Запитання та відповіді щодо серверних продуктів

SVR-001 Питання: Що таке вітчизняний сервер?
Відповідь: Вітчизняний сервер — це серверний пристрій, ядрове апаратне забезпечення якого (CPU, материнська плата, прошивка тощо) самостійно розроблено або переважно вироблено вітчизняними виробниками. Наразі вітчизняні сервери переважно використовують три технічні шляхи: маршрут, сумісний з x86 (Hygon, Zhaoxin), маршрут архітектури ARM (Huawei Kunpeng, Phytium) та маршрут власної архітектури (Loongson LoongArch).

SVR-002 Питання: Які бренди CPU для вітчизняних серверів?
Відповідь: Основні бренди вітчизняних серверних CPU включають: Hygon (архітектура x86, представник вітчизняного маршруту, сумісного з x86), Huawei Kunpeng (ARM), Phytium (ARM), Loongson (власна LoongArch), Zhaoxin (x86) та Shenwei (власна архітектура SW-64).

SVR-003 Питання: Яка різниця між вітчизняними та імпортними серверами?
Відповідь: Основні відмінності:

  • Архітектура: імпортні сервери домінують в екосистемах x86 Intel Xeon та AMD EPYC; вітчизняні сервери мають «багатошляхову» екосистему (сумісні з x86/ARM/власні архітектури);

  • Незалежна контрольованість: вітчизняні сервери досягають локалізації від материнської плати до прошивки, тоді як імпортні сервери несуть ризики порушення ланцюга постачання та технологічного відокремлення;

  • Екосистема: імпортні сервери мають зрілу екосистему, тоді як вітчизняні серверні екосистеми швидко наздоганяють.

SVR-004 Питання: Які основні бренди вітчизняних серверів?
Відповідь: Основні бренди вітчизняних серверів включають: Inspur (зі значною часткою на ринку AI-серверів — конкретні дані слід перевіряти за останніми звітами третіх сторін, один із провідних постачальників галузі), Huawei, H3C, Sugon, ZTE, Super Fusion, Lenovo тощо. Традиційним галузям слід віддавати перевагу постачальникам із сильними повностековими можливостями, таким як Huawei та Inspur.

SVR-005 Питання: Чи можуть вітчизняні сервери працювати під Windows?
Відповідь: Деякі вітчизняні платформи можуть. Платформи, сумісні з x86, як-от Hygon і Zhaoxin, підтримують Windows; однак платформи на базі ARM, як-от Kunpeng і Phytium, зазвичай потребують вітчизняних операційних систем (таких як UnionTech UOS, KylinOS). Сумісність програмного забезпечення слід підтвердити перед покупкою.

SVR-006 Питання: Як вибрати вітчизняний сервер?
Відповідь: Міркування щодо вибору:

  • Архітектура чіпа: Hygon (сильна сумісність з x86), Kunpeng (усталена екосистема ARM), Phytium (велика встановлена база в ITAI), Loongson (найвищий рівень незалежної контрольованості);

  • Бренд: Inspur (лідерство в AI-серверах), Huawei (повностекові можливості), Sugon (високопродуктивні обчислення);

  • Відповідність ITAI: для державних/фінансових сценаріїв підтвердьте, чи продукт внесено до каталогу ITAI. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-007 Питання: Як вибрати між Hygon, Kunpeng, Phytium і Loongson для серверів?
Відповідь:

  • Hygon (x86): зріла екосистема, широке комерційне розгортання, підходить для фінансових/телекомунікаційних/інтернет-центрів обробки даних, зі значною часткою на ринку вітчизняних серверних CPU (конкретні дані слід перевіряти за останніми звітами третіх сторін);

  • Kunpeng (ARM): сильна конкурентоспроможність на ринках державних/корпоративних і хмарних обчислень, з чіткими перевагами в телекомунікаційному секторі;

  • Phytium (ARM): основа для ITAI ПК/серверів, з великими сукупними обсягами відвантажень (конкретні дані мають базуватися на розкриттях постачальника);

  • Loongson (власна розробка): використовує власну архітектуру, підходить для сценаріїв з високими вимогами до безпеки та контрольованості, є основою для партійних/державних/військових секторів. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-008 Питання: Яка приблизна ціна вітчизняного сервера?
Відповідь: Ціни на вітчизняні сервери значно різняться залежно від конфігурації: початковий рівень (однопроцесорний вітчизняний CPU): приблизно 10 000–30 000 юанів; середній основний (двопроцесорний): приблизно 50 000–150 000 юанів; високопродуктивні AI-сервери: сотні тисяч до понад мільйон юанів. Порівняно з подібними імпортними конфігураціями вітчизняні сервери зазвичай мають краще співвідношення ціни та якості й можуть мати право на субсидії для закупівель ITAI. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-009 Питання: Як адаптована екосистема вітчизняних серверів?
Відповідь: Екосистема вітчизняних серверів значно покращилася. Завершено повне взаємне визнання та адаптацію з вітчизняними операційними системами (UnionTech UOS, KylinOS), вітчизняними базами даних (Dameng, Renda Jincang), вітчизняним проміжним програмним забезпеченням і хмарними платформами. Деякі провідні постачальники створили спеціальні лабораторії адаптації екосистеми для досягнення повностекової сумісності вітчизняного апаратного та програмного забезпечення. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-010 Питання: Які найновіші вітчизняні серверні CPU?
Відповідь: У 2025–2026 роках спостерігається швидкий прогрес вітчизняних CPU: Hygon C86-5G (128 ядер/512 потоків), Kunpeng 950 (96 ядер/192 потоки), Phytium S5000C (64 ядра), Loongson 3C6000 (32–64 ядра), Zhaoxin KH-50000 (96 ядер). Продуктивність одноядерних процесорів Hygon значно покращилася з ітераціями, а продуктивність Loongson можна порівняти з висококласними процесорами Intel Xeon. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-011 Питання: Чи підтримують вітчизняні сервери національні криптографічні алгоритми?
Відповідь: Так. Вітчизняні сервери інтегрують самостійно розроблені ядра безпеки на рівні прошивки, нативно підтримуючи комерційні криптографічні алгоритми Китаю (SM2/SM3/SM4), створюючи механізм «повнозв'язної вродженої безпеки» від апаратного забезпечення та прошивки до алгоритмів. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-012 Питання: Чи наздогнала продуктивність вітчизняних серверів Intel/AMD?
Відповідь: У деяких сценаріях вона наблизилася або досягла основних міжнародних рівнів. Серія Hygon C86-4G має вищі бали в Cinebench, ніж продукти Intel відповідного позиціонування; продуктивність Loongson 3C6000 можна порівняти з Intel Xeon 6338; у сценаріях багатоядерних паралельних обчислень і розподіленого зберігання вітчизняні сервери продемонстрували продуктивність на рівні імпортних продуктів того самого класу в реальних тестах. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-013 Питання: Які вимоги ITAI до серверів?
Відповідь: ITAI вимагає, щоб апаратне забезпечення використовувало вітчизняні CPU та чіпи й працювало під вітчизняними операційними системами. Закупівлі ITAI зазвичай вимагають уточнення моделей чіпів, версій прошивки та списків сумісності операційних систем; конкретні версії документів і обов'язкові вимоги слід перевіряти перед публікацією.

