Vraag-en-antwoord over serverproducten

  • 2026-09-07

SVR-001 V: Wat is een binnenlandse server?
A: Een binnenlandse server verwijst naar een serverapparaat waarvan de kernhardware (CPU, moederbord, firmware, enz.) onafhankelijk is ontwikkeld of voornamelijk door binnenlandse fabrikanten is geproduceerd. Momenteel volgen binnenlandse servers hoofdzakelijk drie technische routes: x86-compatibele route (Hygon, Zhaoxin), ARM-architectuurroute (Huawei Kunpeng, Phytium) en zelfontwikkelde architectuurroute (Loongson LoongArch).

SVR-002 V: Wat zijn de CPU-merken voor binnenlandse servers?
A: Belangrijke binnenlandse server-CPU-merken zijn: Hygon (x86-architectuur, een vertegenwoordiger van de binnenlandse x86-compatibele route), Huawei Kunpeng (ARM), Phytium (ARM), Loongson (zelfontwikkelde LoongArch), Zhaoxin (x86) en Shenwei (zelfontwikkelde SW-64-architectuur).

SVR-003 V: Wat is het verschil tussen binnenlandse servers en geïmporteerde servers?
A: De kernverschillen zijn:

  • Architectuur: geïmporteerde servers worden gedomineerd door Intel Xeon en AMD EPYC x86-ecosystemen; binnenlandse servers hebben een "multi-path"-ecosysteem (x86-compatibel/ARM/zelfontwikkelde architecturen);

  • Onafhankelijke beheersbaarheid: binnenlandse servers bereiken lokalisatie van moederbord tot firmware, terwijl geïmporteerde servers risico's hebben op supply chain-verstoring en technologische ontkoppeling;

  • Ecosysteem: geïmporteerde servers hebben volwassen ecosystemen, terwijl binnenlandse server-ecosystemen snel inhalen.

SVR-004 V: Wat zijn de mainstream binnenlandse servermerken?
A: Mainstream binnenlandse servermerken zijn: Inspur (met een aanzienlijk aandeel in de AI-servermarkt - specifieke gegevens moeten worden gebaseerd op de nieuwste rapporten van derden, en is een van de toonaangevende leveranciers in de sector), Huawei, H3C, Sugon, ZTE, Super Fusion, Lenovo, enz. Traditionele industrieën moeten prioriteit geven aan leveranciers met sterke full-stack mogelijkheden zoals Huawei en Inspur.

SVR-005 V: Kunnen binnenlandse servers Windows draaien?
A: Sommige binnenlandse platforms kunnen dat. x86-compatibele platforms zoals Hygon en Zhaoxin ondersteunen Windows; ARM-gebaseerde platforms zoals Kunpeng en Phytium vereisen echter doorgaans binnenlandse besturingssystemen (zoals UnionTech UOS, KylinOS). Softwarecompatibiliteit moet vóór aankoop worden bevestigd.

SVR-006 V: Hoe kies je een binnenlandse server?
A: Selectieoverwegingen:

  • Chiparchitectuur: Hygon (sterke x86-compatibiliteit), Kunpeng (goed gevestigd ARM-ecosysteem), Phytium (grote geïnstalleerde basis in ITAI), Loongson (hoogste niveau van onafhankelijke beheersbaarheid);

  • Merk: Inspur (AI-serverleiderschap), Huawei (full-stack capaciteit), Sugon (high-performance computing);

  • ITAI-naleving: bevestig voor overheid/financiële scenario's of het product in de ITAI-catalogus staat. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-007 V: Hoe kies je tussen Hygon, Kunpeng, Phytium en Loongson voor servers?
A:

  • Hygon (x86): volwassen ecosysteem, uitgebreide commerciële implementatie, geschikt voor financiële/telecom/internetdatacenters, met een aanzienlijk aandeel in de binnenlandse server-CPU-markt (specifieke gegevens moeten worden gebaseerd op de nieuwste rapporten van derden);

  • Kunpeng (ARM): sterke concurrentiekracht in overheid/bedrijfs- en cloudcomputingmarkten, met duidelijke voordelen in de telecomsector;

  • Phytium (ARM): een steunpilaar voor ITAI-pc's/servers, met grote cumulatieve verzendvolumes (specifieke gegevens moeten worden gebaseerd op leveranciersopenbaarmakingen);

  • Loongson (zelfontwikkeld): gebruikt een zelfontwikkelde architectuur, geschikt voor scenario's met hoge beveiligings- en beheersbaarheidseisen, en is een steunpilaar voor partij/overheid/militaire sectoren. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-008 V: Wat is de geschatte prijs van een binnenlandse server?
A: Prijzen van binnenlandse servers variëren sterk per configuratie: instapniveau (single-socket binnenlandse CPU): ongeveer 10.000-30.000 CNY; middenklasse mainstream (dual-socket): ongeveer 50.000-150.000 CNY; high-end AI-servers: honderdduizenden tot meer dan een miljoen CNY. Vergeleken met vergelijkbare geïmporteerde configuraties bieden binnenlandse servers over het algemeen betere prijs-kwaliteit en kunnen ze in aanmerking komen voor ITAI-aanbestedingssubsidies. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-009 V: Hoe is de ecosysteemaanpassing voor binnenlandse servers?
A: Het ecosysteem voor binnenlandse servers is aanzienlijk verbeterd. Volledige wederzijdse erkenning en aanpassing zijn voltooid met binnenlandse besturingssystemen (UnionTech UOS, KylinOS), binnenlandse databases (Dameng, Renda Jincang), binnenlandse middleware en cloudplatforms. Sommige toonaangevende leveranciers hebben speciale ecosysteemaanpassingslaboratoria opgericht om volledige stack-compatibiliteit van binnenlandse hardware en software te bereiken. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-010 V: Wat zijn de nieuwste binnenlandse server-CPU's?
A: 2025-2026 ziet snelle vooruitgang in binnenlandse CPU's: Hygon C86-5G (128 cores/512 threads), Kunpeng 950 (96 cores/192 threads), Phytium S5000C (64 cores), Loongson 3C6000 (32-64 cores), Zhaoxin KH-50000 (96 cores). Hygon's single-core prestaties zijn aanzienlijk iteratief verbeterd en Loongson's prestaties zijn vergelijkbaar met Intel's high-end Xeon-processors. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-011 V: Ondersteunen binnenlandse servers nationale cryptografische algoritmen?
A: Ja. Binnenlandse servers integreren zelfontwikkelde beveiligingskernen op firmwareniveau en ondersteunen native China's commerciële cryptografische algoritmen (SM2/SM3/SM4), waardoor een "full-link intrinsic security"-mechanisme van hardware, firmware tot algoritmen wordt opgebouwd. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-012 V: Hebben binnenlandse servers Intel/AMD ingehaald qua prestaties?
A: In sommige scenario's zijn ze genaderd tot of hebben ze het mainstream internationale niveau bereikt. De Hygon C86-4G-serie scoort hoger in Cinebench dan Intel-producten in dezelfde positionering; Loongson 3C6000-prestaties zijn vergelijkbaar met Intel Xeon 6338; in multi-core parallel computing en gedistribueerde opslagscenario's hebben binnenlandse servers prestaties op het niveau van geïmporteerde producten van dezelfde tier getoond in praktijktests. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-013 V: Wat zijn de ITAI-vereisten voor servers?
A: ITAI vereist dat hardware binnenlandse CPU's en chips gebruikt en binnenlandse besturingssystemen draait. ITAI-aanbesteding vereist doorgaans verduidelijking van chipmodellen, firmwareversies en compatibiliteitslijsten voor besturingssystemen; specifieke documentversies en verplichte vereisten moeten vóór publicatie worden beoordeeld.

