměti potřebuje AI server?
A: Doporučuje se 256 GB jako výchozí bod, pro tréninkové scénáře 512 GB–1 TB. Velikost paměti ovlivňuje efektivitu načítání dat a předzpracování. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-087 Q: Jak konfigurovat úložiště pro AI server?
A:
Systémový disk: 2 NVMe SSD v RAID 1;
Datový disk: Několik velkokapacitních NVMe SSD, doporučeno 4–8 TB; vyšší IOPS je lepší (načítání modelu a předzpracování dat vyžadují vysokorychlostní čtení/zápis);
Úložná síť: Doporučeno InfiniBand nebo RoCE. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-088 Q: Jaká je přibližná cena AI serveru?
A:
Vstupní úroveň (1–2 GPU): 100 000–300 000 CNY;
Střední třída (4 GPU): 500 000–1 000 000 CNY;
Vyšší třída (8 GPU): 2 000 000–5 000 000 CNY. S NVIDIA H100 (přibližně 300 000 CNY za kartu) celkové systémové náklady snadno překročí 2 000 000 CNY. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-089 Q: Jaký je rozdíl mezi AI serverem a GPU serverem?
A: AI server je podmnožinou GPU serverů, ale AI servery zdůrazňují:
Předinstalované AI frameworky: PyTorch/TensorFlow předoptimalizované;
Clusterová komunikace: Hardwarová integrace NVSwitch/InfiniBand;
Vysokohustotní nasazení: Podpora 8+ karet v kompaktních designech;
Full-stack AI optimalizace: Integrované ladění hardwaru a softwaru. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-090 Q: Jaké jsou požadavky na energii a chlazení AI serverů?
A: Systém 8×H100 spotřebuje přes 5 600 W až více než 10 000 W, s extrémně vysokou hustotou energie v racku. Chladicí řešení:
Vzduchem chlazené: Vyžaduje skříně s vysokým průtokem vzduchu;
Kapalinou chlazené: Efektivnější, vhodné pro vysokohustotní nasazení;
Imerzní kapalinové chlazení: Ultimátní chlazení, vhodné pro velká datová centra. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-091 Q: Jaké jsou požadavky na konfiguraci sítě pro AI servery?
A: Rozsáhlý AI trénink vyžaduje vysokorychlostní komunikaci mezi GPU:
InfiniBand: 400G/800G, ultra-nízká latence;
RoCE (RDMA over Converged Ethernet): RDMA nízkolatenční síť;
NVSwitch: Plné propojení mezi GPU, s šířkou pásma přibližně 900 GB/s. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-092 Q: Pro která odvětví jsou AI servery vhodné?
A:
Internet: Trénink velkých modelů (GPT/LLaMA);
Finance: Rizikové modely, kvantitativní obchodování;
Zdravotnictví: AI diagnostika lékařského zobrazování;
Autonomní řízení: Trénink modelů a simulace;
Chytrá výroba: Kontrola kvality, prediktivní údržba;
Výzkum: Vědecké výpočty integrované s AI. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-093 Q: Jaká konfigurace je potřeba pro nasazení velkých modelů na AI serveru?
A:
Modely s 7B–13B parametry: Lze nasadit na jednu A100/H100 (80 GB);
Modely se 70B parametry: 2–4 A100/H100 GPU;
Modely s 175B+ parametry: 8 nebo více A100/H100 GPU;
Inferenční scénáře: Požadavek VRAM je přibližně 2násobek parametrů modelu (přesnost FP16). Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-094 Q: Jak zajistit bezpečnost AI serveru?
A:
Šifrování dat: Šifrování úložiště modelů a dat;
Řízení přístupu: Přísná správa oprávnění pro prevenci úniku modelů;
Důvěryhodné výpočty: Ochrana technologiemi TPM/TDX;
Aktualizace firmwaru: Pravidelně aktualizujte BMC a ovladače GPU;
Fyzická bezpečnost: Fyzická izolace v datových centrech.
SVR-095 Q: Jaké modely NVIDIA DGX jsou k dispozici?
A:
DGX A100: 8×A100 80 GB, klasický model;
DGX H100: 8×H100 80 GB, mainstreamový model;
DGX B200 (Blackwell): Nejnovější model, špičkový výkon;
DGX Station: Stolní AI pracovní stanice. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-096 Q: Jaké domácí AI servery jsou k dispozici?
A:
Huawei Atlas: Procesory Ascend 910/310 AI, plně domácí;
Inspur NF5488/NF5688: Podporuje NVIDIA/domácí GPU;
Sugon: Plně domácí AI servery s Cambricon a dalšími GPU;
Cambricon: Vlastní AI akcelerační karty Siyuan. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-097 Q: Jaké jsou trendy AI serverů v roce 2026?