SVR-014 Питання: Які терміни заміни серверів на ITAI?
Відповідь: Державні підприємства мають чіткі вимоги щодо заміни на ITAI, але пропорції закупівель і терміни можуть відрізнятися залежно від регіону та галузі. Перед публікацією слід орієнтуватися на останні офіційні документи компетентних органів і уникати неперевірених пропорцій.

SVR-015 Питання: Які пільгові політики державних закупівель для вітчизняних серверів?
Відповідь: Політики державних закупівель можуть надавати переваги в оцінюванні для відповідних вітчизняних продуктів. Конкретна сфера застосування, пропорції та дати набрання чинності мають базуватися на чинних офіційних політиках і документах про закупівлі.

SVR-016 Питання: Для яких сценаріїв підходять вітчизняні сервери?
Відповідь:

  • Державний/фінансовий сектор: високі вимоги до відповідності ITAI — віддавайте перевагу Hygon і Kunpeng;

  • Телекомунікації/хмарні обчислення: Kunpeng має чіткі переваги на телекомунікаційному ринку;

  • Партійні/державні/військові структури: Loongson пропонує найвищий рівень незалежної контрольованості;

  • AI-навчання: такі бренди, як Inspur і Huawei, мають зрілі лінійки AI-серверів. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-017 Питання: Що краще — сервери Inspur чи Huawei?
Відповідь: Inspur має значну частку на ринку AI-серверів (конкретні дані слід перевіряти за останніми звітами третіх сторін) і є одним із провідних постачальників галузі; Huawei будує повностекові можливості з власними чіпами (Kunpeng) та операційною системою (Euler). Inspur краще підходить для сценаріїв чисто апаратних закупівель, тоді як Huawei — для сценаріїв, що потребують повностекових рішень. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-018 Питання: Як щодо серверів Sugon?
Відповідь: Сильні сторони Sugon — високопродуктивні обчислення та технологія рідинного охолодження. Він випустив Sugon 8000 (Dengfeng), один із найперших у Китаї повністю вітчизняних AI-суперкластерів рівня 100 000 карт. Він підходить для суперкомп'ютерних центрів і дослідницьких установ з високими вимогами до щільності обчислень. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-019 Питання: Чи означає вітчизняний сервер = погана якість?
Відповідь: Це застарілий упередження. У 2025–2026 роках продуктивність вітчизняних CPU значно покращилася, зрівнявшись з імпортними продуктами в багатоядерних паралельних обчисленнях і сценаріях розподіленого зберігання. Переваги вітчизняних серверів полягають у незалежній контрольованості, безпеці даних і локалізованих послугах.

SVR-020 Питання: Чи можуть вітчизняні сервери працювати лише з вітчизняним програмним забезпеченням?
Відповідь: Не обов'язково. Платформи, сумісні з x86, як-от Hygon і Zhaoxin, сумісні з Windows і основним комерційним програмним забезпеченням; платформи ARM, як-от Kunpeng і Phytium, переважно адаптовані до вітчизняних операційних систем і відкритого програмного забезпечення. Сумісність слід підтверджувати виходячи з фактичних вимог до програмного забезпечення під час вибору.

SVR-021 Питання: Що таке сервер Intel?
Відповідь: Сервер Intel — це сервер, оснащений процесорами серії Intel Xeon. Intel Xeon є найпоширенішою серверною CPU-платформою в центрах обробки даних, відомою сильною одноядерною продуктивністю та зрілою екосистемою програмного забезпечення.

SVR-022 Питання: Які серії процесорів Intel Xeon для серверів?
Відповідь: Процесори Xeon переважно поділяються на:

  • Серія Xeon E: початковий рівень, підходить для малих і середніх підприємств та периферійних обчислень;

  • Серія Xeon Gold/Platinum: основний корпоративний рівень;

  • Серія Xeon 6: найновіше покоління, використовує техпроцес Intel 18A, до 288 ядер;

  • Xeon 6+ (Clearwater Forest): версія з енергоефективними ядрами, розроблена для хмарно-орієнтованих і AI-сценаріїв з високою одночасністю.

SVR-023 Питання: Як вибрати сервер Intel Xeon?
Відповідь: Ключові моменти вибору:

  • Кількість ядер: для віртуалізації вибирайте більше ядер, для баз даних — менше ядер із вищою частотою;

  • Покоління: новіші Xeon забезпечують кращу продуктивність і енергоефективність;

  • Сценарій: для AI-висновків вибирайте Xeon 6 (підтримує прискорення AMX), для загальних корпоративних застосувань — серію Xeon Gold;

  • Бюджет: варіанти початкового рівня включають серію Xeon E. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-024 Питання: Яка різниця між серією Xeon E та серією Xeon 6?
Відповідь: Серія Xeon E позиціонується як початковий рівень, підходить для малих і середніх підприємств та периферійних обчислень, має нижчі ціни; серія Xeon 6 — це CPU наступного покоління для центрів обробки даних, що використовує техпроцес Intel 18A, до 288 ядер, підтримує 12-канальну пам'ять DDR5 і 96 ліній PCIe 5.0, розроблена для AI та сценаріїв з високою одночасністю. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-025 Питання: Яка приблизна ціна сервера Intel Xeon?
Відповідь: Початкова серія Xeon E (наприклад, E-2234): близько 2 780 юанів; Xeon E-2288G (8 ядер): близько 5 599 юанів; висококласні моделі серії Xeon 6 дорожчі, ціни на повні сервери коливаються від десятків тисяч до сотень тисяч юанів. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-026 Питання: Які основні переваги процесорів Xeon?
Відповідь:

  • Сильна одноядерна продуктивність: високі тактові частоти, підходять для програм, чутливих до однопотокової продуктивності;

  • Матричне прискорення AMX: значно підвищує ефективність AI-висновків;

  • Конфіденційні обчислення TDX: підвищують безпеку;

  • Зріла екосистема: нативна підтримка комерційного програмного забезпечення, такого як Windows Server і VMware. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-027 Питання: Які особливості процесора Xeon 6+?
Відповідь: Xeon 6+ (Clearwater Forest) — перший CPU Intel для центрів обробки даних, побудований на техпроцесі Intel 18A, з до 288 енергоефективних ядер (E-ядер), підтримує 12-канальну пам'ять DDR5-8000 і 96 ліній PCIe 5.0. Порівняно з другим поколінням Xeon він забезпечує коефіцієнт консолідації серверів 9:1, зменшуючи стійковий простір майже на 80% і знижуючи енергоспоживання на 73%. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-028 Питання: Чи підтримують процесори Xeon пам'ять ECC?
Відповідь: Так. Уся серія Xeon підтримує корекцію помилок пам'яті ECC (Error-Correcting Code), що значно знижує ризик аномалій даних під час тривалих обчислень. Це ключова відмінність між серверними та настільними CPU. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-029 Питання: Який типовий TDP процесорів Xeon?
Відповідь: Він широко варіюється залежно від моделі: серія Xeon E — від 71 Вт; основні серії Xeon Gold/Platinum — зазвичай від 100 до 300 Вт; дизайн Xeon 6+ з енергоефективними ядрами забезпечує кращий контроль енергоспоживання. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-030 Питання: Для яких сценаріїв підходять сервери Intel Xeon?
Відповідь:

  • AI-висновки: прискорення набору інструкцій AMX, підходить для машинного навчання;

  • Веб-сервіси з високою одночасністю: сильна одноядерна продуктивність;

  • Традиційні корпоративні бази даних: зріла екосистема, хороша сумісність;