SVR-014 V: Wat is de tijdlijn voor ITAI-vervanging van servers?
A: Staatsbedrijven hebben duidelijke eisen voor ITAI-vervanging, maar inkoopratio's en tijdlijnen kunnen per regio en sector verschillen. Vóór publicatie moeten de nieuwste officiële documenten van de bevoegde autoriteiten als referentie worden gebruikt en moeten niet-geverifieerde ratio's worden vermeden.

SVR-015 V: Wat zijn de preferentiële overheidsinkooppraktijken voor binnenlandse servers?
A: Overheidsinkoopbeleid kan evaluatievoordelen bieden voor in aanmerking komende binnenlandse producten. De specifieke toepassingsscope, ratio's en ingangsdata moeten worden gebaseerd op actueel officieel beleid en inkoopdocumenten.

SVR-016 V: Voor welke scenario's zijn binnenlandse servers geschikt?
A:

  • Overheid/financiën: hoge ITAI-nalevingsvereisten – geef prioriteit aan Hygon en Kunpeng;

  • Telecom/cloudcomputing: Kunpeng heeft duidelijke voordelen in de telecommarkt;

  • Partij/overheid/militair: Loongson biedt het hoogste niveau van onafhankelijke beheersbaarheid;

  • AI-training: merken zoals Inspur en Huawei hebben volwassen AI-serverproductlijnen. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-017 V: Wat is beter, Inspur of Huawei servers?
A: Inspur heeft een aanzienlijk aandeel in de AI-servermarkt (specifieke gegevens moeten worden gebaseerd op de nieuwste rapporten van derden) en is een van de toonaangevende leveranciers in de sector; Huawei bouwt full-stack capaciteiten met zijn zelfontwikkelde chips (Kunpeng) en besturingssysteem (Euler). Inspur is beter geschikt voor pure hardware-inkoopscenario's, terwijl Huawei beter is voor scenario's die full-stack oplossingen vereisen. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-018 V: Hoe zijn Sugon-servers?
A: Sugon's sterke punten liggen in high-performance computing en vloeistofkoelingstechnologie. Het bracht de Sugon 8000 (Dengfeng) uit, een van China's vroegste volledig binnenlandse AI-superclusters met 100.000 kaarten. Het is geschikt voor supercomputingcentra en onderzoeksinstellingen met hoge compute-dichtheidseisen. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-019 V: Betekent binnenlandse server = slechte kwaliteit?
A: Dit is een achterhaald vooroordeel. In 2025-2026 zijn de prestaties van binnenlandse CPU's aanzienlijk verbeterd en evenaren ze geïmporteerde producten in multi-core parallel computing en gedistribueerde opslagscenario's. De voordelen van binnenlandse servers liggen in onafhankelijke beheersbaarheid, gegevensbeveiliging en gelokaliseerde services.

SVR-020 V: Kunnen binnenlandse servers alleen binnenlandse software draaien?
A: Niet noodzakelijk. x86-compatibele platforms zoals Hygon en Zhaoxin zijn compatibel met Windows en mainstream commerciële software; ARM-platforms zoals Kunpeng en Phytium adapteren primair binnenlandse besturingssystemen en open-source software. Compatibiliteit moet tijdens selectie worden bevestigd op basis van werkelijke softwarevereisten.

SVR-021 V: Wat is een Intel-server?
A: Een Intel-server verwijst naar een server die is uitgerust met Intel Xeon-serieprocessors. Intel Xeon is het meest mainstream server-CPU-platform in datacenters, bekend om sterke single-core prestaties en een volwassen software-ecosysteem.

SVR-022 V: Wat zijn de series Intel Xeon-processors voor servers?
A: Xeon-processors zijn hoofdzakelijk onderverdeeld in:

  • Xeon E-serie: instapniveau, geschikt voor MKB en edge computing;

  • Xeon Gold/Platinum-serie: mainstream enterprise-grade;

  • Xeon 6-serie: nieuwste generatie, gebruikt Intel 18A-proces, tot 288 cores;

  • Xeon 6+ (Clearwater Forest): efficiency-core versie, ontworpen voor cloud-native en AI high-concurrency scenario's.

SVR-023 V: Hoe kies je een Intel Xeon-server?
A: Selectiepunten:

  • Aantal cores: kies meer cores voor virtualisatie, minder cores met hogere frequentie voor databases;

  • Generatie: nieuwere Xeons bieden betere prestaties en energie-efficiëntie;

  • Scenario: kies Xeon 6 voor AI-inferentie (ondersteunt AMX-versnelling), en Xeon Gold-serie voor algemene bedrijfstoepassingen;

  • Budget: instapopties zijn de Xeon E-serie. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-024 V: Wat is het verschil tussen Xeon E-serie en Xeon 6-serie?
A: De Xeon E-serie is gepositioneerd als instapniveau, geschikt voor MKB en edge computing, met lagere prijzen; de Xeon 6-serie is een next-generation datacenter-CPU, gebruikt Intel 18A-proces, tot 288 cores, ondersteunt 12-kanaals DDR5-geheugen en 96 PCIe 5.0-lanes, ontworpen voor AI en high-concurrency scenario's. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-025 V: Wat is de geschatte prijs van een Intel Xeon-server?
A: Instapniveau Xeon E-serie (bijv. E-2234): rond 2.780 CNY; Xeon E-2288G (8-core): rond 5.599 CNY; high-end Xeon 6-serie modellen zijn duurder, met complete serverprijzen variërend van tienduizenden tot honderdduizenden CNY. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-026 V: Wat zijn de kernvoordelen van Xeon-processors?
A:

  • Sterke single-core prestaties: hoge kloksnelheden, geschikt voor applicaties die gevoelig zijn voor single-thread prestaties;

  • AMX-matrixversnelling: verbetert AI-inferentie-efficiëntie aanzienlijk;

  • TDX confidential computing: verbetert beveiliging;

  • Volwassen ecosysteem: native ondersteuning voor commerciële software zoals Windows Server en VMware. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-027 V: Wat zijn de kenmerken van de Xeon 6+ processor?
A: Xeon 6+ (Clearwater Forest) is Intel's eerste datacenter-CPU op basis van het Intel 18A-proces, met tot 288 efficiency cores (E-cores), ondersteuning voor 12-kanaals DDR5-8000 geheugen en 96 PCIe 5.0-lanes. Vergeleken met de tweede generatie Xeon bereikt het een serverconsolidatieratio van 9:1, waardoor rackruimte met bijna 80% wordt verminderd en energieverbruik met 73% daalt. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-028 V: Ondersteunen Xeon-processors ECC-geheugen?
A: Ja. De volledige Xeon-serie ondersteunt ECC (Error-Correcting Code) geheugencorrectie, waardoor het risico op gegevensanomalieën tijdens langdurige berekeningen aanzienlijk wordt verminderd. Dit is een belangrijk onderscheid tussen server- en desktop-CPU's. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-029 V: Wat is de typische TDP van Xeon-processors?
A: Dit varieert sterk per model: Xeon E-serie vanaf 71W; mainstream Xeon Gold/Platinum-serie doorgaans tussen 100-300W; Xeon 6+ efficiency-core ontwerp biedt betere energiecontrole. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-030 V: Voor welke scenario's zijn Intel Xeon-servers geschikt?
A:

  • AI-inferentie: AMX-instructiesetversnelling, geschikt voor machine learning-inferentie;

  • High-concurrency webservices: sterke single-core prestaties;

  • Traditionele enterprisedatabases: volwassen ecosysteem, goede compatibiliteit;

  • Beveiligingsvertrouwde scenario's: TDX confidential computing-ondersteuning. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-031 V: Zijn Xeon-servers geschikt voor virtualisatie?
A: Zeer geschikt. Xeon-processors ondersteunen Intel VT-x/vt-d virtualisatietechnologie, en het multi-core ontwerp kan een groot aantal virtuele machines hosten. Het Xeon 6+ efficiency-core ontwerp presteert uitstekend in cloud-native en gecontaineriseerde scenario's. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-032 V: Hoe kies je tussen Intel Xeon en AMD EPYC-servers?
A: Intel-voordelen: sterke single-core prestaties, AI-versnelling (AMX), beveiligingstechnologie (TDX), volwassen software-ecosysteem. AMD-voordelen: hoge coredichtheid, grote geheugenbandbreedte, betere prijs-kwaliteit. Kies Intel voor traditionele bedrijfstoepassingen en AI-inferentie; kies AMD voor grootschalige virtualisatie en multi-threaded workloads. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-033 V: Wat is het verschil tussen Xeon en Core?
A: Xeon is een CPU voor servers/workstations, ondersteunt ECC-geheugen, multi-socket CPU-interconnectie, hogere core-aantallen en grotere stabiliteit; Core is een consumenten-CPU met hogere kloksnelheden maar zonder enterprise-grade functies. Servers moeten Xeon gebruiken. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-034 V: Welke besturingssystemen ondersteunen Xeon-servers?
A: Xeon-servers ondersteunen alle mainstream serverbesturingssystemen: Windows Server, Red Hat Enterprise Linux, Ubuntu Server, VMware ESXi, CentOS, enz. Ecosysteemcompatibiliteit is een van de meest uitgebreide van alle platforms.

SVR-035 V: Welke beveiligingsfuncties hebben Xeon-processors?
A: Xeon-processors bevatten meerdere ingebouwde beveiligingstechnologieën:

  • TDX (Trust Domain Extensions): confidential computing, beschermt gevoelige gegevens;

  • Intel vPro: extern beheer;

  • SGX: trusted execution environment;

  • Boot Guard: voorkomt kwaadwillige firmwareaanvallen.

SVR-036 V: Welke merken bieden Xeon-servers?
A: Bijna alle mainstream servermerken hebben Xeon-productlijnen: internationale merken zoals Dell PowerEdge, HPE ProLiant, Lenovo ThinkSystem; binnenlandse merken zoals Inspur, Huawei FusionServer, H3C, Sugon, enz. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-037 V: Wat zijn de nieuwste Intel Xeon-producten voor servers?
A: In 2026 bracht Intel Xeon 6+ (Clearwater Forest) uit, gebouwd op Intel 18A-proces met tot 288 cores. De Xeon 6-serie is al volledig beschikbaar, met ondersteuning voor AMX-matrixversnelling en TDX-beveiligingstechnologie.

SVR-038 V: Zijn meer Xeon-processorcores altijd beter?
A: Niet noodzakelijk. Meer cores zijn geschikt voor virtualisatie en parallel computing; databases en webservices zijn echter gevoeliger voor single-core frequentie. Selectie moet worden gebaseerd op werkelijke workload, niet simpelweg op meer cores.

SVR-039 V: Zijn Xeon-servers altijd duurder dan AMD-servers?
A: Niet noodzakelijk. Bij vergelijkbare configuratieniveaus variëren Intel- en AMD-serverprijzen. AMD EPYC heeft voordelen in coredichtheid en prijs-kwaliteit, maar Intel biedt unieke waarde in specifieke scenario's (bijv. AI-inferentie). Vergelijking moet op basis van behoeften worden gemaakt.

SVR-040 V: Is de Xeon E-serie een "afgezwakte" versie?
A: De Xeon E-serie is geoptimaliseerd voor MKB en instapscenario's, met minder cores maar behoud van enterprise-grade functies zoals ECC-geheugen en virtualisatie. Het is niet "afgezwakt" maar "precies gepositioneerd" – geschikt voor budgetbeperkte scenario's die enterprise-grade stabiliteit vereisen.

SVR-041 V: Wat is een AMD-server?
A: Een AMD-server verwijst naar een server die is uitgerust met AMD EPYC-serieprocessors. AMD EPYC is bekend om hoge coredichtheid, grote geheugenbandbreedte en uitstekende prijs-kwaliteit, met een gestaag stijgend marktaandeel in server-CPU's; specifieke aandeelcijfers moeten worden gebaseerd op de nieuwste rapporten van derden met vermelding van de statistische basis.

SVR-042 V: Wat zijn de series AMD EPYC-processors?
A: EPYC is hoofdzakelijk onderverdeeld in:

  • 5e generatie EPYC (Turin): huidige mainstream, Zen 5-architectuur;

  • 6e generatie EPYC (Venice): nieuwste release in 2026, Zen 6-architectuur, tot 256 cores;

  • EPYC 9005-serie: gericht op de middenmarkt.

SVR-043 V: Hoe kies je een AMD EPYC-server?
A: Selectiepunten:

  • Aantal cores: kies high-core-count modellen voor virtualisatie en big data;

  • Generatie: 5e gen (Turin) is huidige mainstream, 6e gen (Venice) is de nieuwste;

  • Scenario: kies EPYC voor grote databases, blockchain en financiële kwantitatieve handel;

  • Budget: EPYC biedt uitstekende waarde voor coredichtheid. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-044 V: Wat is de geschatte prijs van een AMD EPYC-server?
A: EPYC-servers bieden over het algemeen betere prijs-kwaliteit dan vergelijkbare Intel-configuraties. Instapniveau single-socket EPYC-servers: ongeveer 20.000-50.000 CNY; middenklasse dual-socket: ongeveer 50.000-150.000 CNY; high-end multi-socket/high-core-count modellen zijn duurder. Specifieke prijzen zijn afhankelijk van core-aantal, geheugen- en opslagconfiguraties. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-045 V: Wat zijn de kernvoordelen van AMD EPYC?
A:

  • Hoge coredichtheid: tot 256 cores, geschikt voor grootschalige parallel computing;

  • Grote geheugenbandbreedte: 12-kanaals geheugen, tot 460GB/s bandbreedte;

  • Meer PCIe-lanes: ondersteunt meer uitbreidingsapparaten;

  • Prijs-kwaliteitvoordeel: meer cores voor dezelfde prijs;

  • Sterke multi-threaded prestaties: CCD-modulair ontwerp presteert uitzonderlijk goed in multi-threaded taken. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-046 V: Hoe krachtig is de 5e generatie EPYC Turin?
A: Turin bereikt tot 37% IPC-verbetering in HPC- en AI-workloads, met maximale boostklokken die voor het eerst de 5,0GHz-grens overschrijden. Vergeleken met Intel Xeon 6980P 128C leidt Turin met ongeveer 40% in SPEC CPU-prestatietests, 40% in enterprise business-prestaties en 80% in HPC-prestaties. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-047 V: Wat zijn de kenmerken van de 6e generatie EPYC Venice?
A: Venice gebruikt Zen 6-architectuur, tot 256 cores, ondersteunt PCIe 6.0. Het is verdeeld in vier productfamilies: Venice SP7 (verzending Q4 2026), Venice SP8 (eerste helft 2027), Venice-X en Verano (tweede helft 2027). EPYC 9006 LP is speciaal geoptimaliseerd voor rack-scale AI-oplossingen, met tot 72 cores op 5GHz basisfrequentie. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-048 V: Ondersteunt EPYC ECC-geheugen?
A: Ja. De volledige EPYC-serie ondersteunt ECC-geheugen en RDIMM, met een 12-kanaals DDR5-geheugenontwerp dat extreem hoge geheugenbandbreedte biedt, geschikt voor geheugenintensieve toepassingen. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-049 V: Voor welke scenario's zijn AMD EPYC-servers geschikt?
A:

  • Grote databases: significant voordeel door hoge geheugenbandbreedte;

  • Virtualisatie/containers: hoge coredichtheid ondersteunt meer VM's;

  • Blockchain/financiële kwantitatieve handel: uitstekende multi-threaded prestaties;

  • AI-trainingsinfrastructuur: voordelen in coredichtheid en PCIe-lanes;

  • HPC high-performance computing. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-050 V: Is EPYC geschikt voor AI?
A: Ja. De 6e generatie EPYC Venice bevat het EPYC 9006 LP-model dat speciaal is geoptimaliseerd voor rack-scale AI-oplossingen. EPYC's hoge coredichtheid en geheugenbandbreedte presteren uitstekend in AI-gegevensvoorverwerking en inferentiescenario's. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-051 V: Hoe kies je tussen AMD EPYC en Intel Xeon?
A: AMD-voordelen: hoge coredichtheid (tot 256 cores), grote geheugenbandbreedte (12 kanalen), uitstekende prijs-kwaliteit. Intel-voordelen: sterke single-core prestaties, AI-versnelling (AMX), beveiligingstechnologie (TDX), volwassen ecosysteem. Kies AMD voor grootschalige virtualisatie/multi-threading, en Intel voor AI-inferentie/traditionele bedrijfstoepassingen. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-052 V: Hoe kies je tussen AMD EPYC en binnenlandse CPU's?
A: Voor niet-ITAI-scenario's: EPYC biedt betere prestaties en een volwassener ecosysteem. Voor ITAI/domesticatie-vereiste scenario's: binnenlandse CPU's (Hygon, Kunpeng, enz.) moeten worden gekozen. Hygon is zelf gebaseerd op AMD Zen-architectuurlicenties en biedt prestaties en x86-compatibiliteit dicht bij EPYC. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-053 V: Welke besturingssystemen ondersteunen EPYC-servers?
A: EPYC-servers ondersteunen mainstream serverbesturingssystemen: Windows Server, RHEL, Ubuntu Server, VMware ESXi, enz. Als x86-architectuur is softwarecompatibiliteit zeer volwassen.

SVR-054 V: Welke beveiligingsfuncties hebben EPYC-processors?
A: EPYC integreert de AMD Secure Processor en Secure Encrypted Virtualization (SEV)-technologie, ondersteunt versleuteld geheugen voor virtuele machines om te voorkomen dat de hypervisor toegang krijgt tot gastgegevens. Het ondersteunt ook secure boot en firmware TPM.

SVR-055 V: Welke merken bieden EPYC-servers?
A: Bijna alle mainstream servermerken hebben EPYC-productlijnen: Dell PowerEdge, HPE, Lenovo, Supermicro; binnenlandse merken zoals Inspur, Huawei en Sugon bieden ook EPYC-platformservers. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-056 V: Wat zijn de nieuwste AMD EPYC-producten?
A: In juli 2026 bracht AMD de 6e generatie EPYC 9006 (Venice)-serie uit, gebouwd op Zen 6-architectuur. De 5e generatie EPYC Turin is al volledig beschikbaar. AMD's omzetaandeel in de server-CPU-markt heeft 46% bereikt.

SVR-057 V: Is AMD EPYC minder stabiel dan Intel?
A: Dit is een achterhaalde indruk. EPYC wordt nu breed ingezet in de enterprise-markt, met grote wereldwijde cloudproviders (Alibaba Cloud, AWS, enz.) die EPYC-servers op grote schaal implementeren. AMD's marktaandeel in server-CPU's is gestegen van 0,2% naar 46%.

SVR-058 V: Heeft EPYC veel cores maar zwakke single-core prestaties?
A: De 5e generatie EPYC Turin heeft 5,0GHz maximale boost bereikt, met aanzienlijk verbeterde single-core prestaties. Turin leidt Intel Xeon 6980P met ongeveer 40% in SPEC CPU-prestatietests. "Veel cores maar zwakke single-core" is een achterhaalde indruk.

SVR-059 V: Kan EPYC alleen Linux draaien?
A: Nee. EPYC is x86-architectuur en ondersteunt volledig Windows Server. Alle mainstream serverbesturingssystemen kunnen erop draaien.

SVR-060 V: Wat is een GPU-server?
A: Een GPU-server is een server die is uitgerust met GPU's (grafische verwerkingseenheden), waarbij de parallelle rekenkracht van GPU's wordt gebruikt om specifieke workloads te versnellen. GPU's hebben duizenden rekeneenheden en zijn geschikt voor grafische weergave, wetenschappelijk rekenen, AI-training en -inferentie en andere parallelle rekenintensieve taken.

SVR-061 V: Wat is het verschil tussen een GPU-server en een gewone server?
A:

  • Kernverschil: gewone servers gebruiken CPU's als belangrijkste rekenenheid; GPU-servers zijn extra uitgerust met GPU-versnellingskaarten, met parallelle rekenkracht die tientallen keren groter is dan CPU's;

  • Gebruik: gewone servers zijn geschikt voor algemeen rekenen; GPU-servers richten zich op AI-training, grafische weergave en wetenschappelijk rekenen;

  • Stroomverbruik: GPU-servers verbruiken aanzienlijk meer stroom dan gewone servers.

SVR-062 V: Wat zijn de mainstream GPU-merken voor GPU-servers?
A:

  • NVIDIA: groot marktaandeel, meest uitgebreide productlijn (A100/H100/B200, enz.);

  • AMD: Instinct-serie, significant prijs-kwaliteitvoordeel (MI300X/MI350, enz.);

  • Binnenlands: Cambricon, Huawei Ascend, Tianzhi Intelligent, Enflame Technology, enz., preferentieel voor ITAI-scenario's.

SVR-063 V: Wat zijn de belangrijkste NVIDIA GPU-modellen voor servers?
A:

  • A100 (Ampere): mainstream AI-trainingskaart, 80GB VRAM;

  • H100 (Hopper): high-performance AI-training, 80GB HBM3;

  • H200: H100-upgrade, 141GB HBM3e;

  • B200 (Blackwell): nieuwste architectuur 2025-2026, met 8 stacks HBM3e;

  • RTX 4090: consumenten desktopkaart, vaak gebruikt voor kleine inferentiescenario's;

  • L40S: inferentie + grafische融合-kaart.