A:
Kapalinové chlazení se stává mainstreamem: Vysokohustotní nasazení pohání kapalinové chlazení ke standardu;
Růst poptávky po inferenci: Nasazení aplikací velkých modelů pohání rychlý růst inferenčních serverů;
Zrychlení domácích řešení: Domácí AI čipy (Ascend, Cambricon) získávají podíl;
Přijetí architektury Blackwell: B200 postupně nahrazuje H100.
SVR-098 Q: Je AI server jen server s několika GPU?
A: Ne tak úplně. AI servery nejsou jen servery vybavené GPU; zahrnují full-stack optimalizaci CPU, paměti, úložiště, sítě, chlazení a designu skříně. Profesionální AI servery umožňují vysokorychlostní výměnu dat mezi GPU (např. NVSwitch), čehož běžné servery s GPU nedosáhnou.
SVR-099 Q: Je nutné kupovat AI server pro práci s AI?
A: Ne nezbytně. Startupy/akademické laboratoře mohou využít cloudové služby jako alternativu (platba podle využití); spotřebitelské GPU (např. RTX 4090) lze také použít, nabízejí dobrý poměr cena/výkon, ale mírně nižší stabilitu. Velké podniky/dlouhodobé tréninkové úlohy by měly zvážit nákup profesionálních AI serverů.
SVR-101 Q: Co je úložný server?
A: Úložný server je server speciálně navržený pro ukládání a správu dat, vybavený velkokapacitními poli pevných disků, vysokovýkonnými řadiči úložiště a specializovanými operačními systémy pro úložiště. Zajišťuje centralizované ukládání dat, zálohování a sdílení a slouží jako klíčová infrastruktura datových center.
SVR-102 Q: Jaký je rozdíl mezi úložným serverem a běžným serverem?
A:
Hardware: Úložné servery mají více pozic pro disky (12–96), zatímco běžné servery obvykle 4–8;
Funkce: Úložné servery se zaměřují na ukládání a správu dat;
Operační systém: Úložné servery obvykle dodávány se systémy NAS/úložnými (např. TrueNAS, Synology DSM), zatímco běžné servery provozují univerzální OS.
SVR-103 Q: Jaké je hlavní využití úložného serveru?
A:
Hlavní úložiště datových center;
Podnikové souborové servery;
Úložiště pro videosignál;
Zálohování a obnova po havárii;
Úložné fondy pro virtualizaci;
Data lakes pro analýzu velkých dat.
SVR-104 Q: Jaké jsou rozdíly mezi souborovým, blokovým a objektovým úložištěm?
A:
Souborové úložiště (NAS): Na bázi souborů, vhodné pro sdílené dokumenty, protokoly NFS/SMB;
Blokové úložiště (SAN): Na bázi bloků, vhodné pro databáze a virtualizaci, protokoly FC/iSCSI;
Objektové úložiště (OBS): Na bázi objektů, vhodné pro obrovská nestrukturovaná data, protokol S3.
SVR-105 Q: Co jsou NAS, SAN a DAS?
A:
DAS (Direct-Attached Storage): Úložná zařízení přímo připojená k serverům, nízké náklady, ale špatná škálovatelnost;
NAS (Network-Attached Storage): Úložiště přístupné přes síť, vhodné pro sdílení souborů;
SAN (Storage Area Network): Vysokorychlostní úložná síť přes optiku/Ethernet, vhodná pro databáze a virtualizaci.
SVR-106 Q: Jak vybrat úložný server?
A:
Požadavky na kapacitu: Odhadněte počáteční kapacitu a růst na 3–5 let;
Požadavky na výkon: Požadavky na IOPS/propustnost;
Podpora protokolů: Zda je potřeba podpora blokových/souborových/objektových protokolů;
Dostupnost: Zda je potřeba redundance duálních řadičů;
Škálovatelnost: Zda je podporováno online rozšíření;
Značka: Dell Isilon, NetApp, Huawei OceanStor, Inspur atd. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-107 Q: Kolik pozic pro disky potřebuje úložný server?
A:
Malé podniky: 4–8 pozic;
Střední podniky: 12–24 pozic;
Velké podniky: 48–96 pozic;
Ultra-rozsáhlé: Modulární rozšíření na tisíce pozic. Počet pozic určuje maximální úložnou kapacitu. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-108 Q: Měl bych pro úložný server zvolit HDD nebo SSD?
A:
HDD (pevný disk): Nižší náklady na jednotku kapacity, vhodný pro studená data a zálohy;
SSD (solid-state drive): Rychlejší, vhodný pro horká data a databáze;
Kombinované řešení: SSD cache pro horká data, HDD pro studená data;
SSD podnikové třídy: NVMe SSD nabízejí nejvyšší výkon. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-109 Q: Jaká je přibližná cena úložného serveru?