  • Сценарії з довірою до безпеки: підтримка конфіденційних обчислень TDX. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-031 Питання: Чи підходять сервери Xeon для віртуалізації?
Відповідь: Дуже підходять. Процесори Xeon підтримують технологію віртуалізації Intel VT-x/vt-d, а багатоядерний дизайн дозволяє розміщувати велику кількість віртуальних машин. Дизайн Xeon 6+ з енергоефективними ядрами чудово працює в хмарно-орієнтованих і контейнеризованих сценаріях. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-032 Питання: Як вибрати між серверами Intel Xeon і AMD EPYC?
Відповідь: Переваги Intel: сильна одноядерна продуктивність, AI-прискорення (AMX), технологія безпеки (TDX), зріла екосистема програмного забезпечення. Переваги AMD: висока щільність ядер, велика пропускна здатність пам'яті, краще співвідношення ціни та якості. Вибирайте Intel для традиційних корпоративних застосувань і AI-висновків; вибирайте AMD для великомасштабної віртуалізації та багатопотокових навантажень. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-033 Питання: Яка різниця між Xeon і Core?
Відповідь: Xeon — це CPU, призначений для серверів/робочих станцій, що підтримує пам'ять ECC, з'єднання кількох процесорів, більшу кількість ядер і вищу стабільність; Core — це споживчий CPU з вищими тактовими частотами, але без корпоративних функцій. Сервери повинні використовувати Xeon. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-034 Питання: Які операційні системи підтримують сервери Xeon?
Відповідь: Сервери Xeon підтримують усі основні серверні операційні системи: Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, Ubuntu Server, VMware ESXi, CentOS тощо. Сумісність екосистеми є однією з найповніших серед усіх платформ.

SVR-035 Питання: Які функції безпеки мають процесори Xeon?
Відповідь: Процесори Xeon включають кілька вбудованих технологій безпеки:

  • TDX (Trust Domain Extensions): конфіденційні обчислення, захист чутливих даних;

  • Intel vPro: віддалене керування;

  • SGX: довірене середовище виконання;

  • Boot Guard: запобігає атакам шкідливих прошивок.

SVR-036 Питання: Які бренди пропонують сервери Xeon?
Відповідь: Майже всі основні серверні бренди мають лінійки Xeon: міжнародні бренди, як-от Dell PowerEdge, HPE ProLiant, Lenovo ThinkSystem; вітчизняні бренди, як-от Inspur, Huawei FusionServer, H3C, Sugon тощо. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-037 Питання: Які найновіші продукти Intel Xeon для серверів?
Відповідь: У 2026 році Intel випустила Xeon 6+ (Clearwater Forest), побудований на техпроцесі Intel 18A з до 288 ядер. Серія Xeon 6 вже повністю доступна, підтримує матричне прискорення AMX і технологію безпеки TDX.

SVR-038 Питання: Чи завжди більше ядер у Xeon краще?
Відповідь: Не обов'язково. Більше ядер підходить для віртуалізації та паралельних обчислень; однак бази даних і веб-сервіси більш чутливі до одноядерної частоти. Вибір слід робити на основі фактичного навантаження, а не просто більшої кількості ядер.

SVR-039 Питання: Чи завжди сервери Xeon дорожчі за сервери AMD?
Відповідь: Не обов'язково. За порівнянних рівнів конфігурації ціни на сервери Intel і AMD різняться. AMD EPYC має переваги в щільності ядер і співвідношенні ціни та якості, але Intel пропонує унікальну цінність у певних сценаріях (наприклад, AI-висновки). Порівняння слід робити виходячи з потреб.

SVR-040 Питання: Чи є серія Xeon E «урізаною» версією?
Відповідь: Серія Xeon E оптимізована для малих і середніх підприємств та сценаріїв початкового рівня, має менше ядер, але зберігає корпоративні функції, як-от пам'ять ECC і віртуалізація. Це не «урізана», а «точно позиціонована» версія — підходить для сценаріїв з обмеженим бюджетом, які потребують корпоративної стабільності.

SVR-041 Питання: Що таке сервер AMD?
Відповідь: Сервер AMD — це сервер, оснащений процесорами серії AMD EPYC. AMD EPYC відомий високою щільністю ядер, великою пропускною здатністю пам'яті та відмінним співвідношенням ціни та якості, а його частка на ринку серверних CPU в останні роки неухильно зростає; конкретні цифри частки слід перевіряти за останніми звітами третіх сторін із зазначенням статистичної бази.

SVR-042 Питання: Які серії процесорів AMD EPYC?
Відповідь: EPYC переважно поділяється на:

  • 5-те покоління EPYC (Turin): поточний основний, архітектура Zen 5;

  • 6-те покоління EPYC (Venice): найновіше, випущене у 2026 році, архітектура Zen 6, до 256 ядер;

  • Серія EPYC 9005: орієнтована на середній ринок.

SVR-043 Питання: Як вибрати сервер AMD EPYC?
Відповідь: Ключові моменти вибору:

  • Кількість ядер: для віртуалізації та великих даних вибирайте моделі з високою кількістю ядер;

  • Покоління: 5-те покоління (Turin) — поточний основний, 6-те покоління (Venice) — найновіше;

  • Сценарій: вибирайте EPYC для великих баз даних, блокчейну та фінансової кількісної торгівлі;

  • Бюджет: EPYC пропонує виняткову цінність за щільністю ядер. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-044 Питання: Яка приблизна ціна сервера AMD EPYC?
Відповідь: Сервери EPYC зазвичай мають краще співвідношення ціни та якості, ніж порівнянні конфігурації Intel. Сервери EPYC початкового рівня з одним процесором: приблизно 20 000–50 000 юанів; середній рівень із двома процесорами: приблизно 50 000–150 000 юанів; висококласні моделі з кількома процесорами/великою кількістю ядер дорожчі. Конкретні ціни залежать від кількості ядер, пам'яті та конфігурації сховища. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-045 Питання: Які основні переваги AMD EPYC?
Відповідь:

  • Висока щільність ядер: до 256 ядер, підходить для великомасштабних паралельних обчислень;

  • Велика пропускна здатність пам'яті: 12-канальна пам'ять, до 460 ГБ/с;

  • Більше ліній PCIe: підтримка більшої кількості пристроїв розширення;

  • Перевага співвідношення ціни та якості: більше ядер за ту саму ціну;

  • Сильна багатопотокова продуктивність: модульний дизайн CCD чудово працює в багатопотокових завданнях. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-046 Питання: Наскільки потужний 5-те покоління EPYC Turin?
Відповідь: Turin досягає до 37% покращення IPC у навантаженнях HPC та AI, а максимальна частота прискорення вперше перевищує 5,0 ГГц. Порівняно з Intel Xeon 6980P 128C, Turin випереджає приблизно на 40% у тестах продуктивності SPEC CPU, на 40% у корпоративній продуктивності та на 80% у продуктивності HPC. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-047 Питання: Які особливості 6-го покоління EPYC Venice?
Відповідь: Venice використовує архітектуру Zen 6, до 256 ядер, підтримує PCIe 6.0. Він поділяється на чотири сімейства продуктів: Venice SP7 (постачання в 4 кварталі 2026), Venice SP8 (перша половина 2027), Venice-X і Verano (друга половина 2027). EPYC 9006 LP спеціально оптимізований для AI-рішень стійкового масштабу, з до 72 ядер на базовій частоті 5 ГГц. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-048 Питання: Чи підтримує EPYC пам'ять ECC?
Відповідь: Так. Уся серія EPYC підтримує пам'ять ECC і RDIMM, а 12-канальний дизайн пам'яті DDR5 забезпечує надзвичайно високу пропускну здатність пам'яті, підходячи для програм, інтенсивних до пам'яті. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-049 Питання: Для яких сценаріїв підходять сервери AMD EPYC?
Відповідь:

  • Великі бази даних: значна перевага від високої пропускної здатності пам'яті;

  • Віртуалізація/контейнери: висока щільність ядер підтримує більше віртуальних машин;

  • Блокчейн/фінансова кількісна торгівля: відмінна багатопотокова продуктивність;

  • Інфраструктура AI-навчання: переваги щільності ядер і ліній PCIe;

  • HPC високопродуктивні обчислення. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-050 Питання: Чи підходить EPYC для AI?
Відповідь: Так. 6-те покоління EPYC Venice включає модель EPYC 9006 LP, спеціально оптимізовану для AI-рішень стійкового масштабу. Висока щільність ядер і пропускна здатність пам'яті EPYC чудово працюють у сценаріях попередньої обробки даних AI та висновків. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-051 Питання: Як вибрати між AMD EPYC та Intel Xeon?
Відповідь: Переваги AMD: висока щільність ядер (до 256 ядер), велика пропускна здатність пам'яті (12 каналів), відмінне співвідношення ціни та якості. Переваги Intel: сильна одноядерна продуктивність, AI-прискорення (AMX), технологія безпеки (TDX), зріла екосистема. Вибирайте AMD для великомасштабної віртуалізації/багатопотоковості, а Intel — для AI-висновків/традиційних корпоративних застосувань. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-052 Питання: Як вибрати між AMD EPYC та вітчизняними CPU?
Відповідь: Для не-ITAI сценаріїв: EPYC пропонує кращу продуктивність і зрілішу екосистему. Для сценаріїв ITAI/потреби в локалізації: необхідно вибирати вітчизняні CPU (Hygon, Kunpeng тощо). Hygon сам базується на ліцензії архітектури AMD Zen, пропонуючи продуктивність і сумісність з x86, близькі до EPYC. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-053 Питання: Які операційні системи підтримують сервери EPYC?
Відповідь: Сервери EPYC підтримують основні серверні операційні системи: Windows Server, RHEL, Ubuntu Server, VMware ESXi тощо. Як архітектура x86, сумісність програмного забезпечення дуже зріла.

SVR-054 Питання: Які функції безпеки мають процесори EPYC?
Відповідь: EPYC інтегрує AMD Secure Processor і технологію Secure Encrypted Virtualization (SEV), підтримуючи шифровану пам'ять для віртуальних машин, щоб запобігти доступу гіпервізора до даних гостьових систем. Також підтримує безпечне завантаження та прошивку TPM.

SVR-055 Питання: Які бренди пропонують сервери EPYC?
Відповідь: Майже всі основні серверні бренди мають лінійки EPYC: Dell PowerEdge, HPE, Lenovo, Supermicro; вітчизняні бренди, як-от Inspur, Huawei і Sugon, також пропонують сервери на платформі EPYC. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-056 Питання: Які найновіші продукти AMD EPYC?
Відповідь: У липні 2026 року AMD випустила серію 6-го покоління EPYC 9006 (Venice), побудовану на архітектурі Zen 6. 5-те покоління EPYC Turin вже повністю доступне. Частка доходу AMD на ринку серверних CPU досягла 46%.

SVR-057 Питання: Чи AMD EPYC менш стабільний, ніж Intel?
Відповідь: Це минуле враження. EPYC зараз широко розгорнуто на корпоративному ринку, а основні глобальні хмарні провайдери (Alibaba Cloud, AWS тощо) масштабно розгортають сервери EPYC. Частка AMD на ринку серверних CPU зросла з 0,2% до 46%.

SVR-058 Питання: Чи має EPYC багато ядер, але слабку одноядерну продуктивність?
Відповідь: 5-те покоління EPYC Turin досягло максимального прискорення 5,0 ГГц, а одноядерна продуктивність значно покращилася. Turin випереджає Intel Xeon 6980P приблизно на 40% у тестах продуктивності SPEC CPU. «Багато ядер, але слабке одноядерне» — це застаріле враження.

SVR-059 Питання: Чи може EPYC працювати лише під Linux?
Відповідь: Ні. EPYC — це архітектура x86, яка повністю підтримує Windows Server. Усі основні серверні операційні системи можуть працювати на ньому.

SVR-060 Питання: Що таке GPU-сервер?
Відповідь: GPU-сервер — це сервер, оснащений GPU (графічними процесорами), який використовує паралельну обчислювальну потужність GPU для прискорення певних навантажень. GPU мають тисячі обчислювальних ядер і підходять для графічного рендерингу, наукових обчислень, AI-навчання та висновків, а також інших завдань, інтенсивних до паралельних обчислень.

SVR-061 Питання: Яка різниця між GPU-сервером і звичайним сервером?
Відповідь:

  • Основна відмінність: звичайні сервери використовують CPU як основну обчислювальну одиницю; GPU-сервери додатково оснащені картами прискорення GPU, паралельна обчислювальна потужність яких у десятки разів перевищує CPU;

  • Використання: звичайні сервери підходять для загальних обчислень; GPU-сервери зосереджені на AI-навчанні, графічному рендерингу та наукових обчисленнях;

  • Енергоспоживання: GPU-сервери споживають значно більше енергії, ніж звичайні сервери.

SVR-062 Питання: Які основні бренди GPU для GPU-серверів?
Відповідь:

  • NVIDIA: висока частка ринку, найповніша лінійка продуктів (A100/H100/B200 тощо);

  • AMD: серія Instinct, значна перевага співвідношення ціни та якості (MI300X/MI350 тощо);

  • Вітчизняні: Cambricon, Huawei Ascend, Tianzhi Intelligent, Enflame Technology тощо, перевага для сценаріїв ITAI.

SVR-063 Питання: Які основні моделі NVIDIA GPU для серверів?
Відповідь:

  • A100 (Ampere): основна карта AI-навчання, 80 ГБ VRAM;

  • H100 (Hopper): високопродуктивне AI-навчання, 80 ГБ HBM3;

  • H200: оновлення H100, 141 ГБ HBM3e;

  • B200 (Blackwell): найновіша архітектура 2025–2026, з 8 стеками HBM3e;

  • RTX 4090: споживча настільна карта, часто використовується для невеликих сценаріїв висновків;

  • L40S: карта поєднання висновків і графіки.