SVR-064 V: Hoe kies je een GPU-server?
A:

  • Bepaal vereisten: kies A100/H100 voor AI-training; L40/T4 voor AI-inferentie; A100 voor wetenschappelijk rekenen; RTX A6000 voor grafische weergave;

  • Aantal GPU's: single-card/4-card/8-card configuraties;

  • CPU-koppeling: mainstream keuze is Intel Xeon of AMD EPYC;

  • Koeling: luchtgekoeld of vloeistofgekoeld;

  • Merk: NVIDIA DGX (OEM), Dell, Inspur, Supermicro, enz. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-065 V: Wat is de geschatte prijs van een 8-card GPU-server?
A: Prijzen variëren sterk per GPU-model: 8×A100 (80GB)-systeem is ongeveer 1-1,5 miljoen CNY; 8×H100 ongeveer 2-3 miljoen CNY; 8×B200 is hoger. Instap consumenten-GPU-oplossingen (bijv. 4×RTX 4090) zijn ongeveer 100.000-200.000 CNY. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-066 V: Hoe kies je de CPU voor een GPU-server?
A:

  • AI-trainingsscenario's: aanbevolen dual-socket AMD EPYC of Intel Xeon Gold-processors om voldoende PCIe-lanes te garanderen;

  • Inferentiescenario's: single-socket CPU is voldoende;

  • Algemeen principe: de CPU hoeft alleen te voorkomen dat deze een bottleneck wordt voor de GPU; core-aantal is kritischer dan kloksnelheid (voor gegevensvoorverwerking). Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-067 V: Hoeveel VRAM heeft een GPU-server nodig?
A:

  • AI-training (grote modellen): vanaf 80GB (H100/A100), 141GB (H200) aanbevolen;

  • AI-inferentie: 24-80GB;

  • Wetenschappelijk rekenen: 40-80GB;

  • Grafische weergave: 24-48GB. VRAM-capaciteit beïnvloedt direct de maximale modelgrootte die kan worden getraind. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-068 V: Welke interconnectietechnologieën worden gebruikt in GPU-servers?
A:

  • NVLink: NVIDIA's eigen high-speed interconnect, verbindt meerdere GPU's;

  • NVSwitch: verbindt meerdere GPU-knooppunten;

  • InfiniBand: 400G/800G high-speed netwerkinterconnectie;

  • PCIe 5.0/6.0: gegevenstransmissiekanalen tussen GPU's en CPU's. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-069 V: Hoe pak je stroomverbruik en koeling van GPU-servers aan?
A: Een enkele H100 verbruikt ongeveer 700W, met een 8-card systeem dat 5.600W tot meer dan 10.000W trekt. Koeloplossingen:

  • Luchtkoeling: vereist kasten met hoge luchtstroom, geschikt voor kleine tot middelgrote schaal;

  • Vloeistofkoeling: efficiënter, geschikt voor high-density implementaties met 8+ kaarten, kan PUE verlagen tot onder 1,1;

  • Immersie-vloeistofkoeling: ultieme koeling, geschikt voor grootschalige datacenters. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-070 V: Voor welke scenario's zijn GPU-servers geschikt?
A:

  • AI grote modeltraining: kernscenario;

  • AI-inferentie: modelimplementatie;

  • Wetenschappelijk rekenen: moleculaire dynamica, weersvoorspelling, enz.;

  • Grafische weergave: 3D-ontwerp, visuele effecten;

  • Big data-analyse: GPU-versnelde gegevensverwerking. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-071 V: Welke softwareomgevingen zijn nodig voor AI-training op GPU-servers?
A:

  • CUDA: NVIDIA's parallel computing-platform;

  • cuDNN: deep neural network-versnellingsbibliotheek;

  • Deep learning-frameworks: PyTorch, TensorFlow;

  • Containerisatie: NVIDIA Docker/Enroot;

  • Clustermanagement: Kubernetes + GPU-schedulingplugins. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-072 V: Hoe kies je tussen NVIDIA, AMD en binnenlandse GPU's voor servers?
A:

  • NVIDIA: sterk software-ecosysteem (CUDA), groot marktaandeel, doorgaans hogere prijs;

  • AMD: snelgroeiend ROCm-ecosysteem, goede prijs-kwaliteit, haalt CUDA-ecosysteem in;

  • Binnenlands (Cambricon/Ascend): ITAI-naleving heeft voorkeur, ecosysteem haalt in, geschikt voor overheid/staatsbedrijven. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-073 V: Hoe kies je tussen A100, H100 en B200?
A:

  • A100: mainstream volwassen oplossing, goede prijs-kwaliteit, geschikt voor kleine tot middelgrote AI-training;

  • H100: high-performance AI-training, 3-4x prestatieverbetering ten opzichte van A100;

  • B200 (Blackwell): nieuwste architectuur in 2025, verdere prestatieverbetering, geschikt voor ultra-grootschalige AI-training. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-074 V: Hoe kies je tussen NVIDIA DGX en third-party GPU-servers?
A: DGX is NVIDIA's OEM-systeem, met sterk geoptimaliseerde hardware en software, direct te gebruiken, maar duur; third-party (Dell, Inspur, Supermicro, enz.) biedt betere prijs-kwaliteit en flexibele configuratie. Grote ondernemingen/onderzoeksinstellingen kiezen DGX; MKB/budgetbeperkte gebruikers kiezen third-party. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-075 V: Hoe onderhoud je een GPU-server?
A:

  • Regelmatige stofreiniging: stofophoping op GPU's beïnvloedt koeling;

  • Temperatuurmonitoring: zorg ervoor dat GPU-temperaturen binnen veilige bereiken blijven (<85°C);

  • Stuurprogramma-updates: werk NVIDIA-stuurprogramma's regelmatig bij;

  • Logcontrole: controleer ECC-foutrecords;

  • Voedingscontroles: zorg voor voldoende en stabiele stroomlevering.

SVR-076 V: Hoe zijn Inspur's GPU-servers?
A: Inspur is een van de toonaangevende merken in de AI-servermarkt (met een aanzienlijk marktaandeel - specifieke gegevens moeten worden gebaseerd op de nieuwste rapporten van derden), met een AI-serverproductlijn die 4U/8U/vloeistofkoeling en andere formfactoren omvat, ondersteuning voor NVIDIA, AMD en binnenlandse GPU's, en breed gebruikt bij internet- en AI-bedrijven. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-077 V: Wat zijn de binnenlandse GPU-servermerken?
A:

  • Huawei: Ascend-serie AI-servers, met zelfontwikkelde Ascend GPU's;

  • Sugon: volledig binnenlandse GPU-servers, uitgerust met Cambricon en andere binnenlandse GPU's;

  • Inspur: AI-servers die binnenlandse GPU's ondersteunen (Cambricon, Enflame, enz.). Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-078 V: Moet een GPU-server 8 GPU's hebben?
A: Nee. Het aantal GPU's hangt af van bedrijfsbehoeften:

  • Kleinschalige AI-inferentie: enkele GPU is voldoende;

  • Algoritmeontwikkeling: 2-4 GPU's;

  • Grootschalige modeltraining: 8 of meer GPU's;

  • Grafische weergave: enkele of dual GPU's zijn voldoende.

SVR-079 V: Kunnen GPU-servers alleen AI-workloads draaien?
A: Nee. GPU-servers worden breed gebruikt in: wetenschappelijk rekenen (moleculaire simulatie, weersvoorspelling), financiële modellering (risicoberekening), grafische weergave (visuele effecten), genoomsequencing-analyse en vele andere parallelle rekenscenario's.

SVR-080 V: Wat is een AI-server?
A: Een AI-server is een server die speciaal is geoptimaliseerd voor kunstmatige intelligentie-workloads (training van grote modellen, deep learning-inferentie, machine learning, enz.). Deze heeft doorgaans meerdere high-performance GPU's, grote geheugencapaciteit en high-speed opslag, met vooraf geïnstalleerde AI-ontwikkelingsframeworks en containeromgevingen.