A:
Vstupní úroveň (8 pozic): 20 000–50 000 CNY;
Střední třída (16–24 pozic): 100 000–300 000 CNY;
Vyšší třída (48+ pozic s duálními řadiči): 500 000–2 000 000 CNY;
Ultra-rozsáhlé úložiště: Miliony až desítky milionů CNY. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-110 Q: Jaké jsou značky úložných serverů?
A:
Mezinárodní: Dell Isilon/PowerStore, NetApp, Pure Storage, HPE, IBM;
Domácí: Huawei OceanStor, Inspur AS série, Sugon, MacroSan, Toyou. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-111 Q: Jak vybrat úroveň RAID pro úložný server?
A:
RAID 0: Nejvyšší výkon, ale žádná redundance, riziko ztráty dat;
RAID 1: Zrcadlení, spolehlivé, ale poloviční kapacita;
RAID 5: Vyvažuje kapacitu a spolehlivost, vyžaduje alespoň 3 disky, umožňuje selhání 1 disku;
RAID 6: Bezpečnější, umožňuje selhání 2 disků;
RAID 10: Výkon + spolehlivost, vyšší náklady. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-112 Q: Jaká je role cache v úložném serveru?
A: Úložná cache využívá vysokorychlostní paměť nebo SSD k dočasnému ukládání často přistupovaných dat, snižuje latenci čtení/zápisu a zlepšuje výkon úložiště. Vysokovýkonné řadiče úložiště jsou vybaveny velkými cache a BBU (battery backup units) pro prevenci ztráty dat při výpadku napájení. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-113 Q: Jaký je rozdíl mezi distribuovaným a centralizovaným úložištěm?
A:
Centralizované úložiště: Jednotný řadič, jednoduchá správa, vhodné pro malé až střední rozsahy, ale riziko jediného bodu selhání;
Distribuované úložiště: Spolupráce více uzlů, žádný jediný bod selhání, horizontální škálovatelnost, vhodné pro obrovská data a cloudové scénáře (např. Ceph, HDFS). Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-114 Q: Je úložný server vhodný pro záložní úložiště?
A: Velmi vhodný. Úložné servery mohou nasadit záložní software (např. Veeam, Commvault) pro automatizované zálohování dat a obnovu po havárii. Pro bezpečnost dat se doporučuje RAID 6 + off-site záloha. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-115 Q: Je úložný server vhodný pro ukládání videosignálu?
A: Ano. Ukládání videosignálu vyžaduje velkou kapacitu, kontinuální zápis a nízké náklady. Doporučují se SATA HDD s konfigurací RAID 5/6, podporující architektury CVR nebo NVR pro nepřetržité požadavky na zápis 7×24. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-116 Q: Je úložný server vhodný pro virtualizační úložiště?
A: Ano. Virtualizační úložiště vyžaduje vysoký výkon a vysokou dostupnost. Doporučuje se blokové úložiště (SAN) nebo hyperkonvergentní infrastruktura (HCI), s SSD cache + RAID 10 pro zajištění výkonu I/O VM. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-117 Q: Jak vybrat mezi all-flash a hybridním úložištěm?
A:
All-flash: Vysoký výkon, nízká latence (<1 ms), vhodné pro vysoce výkonné scénáře, jako jsou databáze a AI trénink, ale vyšší náklady;
Hybridní úložiště: Kombinace SSD+HDD, vyvažuje výkon a kapacitu, s dobrým poměrem cena/výkon. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-118 Q: Jak zajistit bezpečnost dat úložného serveru?
A:
RAID redundance: Ochrana na hardwarové úrovni;
Snapshoty: Pravidelné vytváření snapshotů dat;
Off-site záloha: Replikace dat na vzdálené úložiště;
Šifrování: Šifrované ukládání a přenos dat;
Řízení přístupu: Správa oprávnění na základě uživatelů/rolí.
SVR-119 Q: Jaké jsou body údržby úložného serveru?
A:
Pravidelně kontrolujte stav pevných disků: Sledujte informace S.M.A.R.T.;
Čistěte prach: Prevence problémů s chlazením;
Aktualizujte firmware: Udržujte firmware řadiče úložiště aktuální;
Monitorování kapacity: Včas rozšiřujte, abyste se vyhnuli plným diskům;
Kontrola protokolů: Kontrolujte systémová upozornění.
SVR-120 Q: Je větší kapacita pevného disku vždy lepší?
A: Ne nezbytně. Disky s velkou kapacitou (např. 20 TB+) mají extrémně dlouhé doby obnovy (dny) v případě selhání jednoho disku, během nichž se spolehlivost RAID snižuje. Vyvažte kapacitu, výkon, spolehlivost a dobu obnovy na základě obchodních potřeb; neusilujte pouze o maximální kapacitu.
SVR-122 Q: Jak vybrat z šesti typů serverů?