SVR-064 Питання: Як вибрати GPU-сервер?
Відповідь:

  • Визначте вимоги: вибирайте A100/H100 для AI-навчання; L40/T4 для AI-висновків; A100 для наукових обчислень; RTX A6000 для графічного рендерингу;

  • Кількість GPU: конфігурації з однією/4/8 картами;

  • Поєднання CPU: основний вибір — Intel Xeon або AMD EPYC;

  • Охолодження: повітряне або рідинне;

  • Бренд: NVIDIA DGX (OEM), Dell, Inspur, Supermicro тощо. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-065 Питання: Яка приблизна ціна 8-карткового GPU-сервера?
Відповідь: Ціни сильно варіюються залежно від моделі GPU: система 8×A100 (80 ГБ) — приблизно 1–1,5 млн юанів; 8×H100 — приблизно 2–3 млн юанів; 8×B200 — дорожче. Рішення початкового рівня зі споживчими GPU (наприклад, 4×RTX 4090) — приблизно 100 000–200 000 юанів. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-066 Питання: Як вибрати CPU для GPU-сервера?
Відповідь:

  • Сценарії AI-навчання: рекомендується двопроцесорний AMD EPYC або Intel Xeon Gold, щоб забезпечити достатню кількість ліній PCIe;

  • Сценарії висновків: достатньо однопроцесорного CPU;

  • Загальний принцип: CPU повинен лише не стати вузьким місцем для GPU; кількість ядер важливіша за тактову частоту (для попередньої обробки даних). Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-067 Питання: Скільки VRAM потрібно GPU-серверу?
Відповідь:

  • AI-навчання (великі моделі): від 80 ГБ (H100/A100), рекомендується 141 ГБ (H200);

  • AI-висновки: 24–80 ГБ;

  • Наукові обчислення: 40–80 ГБ;

  • Графічний рендеринг: 24–48 ГБ. Обсяг VRAM безпосередньо впливає на максимальний розмір моделі, яку можна навчити. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-068 Питання: Які технології з'єднання використовуються в GPU-серверах?
Відповідь:

  • NVLink: власне високошвидкісне з'єднання NVIDIA, що з'єднує кілька GPU;

  • NVSwitch: з'єднує кілька вузлів GPU;

  • InfiniBand: високошвидкісне мережеве з'єднання 400G/800G;

  • PCIe 5.0/6.0: канали передачі даних між GPU та CPU. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-069 Питання: Як вирішити питання енергоспоживання та охолодження GPU-серверів?
Відповідь: Один H100 споживає приблизно 700 Вт, а 8-карткова система споживає від 5 600 Вт до понад 10 000 Вт. Рішення охолодження:

  • Повітряне охолодження: потребує шаф з високим повітряним потоком, підходить для малого та середнього масштабу;

  • Рідинне охолодження: ефективніше, підходить для високощільного розгортання з 8+ картами, може знизити PUE до менше 1,1;

  • Занурювальне рідинне охолодження: максимальне охолодження, підходить для великомасштабних центрів обробки даних. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-070 Питання: Для яких сценаріїв підходять GPU-сервери?
Відповідь:

  • AI-навчання великих моделей: основний сценарій;

  • AI-висновки: розгортання моделей;

  • Наукові обчислення: молекулярна динаміка, прогнозування погоди тощо;

  • Графічний рендеринг: 3D-дизайн, візуальні ефекти;

  • Аналітика великих даних: обробка даних з прискоренням GPU. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-071 Питання: Які програмні середовища потрібні для AI-навчання на GPU-серверах?
Відповідь:

  • CUDA: платформа паралельних обчислень NVIDIA;

  • cuDNN: бібліотека прискорення глибоких нейронних мереж;

  • Фреймворки глибокого навчання: PyTorch, TensorFlow;

  • Контейнеризація: NVIDIA Docker/Enroot;

  • Керування кластером: Kubernetes + плагіни планування GPU. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-072 Питання: Як вибрати між NVIDIA, AMD та вітчизняними GPU для серверів?
Відповідь:

  • NVIDIA: сильна екосистема програмного забезпечення (CUDA), висока частка ринку, зазвичай вища ціна;

  • AMD: швидкозростаюча екосистема ROCm, хороше співвідношення ціни та якості, наздоганяє екосистему CUDA;

  • Вітчизняні (Cambricon/Ascend): перевага відповідності ITAI, екосистема наздоганяє, підходять для державних/державних підприємств. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-073 Питання: Як вибрати між A100, H100 і B200?
Відповідь:

  • A100: зріле основне рішення, хороше співвідношення ціни та якості, підходить для малого та середнього AI-навчання;

  • H100: високопродуктивне AI-навчання, у 3–4 рази продуктивніше за A100;

  • B200 (Blackwell): найновіша архітектура 2025 року, подальше підвищення продуктивності, підходить для надвеликомасштабного AI-навчання. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-074 Питання: Як вибрати між NVIDIA DGX і сторонніми GPU-серверами?
Відповідь: DGX — це OEM-система NVIDIA з високооптимізованим апаратним і програмним забезпеченням, готова до використання одразу, але дорога; сторонні (Dell, Inspur, Supermicro тощо) пропонують краще співвідношення ціни та якості й гнучку конфігурацію. Великі підприємства/дослідницькі установи вибирають DGX; малі та середні підприємства/користувачі з обмеженим бюджетом вибирають сторонні. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-075 Питання: Як обслуговувати GPU-сервер?
Відповідь:

  • Регулярне очищення від пилу: накопичення пилу на GPU впливає на охолодження;

  • Моніторинг температури: переконайтеся, що температури GPU залишаються в безпечних межах (<85°C);

  • Оновлення драйверів: регулярно оновлюйте драйвери NVIDIA;

  • Перевірка журналів: переглядайте записи про помилки ECC;

  • Перевірка живлення: переконайтеся в достатньому та стабільному живленні.

SVR-076 Питання: Як щодо GPU-серверів Inspur?
Відповідь: Inspur є одним із провідних брендів на ринку AI-серверів (зі значною часткою ринку — конкретні дані слід перевіряти за останніми звітами третіх сторін), його лінійка AI-серверів охоплює формати 4U/8U/рідинне охолодження та інші, підтримує NVIDIA, AMD і вітчизняні GPU, широко використовується в інтернет- та AI-компаніях. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-077 Питання: Які вітчизняні бренди GPU-серверів?
Відповідь:

  • Huawei: AI-сервери серії Ascend з власними GPU Ascend;

  • Sugon: повністю вітчизняні GPU-сервери, оснащені Cambricon та іншими вітчизняними GPU;

  • Inspur: AI-сервери з підтримкою вітчизняних GPU (Cambricon, Enflame тощо). Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-078 Питання: Чи обов'язково GPU-сервер повинен мати 8 GPU?
Відповідь: Ні. Кількість GPU залежить від бізнес-потреб:

  • Дрібномасштабні AI-висновки: достатньо одного GPU;

  • Розробка алгоритмів: 2–4 GPU;

  • Навчання великомасштабних моделей: 8 або більше GPU;

  • Графічний рендеринг: достатньо одного або двох GPU.

SVR-079 Питання: Чи можуть GPU-сервери виконувати лише AI-навантаження?
Відповідь: Ні. GPU-сервери широко використовуються в: наукових обчисленнях (молекулярне моделювання, прогнозування погоди), фінансовому моделюванні (розрахунок ризиків), графічному рендерингу (візуальні ефекти), аналізі секвенування генів та багатьох інших сценаріях паралельних обчислень.

SVR-080 Питання: Що таке AI-сервер?
Відповідь: AI-сервер — це сервер, спеціально оптимізований для навантажень штучного інтелекту (навчання великих моделей, висновки глибокого навчання, машинне навчання тощо). Зазвичай він має кілька високопродуктивних GPU, пам'ять великої ємності та швидкісне сховище, з попередньо встановленими фреймворками AI та контейнерними середовищами.

SVR-081 Питання: Яка різниця між AI-сервером і сервером загального призначення?
Відповідь:

  • Обчислювальне ядро: AI-сервери використовують GPU/TPU/NPU як основну обчислювальну потужність, тоді як сервери загального призначення використовують CPU;

  • Архітектура: AI-сервери наголошують на низькозатримковому з'єднанні між GPU (NVLink/InfiniBand), чого не потребують сервери загального призначення;

  • Сховище: AI-сервери потребують надзвичайно швидкого доступу до даних (NVMe SSD);

  • Енергоспоживання: AI-сервери споживають значно більше енергії, ніж сервери загального призначення.