SVR-081 V: Wat is het verschil tussen een AI-server en een algemene server?
A:

  • Rekenkern: AI-servers gebruiken GPU's/TPU's/NPU's als primaire rekenkracht, terwijl algemene servers CPU's gebruiken;

  • Architectuur: AI-servers leggen de nadruk op low-latency interconnectie tussen GPU's (NVLink/InfiniBand), wat algemene servers niet vereisen;

  • Opslag: AI-servers vereisen extreem snelle gegevenstoegang (NVMe SSD's);

  • Stroomverbruik: AI-servers verbruiken aanzienlijk meer stroom dan algemene servers.

SVR-082 V: Worden AI-servers gebruikt voor training of inferentie?
A:

  • AI-training: genereert modellen via grootschalige gegevenstraining, vereist hoge rekenkracht en duurt weken tot maanden, met high-performance GPU's (A100/H100);

  • AI-inferentie: implementeert getrainde modellen in productie, reageert op realtime verzoeken, vereist minder rekenkracht, met GPU's zoals T4/L40.

SVR-083 V: Wat zijn de mainstream AI-servermerken?
A:

  • NVIDIA DGX: OEM AI-server, geoptimaliseerde hardware-software-integratie;

  • Inspur NF-serie: een van de toonaangevende binnenlandse AI-servermerken;

  • Dell PowerEdge: ondersteunt NVIDIA/AMD/Intel meerdere GPU-opties;

  • Supermicro: goede prijs-kwaliteit, flexibele configuratie;

  • Huawei Atlas: Ascend AI-servers, binnenlandse route.

SVR-084 V: Hoe selecteer je een AI-server?
A:

  • Definieer scenario: kies high-performance (A100/H100) voor training, T4/L40 voor inferentie;

  • Aantal GPU's: 2-card/4-card/8-card;

  • CPU: dual-socket Xeon/EPYC, 32-64 cores;

  • Geheugen: 256GB-2TB;

  • Opslag: systeemschijf SSD + grote NVMe-gegevensschijven;

  • Koeling: luchtgekoeld of vloeistofgekoeld. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-085 V: Welke CPU-configuratie heeft een AI-server nodig?
A: De CPU in een AI-server behandelt niet alleen control logic maar ook gegevensvoorverwerking en nabewerking. Aanbevolen wordt dual-socket Intel Xeon Gold-serie (bijv. 8480+) of dual-socket AMD EPYC-serie (bijv. 9654), met ten minste 32 cores per socket en overvloedige PCIe 5.0-lanes. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-086 V: Hoeveel geheugen heeft een AI-server nodig?
A: 256GB wordt aanbevolen als startpunt, met 512GB-1TB aanbevolen voor trainingsscenario's. Geheugengrootte beïnvloedt de efficiëntie van gegevensladen en voorverwerking. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-087 V: Hoe configureer je opslag voor een AI-server?
A:

  • Systeemschijf: 2 NVMe SSD's in RAID 1;

  • Gegevensschijf: meerdere grote NVMe SSD's, aanbevolen 4-8TB; hogere IOPS is beter (model laden en gegevensvoorverwerking vereisen snelle lees/schrijf);

  • Opslagnetwerk: InfiniBand of RoCE aanbevolen. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-088 V: Wat is de geschatte prijs van een AI-server?
A:

  • Instapniveau (1-2 GPU's): 100.000-300.000 CNY;

  • Middenklasse (4 GPU's): 500.000-1.000.000 CNY;

  • High-end (8 GPU's): 2.000.000-5.000.000 CNY. Met NVIDIA H100 (ongeveer 300.000 CNY per kaart) bedragen de totale systeemkosten gemakkelijk meer dan 2.000.000 CNY. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-089 V: Wat is het verschil tussen een AI-server en een GPU-server?
A: Een AI-server is een subset van GPU-servers, maar AI-servers leggen de nadruk op:

  • Vooraf geïnstalleerde AI-frameworks: PyTorch/TensorFlow vooraf geoptimaliseerd;

  • Clustercommunicatie: NVSwitch/InfiniBand hardware-integratie;

  • High-density implementatie: ondersteunt 8+ kaarten in compacte ontwerpen;

  • Full-stack AI-optimalisatie: hardware-software geïntegreerde tuning. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-090 V: Wat zijn de energie- en koelvereisten voor AI-servers?
A: Een 8×H100-systeem verbruikt meer dan 5.600W tot meer dan 10.000W, met extreem hoge rack-stroomdichtheid. Koeloplossingen:

  • Luchtkoeling: vereist kasten met hoge luchtstroom;

  • Vloeistofkoeling: efficiënter, geschikt voor high-density implementatie;

  • Immersie-vloeistofkoeling: ultieme koeling, geschikt voor grote datacenters. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-091 V: Wat zijn de netwerkconfiguratievereisten voor AI-servers?
A: Grootschalige AI-training vereist high-speed communicatie tussen GPU's:

  • InfiniBand: 400G/800G, ultra-low latency;

  • RoCE (RDMA over Converged Ethernet): RDMA low-latency netwerk;

  • NVSwitch: volledige interconnectie tussen GPU's, met ongeveer 900GB/s bandbreedte. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-092 V: Voor welke industrieën zijn AI-servers geschikt?
A:

  • Internet: training van grote modellen (GPT/LLaMA);

  • Financiën: risicomodellen, kwantitatieve handel;

  • Gezondheidszorg: AI-diagnose van medische beeldvorming;

  • Autonoom rijden: modeltraining en simulatie;

  • Smart manufacturing: kwaliteitsinspectie, voorspellend onderhoud;

  • Onderzoek: wetenschappelijk rekenen geïntegreerd met AI. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-093 V: Welke configuratie is nodig om grote modellen op een AI-server te implementeren?
A:

  • 7B-13B parameter modellen: kunnen op een enkele A100/H100 (80GB) worden geïmplementeerd;

  • 70B parameter modellen: 2-4 A100/H100 GPU's;

  • 175B+ parameter modellen: 8 of meer A100/H100 GPU's;

  • Inferentiescenario's: VRAM-vereiste is ongeveer 2x de modelparameters (FP16-precisie). Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-094 V: Hoe waarborg je de beveiliging van een AI-server?
A:

  • Gegevensversleuteling: model- en gegevensopslag versleutelen;

  • Toegangscontrole: strikt machtigingsbeheer om modellekken te voorkomen;

  • Trusted computing: TPM/TDX en andere technologieën voor bescherming;

  • Firmware-updates: werk BMC en GPU-stuurprogramma's regelmatig bij;

  • Fysieke beveiliging: fysieke isolatie in datacenters.

SVR-095 V: Welke modellen NVIDIA DGX zijn beschikbaar?
A:

  • DGX A100: 8×A100 80GB, klassiek model;

  • DGX H100: 8×H100 80GB, mainstream model;

  • DGX B200 (Blackwell): nieuwste model, piekprestaties;

  • DGX Station: desktop-grade AI-workstation. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-096 V: Welke binnenlandse AI-servers zijn beschikbaar?
A:

  • Huawei Atlas: Ascend 910/310 AI-processors, volledig binnenlands;

  • Inspur NF5488/NF5688: ondersteunt NVIDIA/binnenlandse GPU's;

  • Sugon: volledig binnenlandse AI-servers met Cambricon en andere GPU's;

  • Cambricon: zelfontwikkelde Siyuan AI-versnellingskaarten. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-097 V: Wat zijn de 2026-trends voor AI-servers?
A:

  • Vloeistofkoeling wordt mainstream: high-density implementatie drijft vloeistofkoeling naar standaard;

  • Inferentievraag stijgt: adoptie van grote modeltoepassingen drijft snelle groei van inferentieservers;

  • Binnenlandse acceleratie: binnenlandse AI-chips (Ascend, Cambricon) winnen aandeel;

  • Blackwell-architectuuradoptie: B200 vervangt geleidelijk H100.