A:
Shoda s ITAI: Zvolte domácí servery (Hygon/Kunpeng/Phytium/Loongson);
AI inference/obecný podnik: Zvolte Intel Xeon servery (vyspělý ekosystém, akcelerace AMX);
Rozsáhlá virtualizace/vícevláknové zpracování: Zvolte AMD EPYC servery (vysoká hustota jader);
AI trénink/vědecké výpočty: Zvolte GPU servery nebo AI servery;
Čistě úložné potřeby: Zvolte úložné servery. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-123 Q: Jak vybrat mezi domácími, Intel a AMD servery?
A:
Požadavky na ITAI/shodu: Musíte zvolit domácí servery;
AI inference/tradiční podnik: Intel Xeon;
Rozsáhlá virtualizace/vícevláknové zpracování: AMD EPYC;
Priorita rozpočtu: AMD obecně nabízí lepší poměr cena/výkon při srovnatelných konfiguracích. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-124 Q: Jsou GPU servery a AI servery totéž?
A: AI servery jsou podmnožinou GPU serverů. AI servery jsou speciálně optimalizovány pro AI úlohy, se zaměřením na předinstalované AI frameworky, clusterovou komunikaci a vysokohustotní nasazení; GPU servery mají širší rozsah, včetně vědeckých výpočtů a grafického vykreslování. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-125 Q: Potřebuje úložný server GPU?
A: Obecně ne. Úložné servery zpracovávají hlavně I/O náročné úlohy a nevyžadují GPU akceleraci. Některé scénáře (např. AI data lakes vyžadující GPU akcelerované zpracování blízko dat) jsou však výjimkou. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-126 Q: Lze AI server použít jako běžný server?
A: Ano, ale není to ekonomické. AI servery jsou vybaveny několika drahými GPU a provozování pouze běžných aplikací by vážně plýtvalo prostředky GPU. AI servery by měly být vyhrazeny pro AI úlohy, s běžnými aplikacemi nasazenými na univerzálních serverech. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-127 Q: Které typy serverů se hodí pro které velikosti podniků?
A:
Domácí/Intel/AMD univerzální servery: Všechny velikosti podniků;
GPU servery: Střední až velké podniky s potřebami AI/vědeckých výpočtů;
AI servery: Střední až velké podniky s potřebami hlubokého učení;
Úložné servery: Střední až velké podniky s potřebami centralizovaného úložiště. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-128 Q: Srovnání cenových rozsahů šesti typů serverů?
A:
Univerzální servery (domácí/Intel/AMD): 10 000–300 000 CNY;
GPU servery: 100 000–5 000 000 CNY;
AI servery: 100 000–5 000 000 CNY;
Úložné servery: 20 000–2 000 000 CNY. Nákladová pyramida: Úložiště < Univerzální < GPU/AI. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
SVR-129 Q: Srovnání spotřeby energie šesti typů serverů?
A:
Univerzální servery: 300–800 W;
GPU/AI servery (8 karet): 5–10 kW+;
Úložné servery: 500–1500 W (vyšší s více pozicemi). Pro vysokohustotní scénáře upřednostněte plánování chlazení a napájení. Changfan IPC doporučuje ověřit konfigurace na základě rozsahu podnikání, počtu portů, chladicích podmínek a kompatibility softwaru; pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery je k dispozici podpora výběru a přizpůsobení podle požadavků projektu, přičemž parametry a ceny podléhají nejnovějším specifikacím.
SVR-130 Q: Matice scénářů použití šesti typů serverů?
A:
Univerzální: Web, databáze, ERP, OA;
GPU/AI: AI trénink/inference, vědecké výpočty, grafické vykreslování;
Úložné: Sdílení souborů, zálohování, archivace, úložné fondy pro virtualizaci. V praxi může Changfan IPC vyhodnotit rozhraní, spotřebu energie, teplotu a potřeby rozšíření pro rackové, úložné, AI nebo domácí servery na základě skutečných scénářů; před dokončením konfigurace se doporučuje potvrdit kompatibilitu softwaru.
SVR-131 Q: Jaké jsou budoucí trendy serverů?
A:
Přijetí AI: Penetrace AI serverů rychle roste;
Kapalinové chlazení: Vysoká spotřeba energie pohání kapalinové chlazení ke standardu;
Domestikace: Požadavky ITAI pohánějí růst podílu domácích serverů;
Heterogenní výpočty: Spolupráce CPU+GPU+DPU;
Cloud-native design: Design serverů lépe přizpůsobený kontejnerům a mikroslužbám. Pro nákup rackových, úložných, AI nebo domácích serverů může Changfan IPC poskytnout ověření konfigurace, testování vzorků a podporu přizpůsobení projektu; ceny a termíny dodání podléhají aktuálním nabídkám a smluvním podmínkám.