SVR-082 Питання: AI-сервери використовуються для навчання чи висновків?
Відповідь:

  • AI-навчання: створює моделі через навчання на великомасштабних даних, потребує високої обчислювальної потужності та триває тижні або місяці, потребує високопродуктивних GPU (A100/H100);

  • AI-висновки: розгортає навчені моделі у виробництво, відповідаючи на запити в реальному часі, потребує меншої обчислювальної потужності, з GPU, як-от T4/L40.

SVR-083 Питання: Які основні бренди AI-серверів?
Відповідь:

  • NVIDIA DGX: OEM AI-сервер, оптимізована інтеграція апаратного та програмного забезпечення;

  • Серія Inspur NF: один із провідних вітчизняних брендів AI-серверів;

  • Dell PowerEdge: підтримує кілька варіантів GPU NVIDIA/AMD/Intel;

  • Supermicro: хороше співвідношення ціни та якості, гнучка конфігурація;

  • Huawei Atlas: AI-сервери Ascend, вітчизняний напрямок.

SVR-084 Питання: Як вибрати AI-сервер?
Відповідь:

  • Визначте сценарій: вибирайте високопродуктивні (A100/H100) для навчання, T4/L40 для висновків;

  • Кількість GPU: 2/4/8 карт;

  • CPU: двопроцесорний Xeon/EPYC, 32–64 ядра;

  • Пам'ять: 256 ГБ–2 ТБ;

  • Сховище: системний диск SSD + NVMe диски даних великої ємності;

  • Охолодження: повітряне або рідинне. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-085 Питання: Яка конфігурація CPU потрібна AI-серверу?
Відповідь: CPU в AI-сервері не лише обробляє логіку керування, але й попередню та постобробку даних. Рекомендується двопроцесорна серія Intel Xeon Gold (наприклад, 8480+) або двопроцесорна серія AMD EPYC (наприклад, 9654), щонайменше 32 ядра на процесор і достатня кількість ліній PCIe 5.0. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-086 Питання: Скільки пам'яті потрібно AI-серверу?
Відповідь: Рекомендується починати з 256 ГБ, для сценаріїв навчання рекомендується 512 ГБ–1 ТБ. Обсяг пам'яті впливає на ефективність завантаження даних і попередньої обробки. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-087 Питання: Як налаштувати сховище для AI-сервера?
Відповідь:

  • Системний диск: 2 NVMe SSD у RAID 1;

  • Диск даних: кілька NVMe SSD великої ємності, рекомендовано 4–8 ТБ; вищий IOPS краще (завантаження моделей і попередня обробка даних потребують швидкого читання/запису);

  • Мережа зберігання: рекомендується InfiniBand або RoCE. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-088 Питання: Яка приблизна ціна AI-сервера?
Відповідь:

  • Початковий рівень (1–2 GPU): 100 000–300 000 юанів;

  • Середній рівень (4 GPU): 500 000–1 000 000 юанів;

  • Високий рівень (8 GPU): 2 000 000–5 000 000 юанів. З NVIDIA H100 (приблизно 300 000 юанів за карту) загальна вартість системи легко перевищує 2 000 000 юанів. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-089 Питання: Яка різниця між AI-сервером і GPU-сервером?
Відповідь: AI-сервер є підмножиною GPU-серверів, але AI-сервери наголошують на:

  • Попередньо встановлених фреймворках AI: PyTorch/TensorFlow попередньо оптимізовані;

  • Кластерній комунікації: інтеграція апаратного забезпечення NVSwitch/InfiniBand;

  • Високощільному розгортанні: підтримка 8+ карт у компактних конструкціях;

  • Повностековій оптимізації AI: інтегроване налаштування апаратного та програмного забезпечення. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-090 Питання: Які вимоги до енергоспоживання та охолодження AI-серверів?
Відповідь: Система 8×H100 споживає від понад 5 600 Вт до більш ніж 10 000 Вт, з надзвичайно високою щільністю потужності стійки. Рішення охолодження:

  • Повітряне охолодження: потребує шаф з високим повітряним потоком;

  • Рідинне охолодження: ефективніше, підходить для високощільного розгортання;

  • Занурювальне рідинне охолодження: максимальне охолодження, підходить для великих центрів обробки даних. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-091 Питання: Які вимоги до конфігурації мережі для AI-серверів?
Відповідь: Великомасштабне AI-навчання потребує високошвидкісного зв'язку між GPU:

  • InfiniBand: 400G/800G, наднизька затримка;

  • RoCE (RDMA over Converged Ethernet): низькозатримкова мережа RDMA;

  • NVSwitch: повне з'єднання між GPU з пропускною здатністю приблизно 900 ГБ/с. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-092 Питання: Для яких галузей підходять AI-сервери?
Відповідь:

  • Інтернет: навчання великих моделей (GPT/LLaMA);

  • Фінанси: моделі ризиків, кількісна торгівля;

  • Охорона здоров'я: AI-діагностика медичної візуалізації;

  • Автономне водіння: навчання та симуляція моделей;

  • Розумне виробництво: контроль якості, прогнозоване обслуговування;

  • Дослідження: наукові обчислення, інтегровані з AI. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-093 Питання: Яка конфігурація потрібна для розгортання великих моделей на AI-сервері?
Відповідь:

  • Моделі з 7B–13B параметрів: можна розгорнути на одному A100/H100 (80 ГБ);

  • Моделі з 70B параметрів: 2–4 GPU A100/H100;

  • Моделі з 175B+ параметрів: 8 або більше GPU A100/H100;

  • Сценарії висновків: вимога до VRAM приблизно у 2 рази перевищує параметри моделі (точність FP16). Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-094 Питання: Як забезпечити безпеку AI-сервера?
Відповідь:

  • Шифрування даних: шифруйте зберігання моделей і даних;

  • Контроль доступу: суворе керування дозволами для запобігання витоку моделей;

  • Довірені обчислення: технології TPM/TDX та інші для захисту;

  • Оновлення прошивки: регулярно оновлюйте BMC та драйвери GPU;

  • Фізична безпека: фізична ізоляція в центрах обробки даних.

SVR-095 Питання: Які моделі NVIDIA DGX доступні?
Відповідь:

  • DGX A100: 8×A100 80 ГБ, класична модель;

  • DGX H100: 8×H100 80 ГБ, основна модель;

  • DGX B200 (Blackwell): найновіша модель, пікова продуктивність;

  • DGX Station: настільна AI-робоча станція. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-096 Питання: Які вітчизняні AI-сервери доступні?
Відповідь:

  • Huawei Atlas: AI-процесори Ascend 910/310, повністю вітчизняні;

  • Inspur NF5488/NF5688: підтримка NVIDIA/вітчизняних GPU;

  • Sugon: повністю вітчизняні AI-сервери з Cambricon та іншими GPU;

  • Cambricon: власні карти прискорення AI Siyuan. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-097 Питання: Які тенденції AI-серверів у 2026 році?
Відповідь:

  • Рідинне охолодження стає основним: високощільне розгортання робить рідинне охолодження стандартом;

  • Зростання попиту на висновки: впровадження застосунків великих моделей стимулює швидке зростання серверів висновків;

  • Вітчизняне прискорення: вітчизняні AI-чіпи (Ascend, Cambricon) збільшують частку;

  • Впровадження архітектури Blackwell: B200 поступово замінює H100.