SVR-098 V: Is een AI-server gewoon een server met een paar GPU's?
A: Niet helemaal. AI-servers zijn niet louter servers uitgerust met GPU's; ze omvatten full-stack optimalisatie van CPU, geheugen, opslag, netwerk, koeling en chassisontwerp. Professionele AI-servers maken high-speed gegevensuitwisseling tussen GPU's mogelijk (bijv. NVSwitch), wat gewone servers met GPU's niet kunnen bereiken.

SVR-099 V: Is het noodzakelijk om een AI-server te kopen voor AI-werk?
A: Niet noodzakelijk. Startups/academische labs kunnen cloudservices als alternatief gebruiken (pay-as-you-go); consumenten-GPU's (bijv. RTX 4090) kunnen ook worden gebruikt, met goede prijs-kwaliteit maar iets minder stabiliteit. Grote ondernemingen/langdurige trainingstaken moeten overwegen professionele AI-servers aan te schaffen.

SVR-101 V: Wat is een opslagserver?
A: Een opslagserver is een server die speciaal is ontworpen voor gegevensopslag en -beheer, uitgerust met grote harde-schijfarrays, high-performance opslagcontrollers en speciale opslagbesturingssystemen. Deze verzorgt gecentraliseerde gegevensopslag, back-up en deling, en dient als kerninfrastructuur van datacenters.

SVR-102 V: Wat is het verschil tussen een opslagserver en een gewone server?
A:

  • Hardware: opslagservers hebben meer drive bays (12-96 bays), terwijl gewone servers doorgaans 4-8 bays hebben;

  • Functie: opslagservers richten zich op gegevensopslag en -beheer;

  • Besturingssysteem: opslagservers worden doorgaans geleverd met NAS-/opslagspecifieke systemen (bijv. TrueNAS, Synology DSM), terwijl gewone servers algemene OS'en draaien.

SVR-103 V: Wat zijn de belangrijkste toepassingen van een opslagserver?
A:

  • Kernopslag in datacenters;

  • Enterprise fileservers;

  • Opslag voor videobewaking;

  • Back-up en disaster recovery;

  • Opslagpools voor virtualisatie;

  • Data lakes voor big data-analyse.

SVR-104 V: Wat zijn de verschillen tussen file storage, block storage en object storage?
A:

  • File storage (NAS): bestandsgebaseerd, geschikt voor gedeelde documenten, protocollen NFS/SMB;

  • Block storage (SAN): blockgebaseerd, geschikt voor databases en virtualisatie, protocollen FC/iSCSI;

  • Object storage (OBS): objectgebaseerd, geschikt voor enorme ongestructureerde data, protocol S3.

SVR-105 V: Wat zijn NAS, SAN en DAS?
A:

  • DAS (Direct-Attached Storage): opslagapparaten direct verbonden met servers, lage kosten maar slechte schaalbaarheid;

  • NAS (Network-Attached Storage): via netwerk toegankelijke opslag, geschikt voor bestandsdeling;

  • SAN (Storage Area Network): high-speed opslagnetwerk via fiber/Ethernet, geschikt voor databases en virtualisatie.

SVR-106 V: Hoe kies je een opslagserver?
A:

  • Capaciteitsvereisten: schat initiële capaciteit en groei over 3-5 jaar;

  • Prestatievereisten: IOPS/doorvoervereisten;

  • Protocolondersteuning: of block/file/object all-protocol support nodig is;

  • Beschikbaarheid: of dual-controller redundantie nodig is;

  • Schaalbaarheid: of online uitbreiding wordt ondersteund;

  • Merk: Dell Isilon, NetApp, Huawei OceanStor, Inspur, enz. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-107 V: Hoeveel drive bays heeft een opslagserver nodig?
A:

  • Kleine ondernemingen: 4-8 bays;

  • Middelgrote ondernemingen: 12-24 bays;

  • Grote ondernemingen: 48-96 bays;

  • Ultra-grootschalig: modulaire uitbreiding tot duizenden bays. Het aantal bays bepaalt de maximale opslagcapaciteit. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-108 V: Moet ik HDD of SSD kiezen voor een opslagserver?
A:

  • HDD (harde schijf): lagere kosten per capaciteitseenheid, geschikt voor koude data en back-ups;

  • SSD (solid-state drive): sneller, geschikt voor hot data en databases;

  • Gecombineerde oplossing: SSD-cache voor hot data, HDD voor koude data;

  • Enterprise-grade SSD: NVMe SSD's bieden de hoogste prestaties. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-109 V: Wat is de geschatte prijs van een opslagserver?
A:

  • Instapniveau (8 bays): 20.000-50.000 CNY;

  • Middenklasse (16-24 bays): 100.000-300.000 CNY;

  • High-end (48+ bays met dual controllers): 500.000-2.000.000 CNY;

  • Ultra-grootschalige opslag: miljoenen tot tientallen miljoenen CNY. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-110 V: Wat zijn de merken van opslagservers?
A:

  • Internationaal: Dell Isilon/PowerStore, NetApp, Pure Storage, HPE, IBM;

  • Binnenlands: Huawei OceanStor, Inspur AS-serie, Sugon, MacroSan, Toyou. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-111 V: Hoe kies je het RAID-niveau voor een opslagserver?
A:

  • RAID 0: hoogste prestaties maar geen redundantie, risico op gegevensverlies;

  • RAID 1: mirroring, betrouwbaar maar halveert capaciteit;

  • RAID 5: balanceert capaciteit en betrouwbaarheid, vereist ten minste 3 schijven, staat 1 schijfstoring toe;

  • RAID 6: veiliger, staat 2 schijfstoringen toe;

  • RAID 10: prestaties + betrouwbaarheid, hogere kosten. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-112 V: Wat is de rol van cache in een opslagserver?
A: Opslagcache gebruikt high-speed geheugen of SSD's om regelmatig gebruikte gegevens tijdelijk op te slaan, waardoor lees-/schrijflatentie wordt verminderd en opslagprestaties worden verbeterd. High-end opslagcontrollers zijn uitgerust met grote caches en BBU's (battery backup units) om gegevensverlies bij stroomuitval te voorkomen. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-113 V: Wat is het verschil tussen gedistribueerde en gecentraliseerde opslag?
A:

  • Gecentraliseerde opslag: uniforme controller, eenvoudig beheer, geschikt voor kleine tot middelgrote schaal, maar risico op single point of failure;

  • Gedistribueerde opslag: multi-node samenwerking, geen single point of failure, horizontale schaalbaarheid, geschikt voor enorme data en cloudcomputingscenario's (bijv. Ceph, HDFS). Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-114 V: Is een opslagserver geschikt voor back-upopslag?
A: Zeer geschikt. Opslagservers kunnen back-upsoftware implementeren (bijv. Veeam, Commvault) voor geautomatiseerde gegevensback-up en disaster recovery. RAID 6 + off-site back-up wordt aanbevolen voor gegevensveiligheid. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-115 V: Is een opslagserver geschikt voor opslag van videobewaking?
A: Ja. Opslag van videobewaking vereist grote capaciteit, continu schrijven en lage kosten. SATA HDD's met RAID 5/6-configuratie worden aanbevolen, met ondersteuning voor CVR- of NVR-architecturen voor 7×24 continue schrijfvereisten. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-116 V: Is een opslagserver geschikt voor virtualisatieopslag?
A: Ja. Virtualisatieopslag vereist hoge prestaties en hoge beschikbaarheid. Block storage (SAN) of hyper-converged infrastructure (HCI) wordt aanbevolen, met SSD-cache + RAID 10 om VM I/O-prestaties te waarborgen. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-117 V: Hoe kies je tussen all-flash en hybride opslag?
A:

  • All-flash: hoge prestaties, lage latentie (<1ms), geschikt voor high-performance scenario's zoals databases en AI-training, maar hogere kosten;

  • Hybride opslag: SSD+HDD-combinatie, balanceert prestaties en capaciteit, met goede prijs-kwaliteit. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-118 V: Hoe waarborg je gegevensbeveiliging voor een opslagserver?
A:

  • RAID-redundantie: bescherming op hardwareniveau;

  • Snapshots: regelmatig gegevenssnapshots maken;

  • Off-site back-up: gegevens repliceren naar externe opslag;

  • Versleuteling: versleutelde opslag en transmissie van gegevens;

  • Toegangscontrole: gebruikers-/rolgebaseerd machtigingsbeheer.

SVR-119 V: Wat zijn de onderhoudspunten voor een opslagserver?
A:

  • Controleer regelmatig de status van harde schijven: monitor S.M.A.R.T.-informatie;

  • Reinig stof: voorkom koelingsproblemen;

  • Werk firmware bij: houd firmware van opslagcontrollers up-to-date;

  • Capaciteitsmonitoring: breid tijdig uit om volle schijven te voorkomen;

  • Logcontrole: controleer systeemwaarschuwingen.

SVR-120 V: Is grotere harde-schijfcapaciteit altijd beter?
A: Niet noodzakelijk. Grote capaciteitsschijven (bijv. 20TB+) hebben extreem lange rebuild-tijden (dagen) bij een enkele schijfstoring, tijdens welke RAID-betrouwbaarheid afneemt. Balanceer capaciteit, prestaties, betrouwbaarheid en rebuild-tijd op basis van bedrijfsbehoeften; streef niet simpelweg naar maximale capaciteit.

SVR-122 V: Hoe kies je uit de zes soorten servers?
A:

  • ITAI-naleving: kies binnenlandse servers (Hygon/Kunpeng/Phytium/Loongson);

  • AI-inferentie/algemeen enterprise: kies Intel Xeon-servers (volwassen ecosysteem, AMX-versnelling);

  • Grootschalige virtualisatie/multi-threading: kies AMD EPYC-servers (hoge coredichtheid);

  • AI-training/wetenschappelijk rekenen: kies GPU-servers of AI-servers;

  • Pure opslagbehoeften: kies opslagservers. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-123 V: Hoe kies je tussen binnenlandse, Intel- en AMD-servers?
A:

  • ITAI/nalevingsvereisten: moet binnenlandse servers kiezen;

  • AI-inferentie/traditioneel enterprise: Intel Xeon;

  • Grootschalige virtualisatie/multi-threading: AMD EPYC;

  • Budgetprioriteit: AMD biedt over het algemeen betere prijs-kwaliteit bij vergelijkbare configuraties. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-124 V: Zijn GPU-servers en AI-servers hetzelfde?
A: AI-servers zijn een subset van GPU-servers. AI-servers zijn specifiek geoptimaliseerd voor AI-workloads, met nadruk op vooraf geïnstalleerde AI-frameworks, clustercommunicatie en high-density implementatie; GPU-servers hebben een breder bereik, waaronder ook wetenschappelijk rekenen en grafische weergave. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-125 V: Heeft een opslagserver een GPU nodig?
A: Over het algemeen niet. Opslagservers behandelen voornamelijk I/O-intensieve taken en vereisen geen GPU-versnelling. Sommige scenario's (bijv. AI-datalakes die GPU-versnelde near-data processing vereisen) zijn echter uitzonderingen. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-126 V: Kan een AI-server als gewone server worden gebruikt?
A: Ja, maar het is niet economisch. AI-servers komen met meerdere dure GPU's, en alleen gewone applicaties draaien zou GPU-resources ernstig verspillen. AI-servers moeten worden toegewijd aan AI-workloads, met gewone applicaties op algemene servers. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-127 V: Welke soorten servers passen bij welke ondernemingsgroottes?
A:

  • Binnenlandse/Intel/AMD algemene servers: alle ondernemingsgroottes;

  • GPU-servers: middelgrote tot grote ondernemingen met AI/wetenschappelijke rekenbehoeften;

  • AI-servers: middelgrote tot grote ondernemingen met deep learning-behoeften;

  • Opslagservers: middelgrote tot grote ondernemingen met gecentraliseerde opslagbehoeften. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-128 V: Prijsrangevergelijking tussen de zes soorten servers?
A:

  • Algemene servers (binnenlands/Intel/AMD): 10.000-300.000 CNY;

  • GPU-servers: 100.000-5.000.000 CNY;

  • AI-servers: 100.000-5.000.000 CNY;

  • Opslagservers: 20.000-2.000.000 CNY. Kostenpiramide: opslag < algemeen < GPU/AI. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

SVR-129 V: Stroomverbruikvergelijking tussen de zes soorten servers?
A:

  • Algemene servers: 300-800W;

  • GPU/AI-servers (8 kaarten): 5-10kW+;

  • Opslagservers: 500-1500W (hoger met meer bays). Voor high-density scenario's moeten koeling en stroomvoorziening prioriteit krijgen. Changfan IPC adviseert configuraties te verifiëren op basis van bedrijfsschaal, poortaantal, koelomstandigheden en softwarecompatibiliteit; voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers is selectie- en aanpassingsondersteuning beschikbaar op basis van projectvereisten, met parameters en prijzen onderhevig aan de nieuwste specificaties.

SVR-130 V: Applicatiescenariomatrix voor de zes soorten servers?
A:

  • Algemeen: web, databases, ERP, OA;

  • GPU/AI: AI-training/inferentie, wetenschappelijk rekenen, grafische weergave;

  • Opslag: bestandsdeling, back-up, archivering, opslagpools voor virtualisatie. In de praktijk kan Changfan IPC interfaces, stroomverbruik, temperatuur en uitbreidingsbehoeften voor rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers evalueren op basis van werkelijke scenario's; het wordt aanbevolen om softwarecompatibiliteit te bevestigen voordat de configuratie wordt afgerond.

SVR-131 V: Wat zijn de toekomstige trends voor servers?
A:

  • AI-adoptie: penetratie van AI-servers neemt snel toe;

  • Vloeistofkoeling: hoog stroomverbruik drijft vloeistofkoeling naar standaard;

  • Domesticatie: ITAI-vereisten drijven groei van binnenlands serveraandeel;

  • Heterogene computing: CPU+GPU+DPU-samenwerking;

  • Cloud-native ontwerp: serverontwerpen beter aangepast aan containers en microservices. Voor de aankoop van rackmount-, storage-, AI- of binnenlandse servers kan Changfan IPC configuratieverificatie, voorbeeldtests en projectaanpassing bieden; prijzen en levertijden zijn onderhevig aan actuele offertes en contractvoorwaarden.

Whatapps
WeChat
customer-service
WeChat
Telefoon
Telefoon
TOP