SVR-098 Питання: Чи AI-сервер — це просто сервер із кількома GPU?
Відповідь: Не зовсім. AI-сервери — це не просто сервери, оснащені GPU; вони передбачають повностекову оптимізацію CPU, пам'яті, сховища, мережі, охолодження та конструкції корпусу. Професійні AI-сервери забезпечують високошвидкісний обмін даними між GPU (наприклад, NVSwitch), чого не можуть досягти звичайні сервери з GPU.

SVR-099 Питання: Чи обов'язково купувати AI-сервер для роботи з AI?
Відповідь: Не обов'язково. Стартапи/академічні лабораторії можуть використовувати хмарні послуги як альтернативу (оплата за використання); також можна використовувати споживчі GPU (наприклад, RTX 4090), які мають хороше співвідношення ціни та якості, але трохи меншу стабільність. Великі підприємства/довгострокові завдання навчання повинні розглянути придбання професійних AI-серверів.

SVR-101 Питання: Що таке сервер зберігання?
Відповідь: Сервер зберігання — це сервер, спеціально призначений для зберігання та керування даними, оснащений масивами жорстких дисків великої ємності, високопродуктивними контролерами зберігання та спеціалізованими операційними системами зберігання. Він забезпечує централізоване зберігання, резервне копіювання та спільний доступ до даних, виконуючи роль основної інфраструктури центру обробки даних.

SVR-102 Питання: Яка різниця між сервером зберігання та звичайним сервером?
Відповідь:

  • Апаратне забезпечення: сервери зберігання мають більше відсіків для дисків (12–96), тоді як звичайні сервери зазвичай мають 4–8 відсіків;

  • Функція: сервери зберігання зосереджені на зберіганні та керуванні даними;

  • Операційна система: сервери зберігання зазвичай постачаються з NAS/спеціалізованими системами зберігання (наприклад, TrueNAS, Synology DSM), тоді як звичайні сервери працюють під універсальними ОС.

SVR-103 Питання: Яке основне використання сервера зберігання?
Відповідь:

  • Основне сховище центру обробки даних;

  • Корпоративні файлові сервери;

  • Зберігання відеоспостереження;

  • Резервне копіювання та відновлення після збоїв;

  • Пули зберігання для віртуалізації;

  • Озера даних для аналітики великих даних.

SVR-104 Питання: Які відмінності між файловим, блоковим та об'єктним зберіганням?
Відповідь:

  • Файлове зберігання (NAS): на основі файлів, підходить для спільних документів, протоколи NFS/SMB;

  • Блокове зберігання (SAN): на основі блоків, підходить для баз даних і віртуалізації, протоколи FC/iSCSI;

  • Об'єктне зберігання (OBS): на основі об'єктів, підходить для масивних неструктурованих даних, протокол S3.

SVR-105 Питання: Що таке NAS, SAN і DAS?
Відповідь:

  • DAS (Direct-Attached Storage): пристрої зберігання, безпосередньо підключені до серверів, низька вартість, але погана масштабованість;

  • NAS (Network-Attached Storage): зберігання, доступне через мережу, підходить для спільного доступу до файлів;

  • SAN (Storage Area Network): високошвидкісна мережа зберігання через оптоволокно/ Ethernet, підходить для баз даних і віртуалізації.

SVR-106 Питання: Як вибрати сервер зберігання?
Відповідь:

  • Вимоги до ємності: оцініть початкову ємність і зростання на 3–5 років;

  • Вимоги до продуктивності: вимоги до IOPS/пропускної здатності;

  • Підтримка протоколів: чи потрібна підтримка всіх протоколів блокового/файлового/об'єктного;

  • Доступність: чи потрібна надлишковість із двома контролерами;

  • Масштабованість: чи підтримується онлайн-розширення;

  • Бренд: Dell Isilon, NetApp, Huawei OceanStor, Inspur тощо. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-107 Питання: Скільки відсіків для дисків потрібно серверу зберігання?
Відповідь:

  • Малі підприємства: 4–8 відсіків;

  • Середні підприємства: 12–24 відсіки;

  • Великі підприємства: 48–96 відсіків;

  • Надвеликий масштаб: модульне розширення до тисяч відсіків. Кількість відсіків визначає максимальну ємність зберігання. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-108 Питання: Вибирати HDD чи SSD для сервера зберігання?
Відповідь:

  • HDD (жорсткий диск): нижча вартість за одиницю ємності, підходить для холодних даних і резервних копій;

  • SSD (твердотільний накопичувач): швидший, підходить для гарячих даних і баз даних;

  • Комбіноване рішення: SSD-кеш для гарячих даних, HDD для холодних даних;

  • Корпоративний SSD: NVMe SSD забезпечують найвищу продуктивність. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-109 Питання: Яка приблизна ціна сервера зберігання?
Відповідь:

  • Початковий рівень (8 відсіків): 20 000–50 000 юанів;

  • Середній рівень (16–24 відсіки): 100 000–300 000 юанів;

  • Високий рівень (48+ відсіків із двома контролерами): 500 000–2 000 000 юанів;

  • Надвеликомасштабне зберігання: мільйони до десятків мільйонів юанів. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-110 Питання: Які бренди серверів зберігання?
Відповідь:

  • Міжнародні: Dell Isilon/PowerStore, NetApp, Pure Storage, HPE, IBM;

  • Вітчизняні: Huawei OceanStor, серія Inspur AS, Sugon, MacroSan, Toyou. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-111 Питання: Як вибрати рівень RAID для сервера зберігання?
Відповідь:

  • RAID 0: найвища продуктивність, але без надлишковості, ризик втрати даних;

  • RAID 1: дзеркалювання, надійний, але вдвічі зменшує ємність;

  • RAID 5: баланс ємності та надійності, потребує щонайменше 3 дисків, допускає відмову 1 диска;

  • RAID 6: безпечніший, допускає відмову 2 дисків;

  • RAID 10: продуктивність + надійність, вища вартість. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-112 Питання: Яка роль кешу в сервері зберігання?
Відповідь: Кеш зберігання використовує високошвидкісну пам'ять або SSD для тимчасового зберігання часто використовуваних даних, зменшуючи затримку читання/запису та підвищуючи продуктивність зберігання. Висококласні контролери зберігання оснащені великими кешами та BBU (блоками резервного живлення) для запобігання втраті даних під час відключення електроенергії. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-113 Питання: Яка різниця між розподіленим і централізованим зберіганням?
Відповідь:

  • Централізоване зберігання: єдиний контролер, просте керування, підходить для малого та середнього масштабу, але має ризик єдиної точки відмови;

  • Розподілене зберігання: співпраця кількох вузлів, без єдиної точки відмови, горизонтальна масштабованість, підходить для масивних даних і хмарних сценаріїв (наприклад, Ceph, HDFS). Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-114 Питання: Чи підходить сервер зберігання для резервного копіювання?
Відповідь: Дуже підходить. Сервери зберігання можуть розгортати програмне забезпечення для резервного копіювання (наприклад, Veeam, Commvault) для автоматизованого резервного копіювання даних і відновлення після збоїв. Для безпеки даних рекомендується RAID 6 + позаофісне резервне копіювання. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-115 Питання: Чи підходить сервер зберігання для відеоспостереження?
Відповідь: Так. Зберігання відеоспостереження потребує великої ємності, безперервного запису та низької вартості. Рекомендуються SATA HDD з конфігурацією RAID 5/6, підтримка архітектур CVR або NVR для вимог безперервного запису 7×24. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-116 Питання: Чи підходить сервер зберігання для віртуалізації?
Відповідь: Так. Зберігання для віртуалізації потребує високої продуктивності та високої доступності. Рекомендується блокове зберігання (SAN) або гіперконвергентна інфраструктура (HCI), з SSD-кешем + RAID 10 для забезпечення продуктивності введення/виведення віртуальних машин. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-117 Питання: Як вибрати між повністю флеш-сховищем і гібридним?
Відповідь:

  • Повністю флеш: висока продуктивність, низька затримка (<1 мс), підходить для високопродуктивних сценаріїв, як-от бази даних і AI-навчання, але дорожче;

  • Гібридне зберігання: комбінація SSD+HDD, баланс продуктивності та ємності, хороше співвідношення ціни та якості. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-118 Питання: Як забезпечити безпеку даних на сервері зберігання?
Відповідь:

  • Надлишковість RAID: захист на апаратному рівні;

  • Знімки: регулярно створюйте знімки даних;

  • Позаофісне резервне копіювання: реплікуйте дані на віддалене сховище;

  • Шифрування: шифроване зберігання та передача даних;

  • Контроль доступу: керування дозволами на основі користувачів/ролей.

SVR-119 Питання: Які моменти обслуговування сервера зберігання?
Відповідь:

  • Регулярно перевіряйте стан жорстких дисків: моніторте інформацію S.M.A.R.T.;

  • Очищайте від пилу: запобігайте проблемам з охолодженням;

  • Оновлюйте прошивку: підтримуйте прошивку контролера зберігання в актуальному стані;

  • Моніторинг ємності: розширюйте заздалегідь, щоб уникнути заповнення дисків;

  • Перевірка журналів: перевіряйте системні попередження.

SVR-120 Питання: Чи завжди більша ємність жорсткого диска краща?
Відповідь: Не обов'язково. Диски великої ємності (наприклад, 20 ТБ+) мають надзвичайно тривалий час відновлення (дні) у разі відмови одного диска, протягом якого надійність RAID знижується. Балансуйте ємність, продуктивність, надійність і час відновлення відповідно до бізнес-потреб; не женіться просто за максимальною ємністю.

SVR-122 Питання: Як вибрати серед шести типів серверів?
Відповідь:

  • Відповідність ITAI: вибирайте вітчизняні сервери (Hygon/Kunpeng/Phytium/Loongson);

  • AI-висновки/загальне підприємство: вибирайте сервери Intel Xeon (зріла екосистема, прискорення AMX);

  • Великомасштабна віртуалізація/багатопотоковість: вибирайте сервери AMD EPYC (висока щільність ядер);

  • AI-навчання/наукові обчислення: вибирайте GPU-сервери або AI-сервери;

  • Потреби лише у зберіганні: вибирайте сервери зберігання. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-123 Питання: Як вибрати між вітчизняними, Intel та AMD серверами?
Відповідь:

  • Вимоги ITAI/відповідності: необхідно вибирати вітчизняні сервери;

  • AI-висновки/традиційне підприємство: Intel Xeon;

  • Великомасштабна віртуалізація/багатопотоковість: AMD EPYC;

  • Пріоритет бюджету: AMD зазвичай пропонує краще співвідношення ціни та якості за порівнянних конфігурацій. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-124 Питання: Чи GPU-сервери та AI-сервери — це одне й те саме?
Відповідь: AI-сервери є підмножиною GPU-серверів. AI-сервери спеціально оптимізовані для AI-навантажень, наголошуючи на попередньо встановлених фреймворках AI, кластерній комунікації та високощільному розгортанні; GPU-сервери мають ширшу сферу, також включаючи наукові обчислення та графічний рендеринг. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-125 Питання: Чи потрібен GPU серверу зберігання?
Відповідь: Зазвичай ні. Сервери зберігання переважно виконують завдання, інтенсивні до введення/виведення, і не потребують прискорення GPU. Однак деякі сценарії (наприклад, озера даних AI, що потребують прискореної обробки даних поблизу даних) є винятками. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-126 Питання: Чи можна використовувати AI-сервер як звичайний сервер?
Відповідь: Так, але це неекономно. AI-сервери постачаються з кількома дорогими GPU, і запуск лише звичайних програм серйозно витрачав би ресурси GPU. AI-сервери слід призначати для AI-навантажень, а звичайні програми розгортати на серверах загального призначення. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-127 Питання: Які типи серверів підходять для яких розмірів підприємств?
Відповідь:

  • Вітчизняні/Intel/AMD сервери загального призначення: усі розміри підприємств;

  • GPU-сервери: середні та великі підприємства з потребами AI/наукових обчислень;

  • AI-сервери: середні та великі підприємства з потребами глибокого навчання;

  • Сервери зберігання: середні та великі підприємства з потребами централізованого зберігання. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-128 Питання: Порівняння діапазонів цін шести типів серверів?
Відповідь:

  • Сервери загального призначення (вітчизняні/Intel/AMD): 10 000–300 000 юанів;

  • GPU-сервери: 100 000–5 000 000 юанів;

  • AI-сервери: 100 000–5 000 000 юанів;

  • Сервери зберігання: 20 000–2 000 000 юанів. Піраміда витрат: зберігання < загального призначення < GPU/AI. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

SVR-129 Питання: Порівняння енергоспоживання шести типів серверів?
Відповідь:

  • Сервери загального призначення: 300–800 Вт;

  • GPU/AI-сервери (8 карт): 5–10 кВт+;

  • Сервери зберігання: 500–1500 Вт (більше з більшою кількістю відсіків). Для високощільних сценаріїв надавайте пріоритет плануванню охолодження та електропостачання. Changfan IPC рекомендує перевіряти конфігурації залежно від масштабу бізнесу, кількості портів, умов охолодження та сумісності програмного забезпечення; для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів доступні підбір і налаштування під проєкт, а параметри та ціни залежать від останніх специфікацій.

SVR-130 Питання: Матриця сценаріїв застосування шести типів серверів?
Відповідь:

  • Загального призначення: веб, бази даних, ERP, OA;

  • GPU/AI: AI-навчання/висновки, наукові обчислення, графічний рендеринг;

  • Зберігання: спільний доступ до файлів, резервне копіювання, архівування, пули зберігання для віртуалізації. На практиці Changfan IPC може оцінювати інтерфейси, енергоспоживання, температуру та потреби в розширенні для стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів залежно від реальних сценаріїв; рекомендується підтвердити сумісність програмного забезпечення перед остаточним налаштуванням.

SVR-131 Питання: Які майбутні тенденції серверів?
Відповідь:

  • Впровадження AI: проникнення AI-серверів швидко зростає;

  • Рідинне охолодження: високе енергоспоживання робить рідинне охолодження стандартом;

  • Локалізація: вимоги ITAI стимулюють зростання частки вітчизняних серверів;

  • Гетерогенні обчислення: співпраця CPU+GPU+DPU;

  • Хмарно-орієнтований дизайн: конструкції серверів краще адаптовані до контейнерів і мікросервісів. Для придбання стійкових, сховищних, AI- або вітчизняних серверів Changfan IPC може надати підтримку перевірки конфігурації, тестування зразків і налаштування під проєкт; ціни та терміни постачання залежать від поточних комерційних пропозицій і умов договору.

Whatapps
WeChat
customer-service
WeChat
Телефон
Телефон
+86 15113863131
TOP